محکومیت اظهارات عیسی سحر خیز توسط کمپین خبرنگاران آزاد مستقل ایران

عیسی سحر خیز – روزنامه نگار

کسی که راه و روش خود را گم کرده – کسی که با تطمیع گروههای اصلاح طلب قدیم – اطاق فکر خارج نشین خوش نشین امروزی راه خود و برادر شهیدش را گم کرده .


کسی که در زمان دفاع مقدس بعداز شهادت برادرش برای اینکه به وصیت برادر شهید ش عمل کرده باشد ، در جبهه ها برای دفاع از این آب و خاک و رهبری این مملکت در جبهه ها باقی ماند و جنگید .

بعداز پایان جنگ به فعالیت مطبوعاتی خود شدت بخشید و در زمان 22 ماه جانشینی خبرگزاری ایرنا را عهده دار بود .

این جا بود که جریان های اصلاح طلب خود را به وی نزدیک کرده و او را خریدند و به بردگی خود بردند .

کاری کردند که سحرخیز آن موقع حتی توی خواب هم نمی دید ی با تطمیع این جماعت پشت به همه آرمانهای خود و برادر شهیدش کرده باشد و خون ریخته شده برادرش را با رد شدن از روی آن پشت سر گذاشت .

این جماعت اصلاح طلب دیروزی و کودتاچی امروزی با برنامه ریزی که بر روی مطبوعات داشتند بگونه ای عمل کردند که بتوانند سیاهی لشگری از مطبوعات  را با اهداف خود مجوز انتشار دهند و با یک برنامه ریزی 5 ساله به دنبال اهداف و غرض های سیاسی و فتنه انگیزی خود در جامعه باشند .

طوری سحر خیز را تطمیع کردند که او آمال و آرزوهایش را امروز در آمریکا و کشورهای غربی می بیند.

دست از مدیریت دفتر خبری در آمریکا بردارد و برای مادیات به کشور برگردد و تحت لوای مهاجرانی وزیر ارشاد سابق ویکی از اعضاء اتاق فکر خارج نشین خوش نشین در صدور مجوز به مطبوعات بی ریشه اقدام نماید .

مطبوعاتی که قارچ گونه سر از دکه های روزنامه فروشی درمی آوردند و با زیر سئوال بردن اصل نظام به فکر تقویت حزب و گروه خود بودند بیشتر مدیران مسئول ، سردبیران این روزنامه ها اکنون با اعتراف خود در زندان ، پایان دوران محکومیت ، به جرم جاسوسی ، فراری از کشور ، خود فروخته و یا آن طرف مرز به آدم هایی تبدیل شده اند که بازیچه سیاست ورزان فتنه گر قرار گرفته و به خاطر لقمه ای نان شرف و حیثت روزنامه نگاری خود را به حراج می گذارند .

این عیسی سحر خیز که دادگاهش طی روزهای پیش برگزار شد .

با هدایت افراد خارج نشین و با برنامه قبلی و برای فرار از مجرمیت خود سر و سوی پیکان را به سوی قبله دلها ، رهبر عزیزمان ، ولی امر مسلمین و بزرگ پیشوای مان بعداز خمینی کبیر آیت الله خامنه ای می گیرد و هجمه ای از پیش برنامه ریزی شده را به اجرا در می آورد .

سحرخیز در دادگاه می گوید در کیفر خواست من (توهین به مقام رهبری و تبلیغ علیه نظام) گنجانده شده که من مرتکب چنین جرمی نشده ام ولی درست چند دقیقه بعد این جملات را می گوید . " آقای خامنه ای فاقد مدیریت ، عدالت و تقواست ". 

رهبری که تقوا و عدالت آن زبان زد میلیونها مسلمان در ایران و دنیا است و با مدیریتی که در این 3 دهه انقلاب در مسئولیت های مختلف بکار برده این کشور را امانتی گران قدر برشمرده و در مسیراصیلی خود قرار داده تا این مردم مومن روز به روز بر رفاه و آسایش و آرامش آنها افزوده شود و آنرا در مسیر ظهور آقا امام زمان قرار دهد .

اینچنین است ما جمعی از خبرنگاران آزاد مستقل ایران اسلامی به پشتیبانی و حمایت از رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران برخواسته وهیچ گونه اهانت به ساحت مقدس ولی امر مسلمین را از هیچ شخص ، نهاد و گروهی برنمی تابیم و اجازه این اظهارات را به هیچ کس نمی دهیم  و ضمن محکوم کردن سخنان عیسی سحر خیز که هنوز خود را مطبوعاتی و اهل رسانه می داند و در دادگاه در حضور همه حضار و خبرنگاران می گویید من تنها در دادگاهی به دفاع از خود می پردازم که این اصل در خصوص من که اتهامم مطبوعاتی است ، شغلم روزنامه نگاری است ، ابزار کارم قلم و حیطه فعالیتم رسانه است ،

می گوییم آقای سحر خیز شما همان گونه که در اول این نوشته عنوان شد هدف برادر را از یاد برده ای و خون پاک آن شهید را پایمال نموده ای لااقل به حرمت قلم خبرنگار احترام بگذار و اگر قسم خبرنگاری یادت رفته حداقل از امام حسین (ع) یاد بگیر می گوید "اگر دین نداری لااقل آزاد مرد باش" و توبه کن وبه خدمت به مردم و نظام که از اصول اولیه خبرنگاری است فکر کن  .

 

 

                                     کمپین حمایت از رهبری

                                         جمعی از خبرنگاران آزاد مستقل ایران

 

 

|+| نوشته شده توسط بیست و سی در چهارشنبه سی ام تیر 1389 و ساعت 23:50 |  نظر بدهید
در ادامه ترور 1500 دانشمند عراقی از سوی آمریکا و رژیم صهیونیستی دانشجوی مبتکر فرمول جدید غنی‌سازی او
 یک دانشجوی عراقی که فرمولی جدید برای غنی‌سازی اورانیوم برای اهداف صلح‌آمیز اختراع کرده بود، به دست افراد ناشناس ترور شد.

 


  به نقل از خبرگزاری ملف پرس عراق، افراد مسلح ناشناس یک جوان دانشجو را در منطقه بغداد الجدیده ترور کردند که نابغه رشته فیزیک هسته‌ای بود.

یک منبع امنیتی دیروز گزارش داد که جوان ترور شده که بلافاصله بعد از این حادثه جان سپرد، یکی از دانشجویان رشته علوم هسته‌ای در دانشگاه بغداد بوده است.

این منبع تاکید کرد که این جوان دانشجو موفق شده بود تا با پی بردن به برخی خفایای علم فیزیک هسته‌ای فرمولی جدید را در زمینه غنی‌سازی اورانیوم برای اهداف صلح‌آمیز ابتکار کند.
وی همچنین برخی موارد استفاده و مهار و کنترل تشعشعات هسته‌ای را نیز اختراع کرده بود.
ملف پرس با اعلام این خبر افزود که این اولین باری است که عراق شاهد ترور یکی از دانشجویان فیزیک هسته‌ای بوده است که نشان می‌دهد احتمال فعالیت‌های جاسوسی از سوی کشورهای خارجی در این زمینه و استراتژی بسیار دقیق آن‌ها وجود دارد.
فاضل الجنابی رئیس سازمان انرژی اتمی سابق عراق پیش از این از ترور هزار و 500 دانشمند عراقی به دست عوامل آمریکا و اسرائیل پرده برداشته بود.
وی گفت: پس از اشغال عراق دغدغه اصلی اسرائیل و اشغالگران آمریکا تخریب تجهیزات و مراکز هسته‌ای و کشتار و قلع و قمع دانشمندان متخصص در زمینه هسته‌ای بود و در این چارچوب آنها 1500 دانشمند عراقی را ترور کرده‌اند.
الجنابی با اشاره به توطئه اسرائیل در نابودی مراکز و نخبگان هسته‌ای عراق گفت: این رژیم از سالها پیش از اشغال ترور دانشمندان هسته‌ای عراق را آغاز کرده بود و همواره از طریق رسانه‌ها اعلام می‌کرد اجازه نخواهد داد عراق برنامه هسته‌ای داشته باشد و اولین بار 3 دانشمند عراقی را در اروپا ترور کرد.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در سه شنبه بیست و نهم تیر 1389 و ساعت 14:18 |  نظر بدهید
به منظور تشدید فعالیت ها علیه برنامه صلح آمیز هسته ای ایران گزارش جدید سیا درباره برنامه هسته ای ایر
 گزارش جدید سیا درباره برنامه هسته ای ایران به منظور تشدید فعالیت ها علیه برنامه صلح آمیز هسته ای به زودی منتشر می شود.
به نقل از بولتن رسانه های بیگانه سازمان صدا و سیما، برآوردهای اطلاعاتی آمریکا درباره فعالیت‌های هسته‌ای ایران در سال های اخیر(2005 و 2007 میلادی) مبنایی برای قضاوت درباره این موضوع والبته طرح‌ریزیِ چگونگی برخورد با آن بوده است. به‌ این معنا که سازمان های اطلاعاتی آمریکا هر از چندگاهی با انتشار مطالبی تبلیغی و سیاسی درباره پیشرفت‌ های هسته‌ای ایران و آنچه تلاش تهران برای دستیابی به توان ساخت هسته ای ادعا می شود، مسیر و راهکار مقابله با این موضوع را ترسیم می کند.
نکته قابل توجه آنکه "نقطه مشترک " در این مطالب "ارایه زمانی چند ساله به عنوان فرصت دستیابی ایران به سلاح هسته ای! " است نکته ای که به نظر می رسد به نوعی هدف از آن تبلیغ گزاره "فرصت برای برخورد با سیاست هسته ای ایران وجود دارد " می باشد.
محافل رسانه‌‌ای وسیاسی آمریکا از این منظر به نوعی می ‌کوشند زمینه را برای تشدید تحریم ها و به عبارت دیگر "القای ضرورت همسویی‌های بین‌المللی ومنطقه ای برای کارآمدسازی گزینه تحریم علیه ایران " برای "ممانعت از به کارگیری گزینه نظامی و حمله احتمالی آمریکا یا رژیم صهیونیستی در این باره " تبلیغ نمایند. از این منظر بوده که گزارش می‌شود: "هدف آن (چنین گزارش هایی) می‌تواند همانا حذف گزینه نظامی باشد. چنین برداشتی می‌تواند در جهت سیاست فعلی دولت باراک اوباما ‌درقبال تهران باشد که بر تحریم های توافق شده بین‌المللی تاکید می‌کند و تنها راه دوری گزیدن از گزینه نظامی است! " همانطور که به زعم بیگانه "چنین گزارشی در آخرین سال ریاست جمهوری جرج بوش منتشر شد برای اینکه گزینه نظامی علیه ایران را منتفی سازد! ".
به نظر می‌ رسد هدف ‌نهایی جامعه اطلاعاتی آمریکا از انتشار و ارایه چنین برآوردهایی "فرصت‌سازی به امید تاثیرگذاری تحریم ‌ها " برسیاست هسته‌ ای ایران است؛ براین اساس می ‌توان گفت که برآورد اطلاعاتی اخیر، به نوعی تمدید برآوردهای اطلاعاتی قبلی است؛ یعنی تعویق ادعای زمان دستیابی ایران به سلاح هسته ای! با این استدلال که زمان برای جلوگیری از این روند از طریق تحریم‌ها وجود دارد.


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در سه شنبه بیست و نهم تیر 1389 و ساعت 13:38 |  نظر بدهید
تجمع کارکنانی که نمی خوان خانه و کاشانه اشان را ترک کنند

صبح امروز تعدادی از کارکنان و کارمندان سازمان میراث فرهنگی و گردشگری جلوی درب مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

این افراد در آنچه اعتراض به انتقال ضرب‌الاجلی به شیراز می‌نامیدند، جلوی درب مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

|+| نوشته شده توسط بیست و سی در سه شنبه بیست و نهم تیر 1389 و ساعت 11:17 |  نظر بدهید
روزبه بمانی؛ دستگیری‌اش را تکذیب کرد؛ هرگز بازداشت نشده‌ام

بمانی که موضوع دستگیری خود را تکذیب می‌کند، گفت: عده‌ای سعی می‌کنند با دامن زدن به شایعات باطل، به مقاصد نامعلوم خود برسند و در این میان سناریوهای جالبی از دستگیری من ساخته و پرداخته کرده و در فضاهای مجازی منتشر می‌کنند.


روزبه بمانی(شاعر و ترانه‌سرا) ، ضمن رد تمامی شایعات مبنی بر دستگیری‌اش، آن را سناریویی ازسوی برخی افراد عنوان کرده و تاکید کرد: عده‌ای با دامن زدن به شایعات باطل؛ قصد دارند به مقاصد نامعلوم خود برسند.
بمانی افزود: مدتی است از گوشه و کنار خبرهای کذبی به گوش می‌رسد که غرض و هدف اصلی منابع این اخبار برای من روشن نیست. به‌عنوان مثال شخصی روی یک سایت؛ مطلبی درج کرده و طی آن با صراحت لهجه آورده است که خبر دستگیری من را از خواهرم شنیده. این درحالی است که من اصلا خواهر ندارم.
این ترانه‌سرا ادامه داد: در سایت دیگری گفته‌اند؛ من درحالیکه قصد خروج از ایران را داشته‌ام، دقیقا وقتی مشغول خداحافظی از دوستان و آشنایان خود بوده‌ام، توسط نیروهای انتظامی دستگیر شده‌ام.
وی درباره افرادی که چنین شایعاتی را می‌سازند، اظهار داشت: ظاهرا این افراد ضمن ابراز تاسف و نگرانی؛ این اکاذیب را دامن می‌زنند اما فکر می‌کنم انگیزه اصلی آنان این است که چرا من را دستگیر نمی‌کنند نه اینکه چرا من را دستگیر کرده‌اند؟
بمانی درباره هویت این اشخاص گفت: منبع شایعه، همانطور که از این واژه برمی‌آید، ‌مشخص نیست اما حدس می‌زنم غالب این جریان‌های ساختگی ازسوی همکاران ترانه‌سرای من یا فعالان در حوزه موزیک صادر می‌شود.
وی در پایان خاطرنشان کرد: متاسفانه مدتی است تب چنین شایعاتی در کشور بالا گرفته است و در این میان افرادی وجود دارند که درصدد استفاده یا سوء‌استفاده از این موج کاذب هستند. به هر حال بنده تمام داستان‌هایی که درباره من نقل می‌شود را موکدا و از ریشه انکار کرده و اعلام می‌کنم؛ من خطایی نکرده‌ام که بازداشت شوم.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در سه شنبه بیست و نهم تیر 1389 و ساعت 11:4 |  نظر بدهید
پسرانی که دنبال شوهر می گردند .
این ها به خبردار شدن از رویه جدید حامیانشان در آمریکا که عمدتا دو جنسه ها و همجنس بازان هستند و به دنبال انتشار عکس و مجید توکلی و باطبی که بدجوری به دنبال نیاز خود بودند .
این گروه نیز با این عکس نشان دادند که از غافله عقب نیفتاده اند و در خواست خود را علنی کرده اند .
ببینید این نفر اول را با آن چشمان چپش چه نازی دارد . شما در قسمت نظرات به کمک اینان بیایید.

|+| نوشته شده توسط بیست و سی در سه شنبه بیست و نهم تیر 1389 و ساعت 11:2 |  نظر بدهید
تلویزیون اینترنتی میر حسین موسوی راه اندازی می شود

این سایت که مقدمه ایست برای ورود به تلویزیون اینترنتی میرحسین با یک دموی غم انگیز شروع شده و در قسمت پائین صفحه اصلی تعدادی از سایتهای حامی جریان فتنه از قبیل توئیتر ، فیس بوک ، جرس ، بالاترین و . . . دیده می شود .
 قرار است تا تلویزیون اینترنتی میرحسین موسوی ، کاندیدای فتنه گر انتخابات ریاست جمهوری که علاقه بسیاری به رسانه دارد با نام جالب  "رسانه تصویری راه سبز امید"  راه اندازی شود.
در حالی که اعضای سرشناس جریان فتنه گر در مصاحبه ها ، مقالات و سخنرانیهای خود به صورت کاملا علنی شکست و انحلال جریان فتنه را بارها اعتراف کرده اند در بخشی از تبلیغات جالب این تلویزیون اینترنتی آورده شده است : گسترش آگاهی ها ، استراتژی اصلی جنبش سبز! است مهم آنست که در چهارچوب هر شهروند، یک رسانه، هر علاقمند به جنبش سبز، راهی برای گسترش این آگاهی و تعمیق آن در میان همه اقشار و بویژه در اقشار مستضعف جامعه پیدا کند.
 
به گزارش صراط این سایت که مقدمه ایست برای ورود به تلویزیون اینترنتی میرحسین با یک دموی غم انگیز شروع شده  و در قسمت پائین صفحه اصلی تعدادی از سایتهای حامی جریان فتنه از قبیل توئیتر ، فیس بوک ، جرس ، بالاترین و . . . دیده می شود .
از نکات جالب این صفحه ی ورودی به تلویزیون ! قرار گرفتن سایت آیت الله هاشمی رفسنجانی در کنار سایت کلمه متعلق به میرحسین موسوی ، و سایتهای خاتمی و کروبی است .
 
در توضیحات دست اندرکاران این رسانه اینترنتی متعلق به مخالفین نظام آمده است : " تلویزیون میرحسین حاصل تلاش چند ماهه جمعی از متخصصین و ایرانیان وطن پرست! خارج از کشور می باشد که دل در گرو اصلاحات در چهارچوب جنبش سبز مردمی ایران دارند. هدف از تأسیس تلویزیون اینترنتی میرحسین همانا گسترش آگاهی ها در قالب شعار هر شهروند یک رسانه است، شهروندانی که در طول سال گذشته با ساده ترین ابزارهای غیرحرفه ای ، تاثیرگذارترین تصاویر را در حافظه وجدان بشری ثبت نمودند. - حمله به پایگاه بسیج ، قتل مادر و دختر در مهدکودک و آتش زدن اموال عمومی -مهمترین ویژگی تلویزیون میرحسین ، مردمی بودن آن به معنای واقعی کلمه است"
البته پیش از این هم گردانندگان سایت های حامی موسوی که وابستگی شان به سازمان سیا اثبات شده بود ادعای مردمی بودن این سایت ها را داشتند .
لازم به ذکر است صفحه اصلی این سایت اینترنتی هنوز از دسترس مخاطبان خارج نشده و این کاندیدای متوهم فتنه گر که پس از انتخابات تا کنون رسانه های آمریکایی بسیاری را در اختیار داشته و بیانیه ها و صحبتهایش را با هواداران خود از طریق ماهواره ها انجام می داد اینک به بهانه نداشتن رسانه دست به این کار زده است .
 
 
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 17:39 |  نظر بدهید
موساد: مجاهدین خلق شریک استراتژیک ماست

ما نیروهای کرد معارض عراقی را در اسرائیل و کردستان آموزش داده ایم و برخی از آموزش های ما به این افراد نیز در پادگان سازمان مجاهدین (منافقین) صورت گرفته است.
رئیس دفتر سازمان جاسوسی موساد در کردستان عراق هم به ارتباط بین رژیم صهیونیستی و گروهک منافقین اعتراف کرد.
هر چند منافقین تاکنون ارتباط های گسترده ای با رژیم اشغالگر قدس داشته اند اما همواره به دلیل حساسیت عمومی مردم نسبت به این رژیم، تلاش کرده اند از رسانه ای شدن و پرداختن به ابعاد دیدارهای خود با مقامات اطلاعاتی رژیم صهیونیستی پرهیز کنند.
با این حال بعد از افشاگری های رسانه ای فراوان بالاخره «الیعیزر تسفریر»، رئیس دفتر سازمان جاسوسی موساد در کردستان عراق در گفت وگو با رادیو ارتش این رژیم دست هم پیمانان خود را رو کرد و گفت: ما نیروهای کرد معارض عراقی را در اسرائیل و کردستان آموزش داده ایم و برخی از آموزش های ما به این افراد نیز در پادگان سازمان مجاهدین (منافقین) صورت گرفته است. این به آن دلیل است که مجاهدین خلق همواره شریک راهبردی اسرائیل بوده است.
البته دیدار مریم رجوی با جدعون مائیر سفیر رژیم صهیونیستی درایتالیا در جریان سفرش به رم، حمایت وی از افسانه هولوکاست، پوشش و حمایت ماهواره ای اسرائیل برای پخش برنامه های تلویزیونی منافقین، ارتباط رسانه ای میان منافقین و اسرائیل که با در اختیار گذاشتن اطلاعات جاسوسی هسته ای ایران توسط اسرائیل و رسانه ای کردن آن توسط منافقین که همچنان ادامه دارد و مسائلی از این دست، از جمله موارد شاخص ارتباط میان این گروهک و رژیم اسرائیل است که بارها در رسانه های گروهی به آن اشاره شده اما واکنش منافقین در این خصوص تکذیب بوده و مسئولان اسرائیلی نیز ترجیح می دادند در مقابل انتشار این اخبار سکوت کنند ولی این بار بالاخره مقام امنیتی رژیم صهیونیستی سکوت را شکست و از ارتباط نزدیک موساد با منافقین پرده برداشت.
گفتنی است که در سال 58 رادیو بغداد در یک تفسیر خبری از سازمان منافقین تجلیل و تقدیر کرده بود که این اقدام دولت عراق با واکنش شدید منافقین روبرو شد و تیتر اول نشریه مجاهد- ارگان منافقین- به انکار این ارتباط اختصاص یافت که در آن صدام را دیکتاتوری بی رحم و خونریز نامیده بودند، اما دو سال بعد رسماً به عراق نقل مکان کرده و به عنوان بخشی از ابواب جمعی ارتش عراق در خدمت صدام قرار گرفتند.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 17:37 |  نظر بدهید
حمایت دولت انگلستان از توپخانه رسانه ای اصلاح طلبان

تجلیل استعمارگران از این مطبوعات که با توجه به مشی ضدانقلابی آنها بی شک نشانگر همگامی و هماهنگی آشکار رسانه های داخلی و خارجی حامی جریان جهانی استعمار فرانو می باشد، خبر از بی کفایتی یا خیانت بخشی از مسئولینی می دهد که در برابر نفوذ داخلی استعمارگران سکوت و بی تفاوتی اختیار کرده اند.
شبکه تلویزیونی دولت بریتانیا به تجلیل از تعدادی از رسانه های غرب گرای منتشره در تهران پرداخت.
 "مسعود بهنود" (روزنامه نگار سلطنت طلبی که هم اکنون در استخدام دولت استعمارگر انگلستان است) در برنامه هفتگی خود در بی بی سی فارسی، ضمن معرفی تعدادی از نشریات داخلی ایران به تجلیل از آنها پرداخت.

بی بی سی ابتدا با استناد به خبرهای روزنامه سکولار "شرق" به معرفی آن پرداخت و در ادامه به رپرتاژ آگهی نشریه "توسعه و صنعت" به مدیر مسئولی "اسحاق جهانگیری" اقدام کرد و این ماهنامه را یک ماهنامه تخصصی و فراجناحی معرفی نمود.

کارشناس بی بی سی سپس با معرفی ماهنامه "آئین" به مدیرمسئولی "محمدرضاخاتمی" آن را ماهنامه ای خوب با مطالب خواندنی توصیف کرد.

این سلطنت طلب فراری در ادامه با در دست گرفتن یک نسخه از ماهنامه "فیلم" این نشریه سینمایی که از 28 سال پیش تاکنون ارگان جریان سینمایی سکولار بوده است را با عباراتی چون: «ما خوانندگان اساسی "فیلم" هستیم... این نشریه دارای همتی بالا و تولرانسی مثال زدنی و میانه رو و متعادل و خوب و خواندنی و... است» مورد تفقد قرار داد.

گفتنی است تجلیل استعمارگران از نشریات فوف که با توجه به مشی ضدانقلابی این نشریات بی شک نشانگر همگامی و هماهنگی آشکار رسانه های داخلی و خارجی حامی جریان جهانی استعمار فرانو می باشد، نشانگر خیانت بخشی از مسئولینی است که در برابر نفوذ داخلی استعمارگران سکوت و بی تفاوتی اختیار کرده اند.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 17:36 |  نظر بدهید
خاتمی خطاب به میر حسین: تو تنها به نگارش بیانیه‌های تند می‌پردازی

باید به سمت برنامه ریزی بیشتر حرکت کنیم . این موضوع یکی از مباحث انتقادی درباره عملکرد شما در جلسات دوره‌ای شده است/شما باید بپذیرید که هزینه تندروی‌های شما و خانم رهنورد را باید بدهیم و این نکته آسیب‌پذیری ما را بیشتر کرده است
سید محمد خاتمی و میر حسین موسوی به تازگی با یکدیگر دیدار کرده و به بررسی وضعیت کنونی جریان اصلاحات و جریان موسوم به جنبش سبز پرداختند.
در این دیدار پیرامون برخی مواضع تند زهرا رهنورد بین این دو بحث و تبادل نظر صورت گرفته که در انتها به بحث و اختلاف کشیده شد.

میر حسین طبق معمول نسبت به عملکرد خاتمی انتقاد کرده و خواستار فعالیت بیشتر وی در راستای اهداف فتنه شده بود .

موسوی به خاتمی گفت: ".... وقتی شما کنارکشیدید اختلافات هم زیاد شده است.باید در متن ماجرا باشید ...."

اما در مقابل خاتمی در پاسخ به انتقادات موسوی نیز در این دیدار با انتقاد از برخی مواضع ، به وی خاطرنشان کرد".... شما تنها به نگارش بیانیه‌های تند می‌پردازی و تمام ذهن خود را معطوف این نکته کرده‌ای......باید به سمت برنامه ریزی بیشتر حرکت کنیم . این موضوع یکی از مباحث انتقادی درباره عملکرد شما در جلسات دوره‌ای شده است......شما باید بپذیرید که هزینه تندروی‌های شما و خانم رهنورد را باید بدهیم و این نکته آسیب‌پذیری ما را بیشتر کرده است...."

رفتار شتابزده موسوی پس از انتخابات و تلاش وی در همراهی با جریان‌های ضد انقلاب و سلطنت‌طلب سرخوردگی جریان ناکام اصلاحات را به دنبال داشته است و بسیاری از سران این جریان موسوی را عامل طرد کامل خود از صحنه سیاسی ایران معرفی می‌کنند. موسوی به تازگی برای یافتن منفذی برای ادامه حیات سیاسی دیدارهای خود را گسترش داده است .

درحال حاضر این خاتمی است که رهبری جریان موسوم به سبز را به دست گرفته است.موسوی و کروبی مجبور شدند رهبری خاتمی را به دلیل میانه روی و طرفداران بیشتر بپذیرند.خاتمی توانست در چند ماه گذشته موسوی و کروبی را مجاب کند که مخالفت با نظام نباید از طریق دعوت به خیابانها انجام شود.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 17:34 |  نظر بدهید
از نظر ایشان من جاسوس و منافق هستم
از نظر ایشان من جاسوس و منافق هستم
پیش از این ایشان کسانی را از قبیل سروش ، کدیور ، بشیریه ، اکبر گنجی ، مهاجرانی ، سیامک پورزند ، محسن سازگارا و ... را در حالی متهم به جاسوسی کرده بود که به عنوان رجال سیاسی شناخته شده در کشور مشهور بودند و بعد ها مشخص شد دقیقا به هدف زده و در حال حاضر وابسته بودن این افراد به سرویسهای جاسوسی امریکا و انگلیس بر همگان مشخص شده است .
  اسفندیار رحیم مشائی اخیرا در دیداری غیر خصوصی ضمن پیش بینی از اتفاقات آینده کشور نکاتی را پیرامون جاسوس و عضو کودتای مخملی بودنش بیان کرد .
مشائی پیرامون مطالبی که مدیرمسئول روزنامه کیهان پیرامون وی نوشته است گفت : از نظر ایشان من جاسوس و منافق و عضو کودتای مخملی هستم.
به گزارش صراط هر چند که تا کنون چنین مطالبی در مورد رئیس دفتر رئیس جمهور از قول شریعتمداری مطرح نشده اما مظلوم نمایی مشائی در حالی است که پیش از این حسین شریعتمداری کسانی را از قبیل سروش ، کدیور ، بشیریه ، اکبر گنجی ، مهاجرانی ، سیامک پورزند ، محسن سازگارا و ... را در حالی متهم به جاسوسی کرده بود که به عنوان رجال سیاسی شناخته شده در کشور مشهور بودند و بعد ها مشخص شد دقیقا به هدف زده و در حال حاضر وابسته بودن این افراد به سرویسهای جاسوسی امریکا و انگلیس بر همگان مشخص شده است .
مشائی در ادامه صحبتهایش در این جلسه در حالی که سعی میکند اعصاب خود را آرام نشان دهد گفته است: "برای خیلی از شما شریعتمداری مظهر حمایت از دولت است.اما ایشان اصلا احمدی نژاد را قبول ندارد.من این موضوع را اثبات می کنم.یک سال دیگر خواهید دید.این که ایشان نماینده رهبری هستند دلیل نمی شود که ما ایشان را نقد نکنیم.شما در خیابان به خیلی از کسانی که نسبت شان به رهبر انقلاب بیشتر از ایشان بوده است فحش دادید.این دلیل نمی شود که بخاطر این نسبت وی را نقد نکنیم.من این حرفها را قبول ندارم."
البته پیش از این هم جناب رئیس دفتر با شکایت از مدیر مسئول روزنامه کیهان اعلام کرده بود که در صورتی که نتوانم وی را محکوم کنم مسلمان نیستم و در پایان حسین شریعتمداری تبرئه شده و مشائی هنوز تکلیف مسلمان بودنش را مشخص نکرده است .
حال باید منتظر باشیم تا یک سال دیگر مشخص شود پیش ینی های مشائی درست بوده یا حسین شریعتمداری؟
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 17:34 |  نظر بدهید
در اقدامی هماهنگ محکومیت اقدام تروریستی زاهدان از سوی موسوی و کروبی
 میرحسین موسوی و مهدی کروبی، انفجارهای زاهدان را محکوم و با خانواده کشته شدگان و آسیب دیدگان این انفجارها ابراز همدردی کردند.

تا چندی پیش این دو وقتی تروریست ها اعدام می شدند به حال آنها گریه و بیانیه صادر می کردند حالا چه شده معلوم نیست .

 میر حسین موسوی در پیام خود با توصیف انفجارهای زاهدان به عنوان « عملیات جنایتکارانه» نوشت که این اقدام، در راستای اختلاف افکنی بین شیعیان وسنی ها و «حرکتی نفرت انگیز علیه اتحاد ملت بزرگ ایران بوده است.» وی اشاره کرد که بیگانگان و کسانی که سود آنها در تفرقه بین فرهنگ ها و قومیت ها است، از اینگونه اقدامات بهره می جویند و خواستار هوشیاری ایرانیان در مورد این « توطئه ها» شد.

 مهدی کروبی نیز در سخنانی، وقوع حوادثی مانند انفجارهای زاهدان در ایران را  « مایه شرمساری و ناراحتی» دانست و ابراز امیدواری کرد که عاملین و آمرین این حوادث هرچه سریع تر دستگیر و محاکمه شوند.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 17:3 |  نظر بدهید
ردپای عامل نشریه همت در پروژه هتاکی به رئیس مجلس

سایت جهان خبر داده که پروژه هتاکی به لاریجانی در تجمع مقابل مجلس از قبل برنامه ریزی شده بود. برخی از عوامل و گردانندگان نشریه همت از جمله کسانی بودند که در این پروژه سهم جدی داشتند که اخیرا نیز از سوی مسئولان ذی‌ربط مورد پیگرد قانونی قرار گرفتند و تعدادی هم دستگیر شدند.

این نشریه سابقا رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و جمعی از مراجع را مورد اهانت قرار داده بود که پس از اعتراضات سیاسی و رسانه ای به سرعت نشریه آنها جمع آوری شد.گردانندگان نشریه همت پیش از این در سایت خود به سیدحسن خمینی توهین کردند که مورد انتقاد گسترده از جمله روزنامه کیهان قرار گرفت.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 17:2 |  نظر بدهید
فائزه هاشمی: مرتب با پدرم برای اقامه نماز جمعه تماس می‌گیرند اما پدرم می‌گوید نمی‌روم

سایت خبری دی پرس به گفتگویی مشروح با فائزه هاشمی پرداخته است.

بخش‌هایی از این گفتگو در ادامه می‌آید:


خانم هاشمی، حدود سی سال از نظام جمهوری اسلامی می گذرد که به با هدف تحقق برخی آرمانها از جمله آزادی، عدالت و تحقق اراده مردم بر سرنوشت خود پایه ریزی شده بود در یک سال گذشته مسائلی در کشور رخ داد که به تعبیر برخی بزرگان ظلم هایی به شخصیت ها شده است چه با گفتار و چه با نوشتار، خواستیم ببینیم اگر اراده ای باشد برای اینکه ظلم هایی که شده، جبران شود از چه طریقی باید جبران شود آیا فکر می کنید اصلا  ظلمی شده است؟

ما به طور خاص در مورد این یک سال صحبت می کنیم .اینکه ظلم شده من فکر می کنم برای خود من که بله. به نظر می رسد که عدالت آن گونه که باید اجرا نشده است و قوانین آن گونه که باید پیاده نشده است بسیاری از اصول قانون اساسی ما الان معطل است و اصلا اجرا نمی شود و زمانی که قانون اجرا نشود طبیعتا ظلم را به دنبال دارد حالا بعضی ها معتقدند این گروه دارند به آن گروه ظلم می کنند بعضی ها معتقدند برعکس آن گروه دارد به این گروه ظلم می کند. من هم چون خودم یک طرف دعوا محسوب می شوم طبیعتا هر حرفی بزنم از طرف گروه مخالف تلقی می شود که دارند از گروه خودشان دفاع می کنند یا فرافکنی می کنند.ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 17:1 |  نظر بدهید
شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی زبان اساس خانواده را هدف گرفته‌اند
 رئیس دفتر مطالعات و تحقیقات زنان مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران گفت: پخش سریال‌های خانوادگی از شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌ زبان اصل و اساس خانواده ایرانی را مورد هدف قرار داده است.

 حجت‌الاسلام محمدرضا زیبایی‌نژاد ظهار داشت: در سال‌های اخیر شاهد فعالیت شبکه‌های ماهواره‌ای فارسی‌زبان هستیم که توسط غول‌های رسانه‌ای و با حمایت برخی کشورهای منطقه تاسیس شده است، تاسیس شبکه‌های تلویزیونی VOA، ام‌بی‌سی فارسی(MBC farsi) و BBC فارسی بخشی از این تلاش‌هاست.
وی ادامه داد: در سال 88 نیز تاسیس شبکه فارسی‌وان (farsi 1) که پخش فیلم‌های سینمایی و سریال‌های پر قسمت و جذاب در ساعات نخستین شب را در اولویت فعالیت‌های خود قرار داده بود فضای جدید در خانواده‌های ایرانی باز کرده است.


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 15:55 |  نظر بدهید
عکس های دگردیسی ، البته نه در حیوانات در یک انسان


|+| نوشته شده توسط بیست و سی در دوشنبه بیست و هشتم تیر 1389 و ساعت 12:28 |  نظر بدهید
سایت هاشمی : و نظر سنجی در مورد نماز جمعه روزهای فتنه

سایت رئیس مجمع تشخیص مصلحت در اقدامی تامل برانگیز، ضمن انتشار خطبه های جنجالی آقای هاشمی در روز 26 تیرماه 88 که حمایت از اغتشاشگران تعبیر شد، از مخاطبان خود خواسته است که پیرامون این خطبه ها نظرشان را بگویند.

 سایت رئیس مجمع تشخیص مصلحت در اقدامی تامل برانگیز، ضمن انتشار خطبه های جنجالی آقای هاشمی در روز 26 تیرماه 88  از مخاطبان خود خواسته است که پیرامون این خطبه ها نظرشان را بگویند.

این سایت که سابقه انتشار مطالب عجیب را در کارنامه خود دارد، از مخاطبانش پرسیده است که آیا خطبه های هاشمی "مقبول مردم شد، در مقابل تفکر تشریفاتی بودن آرای مردم قرار گرفت، راهگشا بود، مسیر تندروی ها را سد کرد، دریچه ای را برای آینده باز گذاشت و زمینه تحقق خواسته های مردم را مهیا نمود" و... و یا غیر از آن بود.

سایت آقای هاشمی که همچنان منتظر بازگشت رئیس مجمع تشخیص به نماز جمعه است، از کاربرانش خواسته است که بگویند از "نماز بعدی آیت الله هاشمی رفسنجانی" چه انتظاری دارند؟!ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 22:0 |  نظر بدهید
جندالشیطان با طعم آمریکایی


سرکرده گروهک تروریستی ریگی، در اعترافات خود به حمایت گسترده منابع اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده از او و اقدامات تروریستی این گروهک اذعان کرده بود.

 سرکرده گروهک تروریستی ریگی، در اعترافات خود به حمایت گسترده منابع اطلاعاتی و امنیتی ایالات متحده از او و اقدامات تروریستی این گروهک اذعان کرد.

|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 21:58 |  نظر بدهید
کروبی: من عضو نظام جمهوری اسلامی‌ام!

مهدی کروبی که بواسطه مواضعش در مخالفت با نظام، از سوی بسیاری از محافل داخلی و خارجی به عنوان یکی از "سران مخالف جمهوری اسلامی" شناخته می شود، خود را یکی از شخصیت های نظام دانست.

شیخ اصلاحات عصر دیروز در دیدار با خانواده یکی از متهمان فتنه 88، به سیاه نمایی های خود علیه جمهوری اسلامی ایران ادامه داد و در دفاع از رژیم طاغوت گفت که حتی "نظام شاه" هم با "خانواده ها" مانند جمهوری اسلامی برخورد نمی کرد. کروبی البته درباره آنچه خانواده‌ها نامید توضیحی نداد اما به نظر می رسد منظور وی مجرمان و متهمان فتنه اخیر است.

شیخ اصلاحات که به دلیل این نوع مواضعش از سوی بسیاری از محافل داخلی و خارجی به عنوان یکی از "سران مخالف جمهوری اسلامی" شناخته می شود، در ادامه خود را یکی از شخصیت های نظام دانست و حتی اظهار داشت: من به عنوان عضوی از این نظام شرمنده شما هستم!

وی همچنین در سخنان جالبی با اشاره به بازداشت و محاکمه فتنه گران، گفت که "این رفتارها را به حساب اسلام و امام نگذارید."

گفتنی است که پس از ایستادگی سران فتنه در برابر رای مردم و قانون و همسویی با دشمنان ایران، فعالان سیاسی با استناد به سخنان رهبر معظم انقلاب، کروبی و دیگر سران فتنه را "اخراجی های نظام" دانستند.

اما این نوع موضع گیری های کروبی علیه جمهوری اسلامی همواره تحسین عوامل سازمان های جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی را به دنبال داشته است.

هفته گذشته علیرضا نوری زاده، همکار دوجانبه موساد و سیا، با اشاره به ادعاهای مهدی کروبی علیه سپاه پاسداران به تمجید از شیخ اصلاحات پرداخت و وی را فردی "شجاع" توصیف کرد.

همچنین مجید محمدی که وابستگی خود به موساد و سفرش به اسرائیل را نشانه روشنفکری بی تعصب! می داند در مقاله ای نوشت که "متهم کردن کروبی به عامل خارجی بودن نیز هیچ تاثیری در رفتار سیاسی وی نداشته است."

گفتنی است که مهره های سازمان های جاسوسی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هر از چند گاهی با "شجاعانه" خوانده مواضع مهدی کروبی وی را به اتخاذ رویکردی افراطی تر ترغیب می کنند؛ کروبی هم تاکنون به درخواست های آنان پاسخ مثبت داده است.

|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 21:57 |  نظر بدهید
تاکید مجدد عروس آذربایجان بر تئوری "داماد لرستان"

خانم رهنورد با تاکید دوباره بر سخنان پیشین خود اظهار داشته است: لرها موسوی را داماد لرستان و ترک‌ها هم مرا عروس آذربایجان صدا می‌کنند.

 همسر میرحسین موسوی مجددا تاکید کرد که او عروس آذربایجان و شوهرش، داماد لرستان است.

خانم رهنورد در نامه‌ای که خطاب به یکی از بازداشت‌شدگان ناآرامی‌های سال گذشته نوشته، اظهار داشته است: لرها به من می گویند دختر لر؛ موسوی را داماد لرستان و ترک‌ها هم مرا عروس آذربایجان صدا می‌کنند.

زهرا رهنورد که از سوی همسرش روشنفکرترین زن ایران نامیده شده، این اظهارنظر را که در میان رسانه‌های خبری به عنوان "تئوری داماد لرستان" مطرح شده، برای نخستین بار پس از اعلام نتایج انتخابات در مصاحبه با تلویزیون دولتی انگلیس مطرح کرد.

خانم رهنورد در بیان دلایل خود درباره تقلب در انتخابات به بی‌بی‌سی گفت که امکان ندارد لرها به احمدی‌نژاد رای بدهند؛ چون من لر هستم و طبیعتا موسوی هم داماد لرستان است و لرها به دامادشان رای می دهند.

این اظهارنظر خانم رهنورد همواره به عنوان یکی از تفریحات کاربران اینترنتی در سایت‌های مختلف مورد استفاده قرار گرفته است.

به عنوان مثال، یکی از کاربران سایت "گوگل ریدر" در متنی با اشاره به این سخنان همسر میرحسین موسوی، نوشته است: مشخص است که در انتخابات تقلب شده؛ چون همسر رئیس جمهور تهرانی است و احمدی‌نژاد هم بارها اعلام کرده که او داماد تهران است و امکان ندارد مردم تهران او را رها کنند و به داماد لرستان رای بدهند!"

|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 21:56 |  نظر بدهید
تحریف معنی لفظ جلاله«الله»در سایت گوگل
شیطنت جدید صهیونیست‌ها؛
تحریف معنی لفظ جلاله«الله»در سایت گوگل

 زمانیکه در بخش ترجمه گوگل (google translate) لفظ جلاله«الله»را در قسمت فارسی تایپ کنید با کلمه «Israel» روبرو خواهید شد.


  به نقل از روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، زمانیکه در بخش ترجمه گوگل(google translate) لفظ جلاله «الله» را در قسمت فارسی تایپ کنید و دنبال معادل انگلیسی آن باشید، با کلمه «Israel» روبرو خواهید شد.

اسرائیل از دو کلمه «اسرا» به معنی «عبد» و «ئیل» به معنی «الله» یعنی «بنده خدا» تشکیل شده که منظور از این کلمه حضرت یعقوب (ع) است.

معادل قرار دادن لفظ جلاله الله در مقابل کلمه اسرائیل نشان از سیاست صهیونیسم بین‌الملل دارد که درصدد معرفی کردن اسرائیل به معنای الله می‌باشد.
سایت گوگل که یک سایت جستجوگر است، متعلق به صهیونیست‌ها بوده که در راستای اهداف صهیونیسم بین‌الملل طراحی شده است.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 20:28 |  نظر بدهید
فتنه 88 نتایج 20 سال عقده‌گشایی علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی بود
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو
آیت‌الله خاتمی در همایش امنیت ملی و انضباط اجتماعی؛
فتنه 88 نتایج 20 سال عقده‌گشایی علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی بود

 عضو مجلس خبرگان با بیان اینکه مهاجمان جنگ نرم در انتخابات 88 در پی آن بودند که به هر چیزی که می‌خواستند برسند، افزود: ما فتنه 88 را معلول یک انتخابات نمی‌بینیم چرا که فتنه اخیر نتایج 20 سال عقده‌گشایی علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی بود.

سخنرانی آیت الله احمد خاتمی در همایش ملی انضباط و امنیت اجتماعی


  آیت‌الله سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران و عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری که در همایش امنیت ملی و انضباط اجتماعی سخن می‌گفت، به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و اظهار داشت: هنوز 2 ماه از پیروزی انقلاب اسلامی نگذشته بود که دشمنان انقلاب جنگ سخت بر علیه ملت ایران آغاز کردند.
وی با بیان اینکه شروع جنگ علیه ملت ایران از سال 59 آغاز نشده بود بلکه آغاز سال 58 بود، افزود: دشمن علاوه بر جنگ تحمیلی 6 کودتا را علیه انقلاب اسلامی به پا کرد و زمانی که با هوشیاری مردم کودتاهای آنها ناکام ماند دشمنان تصمیم گرفتند جنگ نرم را علیه ملت ایران آغاز کنند.
خاتمی در ادامه گفت: بعد از ارتحال امام(ره) دشمنان جنگ نرم را علیه ملت ایران آغاز کردند و بطور آرام حرکت کرده و به قدرت دست یافتند.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه دشمنان در جنگ نرم پیامبر مکرم اسلام را خشونت خوانده، امر به معروف و نهی از منکر را زیر سؤال برده و به مهدویت و ارزش‌های انقلاب اسلامی اهانت کرده‌اند، گفت: دشمنان می‌خواستند امام را به موزه تاریخ بسپارند تا ارزش‌های انقلاب اسلامی به موزه سپرده شود و از آن سخنی دیگر مطرح نباشد.
وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری سال 84، گفت: در مقطع انتخابات سال 84 مسئله، بحث انتخاب یک رئیس جمهور نبود بلکه همه مردم آمدند و به کسی که تمسک به ارزش‌های انقلاب اسلامی می‌کرد، رای دادند تا مهاجمان جنگ نرم عقده به دل بگیرند.
خاتمی با بیان اینکه مهاجمان جنگ نرم در انتخابات 88 در پی آن بودند که به هر چیزی که می‌خواستند برسند، خاطرنشان کرد: ما فتنه 88 را معلول یک انتخابات نمی‌بینیم چرا که فتنه اخیر نتایج 20 سال عقده‌گشایی علیه ارزش‌های انقلاب اسلامی بود که البته با تدبیر مقام معظم رهبری و همراهی مردم خنثی شد و اکنون نفس‌‌های آخر خود را می‌کشد.
امام جمعه موقت تهران افزود: فتنه‌گران تلاش می‌کردند تا در 22 خرداد امسال جمعیت کثیری را به خیابان بیاورند اما علی‌رغم تمامی تلاش‌ها، آنها نتوانستند چنین کاری را بکنند تا اینکه وزرای خارجه آمریکا و فرانسه اظهار تاسف کنند.
وی مهمترین هدف فتنه‌گران را حذف نظام ولایی دانست و با بیان اینکه حذف ولایت‌ فقیه هدف کلیدی و استراتژیک جریان فتنه بود، گفت:‌ فتنه‌گران می‌خواستند با ناامن کردن جامعه استفاده لازم را از یک جامعه ناامن ببرند.
خاتمی در ادامه به امنیت اشاره کرد و با بیان اینکه نگاه ما به امنیت باید بسترساز رشد و تعالی کشور باشد، گفت: رشد سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و صنعتی کشور تنها با امنیت جامعه محقق شدنی است.
عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به آیه 112 سوره نحل، گفت: قرآن کریم، امنیت، آرامش و رفاه را سه ویژگی جامعه امن معرفی کرده است.
وی با بیان اینکه جامعه مهدوی در قرآن جامعه‌ای امن تعریف شده است، خاطرنشان کرد: امام سجاد(ع) در دعاهای خود، امنیت را یک نعمت بزرگ توصیف کرده است.
خاتمی با بیان اینکه امنیت نعمت است و طبق فرمایش خداوند اگر ناسپاسی نعمت صورت گیرد خداوند آنرا از انسان و جامعه خواهد گرفت، اظهار داشت: اگر می‌خواهیم از نعمت امنیت پاسداری کنیم باید 3 عنصر دین، رهبری و وحدت را بعنوان عناصر امنیت بشناسیم و از آن حراست کنیم.
وی با بیان اینکه اکنون امنیت در جامعه حاکم است و اگر شب‌های تهران را ببینیم به برکت دین شاهد امنیت خواهیم بود، تاکید کرد: البته نباید فراموش کرد که عده‌ای بودند، هستند و تا ظهور امام زمان(عج) خواهند بود که به مسائل دینی بی‌توجهی می‌کنند.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه دشمن برای مقابله با دین مردم مسلم‌ترین اعتقادات آنها را شبهه‌باران می‌کند، گفت: امنیت امروز ما به برکت احکام اسلام و دین‌داری ماست و اگر ما حافظ دین باشیم، حافظ امنیت خود خواهیم بود. بی‌حجابی موجب ناامنی اجتماعی و فروپاشی خانواده‌ها می‌شود و این مسئله امروز برای همه مسئولان ما پذیرفته شده است.
خاتمی با بیان اینکه برخی باند‌ها در حال دامن زدن به ناامنی هستند، گفت: خوشبختانه دولت در حال برخورد با این باندها است.
وی با اشاره به عنصر رهبری گفت: نفس حضور رهبری در جامعه موجب انضباط و امنیت است و ما باید به این مسئله بیشتر توجه کنیم و قدر امنیت را بدانیم.
امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه برخی‌ها 13 ماه است که نهاد عزت و عظمت کشور یعنی ولایت فقیه را تخریب می‌کنند، گفت: فتنه‌گران داخلی همراه با وابستگان خارجی‌شان تلاش مداومی برای تخریب ولایت فقیه کرده‌اند.
خاتمی وحدت را سومین عنصر امنیت دانست و گفت: وحدت تنها با همدلی همه مسئولان و مردم شکل می‌گیرد که باید راه‌های حفظ وحدت را بررسی کرد
ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 15:40 |  نظر بدهید
واکنش تند ارگان شهرداری به افشاگری جام‌جم با 4 گزارش و کاریکاتور

روزنامه همشهری در شماره امروز خود با انتشار سه یادداشت و گزارش و یک کاریکاتور، انتقاد جام‌جم از فشارهای شهرداری برای تبلیغ تلویزیونی فعالیت های محمدباقر قالیباف را "شلیک توپخانه صدا و سیما" علیه شهرداری نامیده است.

به گزارش شبکه ایران، افشاگری روزنامه جام‌جم درباره برخی اقدامات تبلیغاتی شهردار تهران با واکنش تند ارگان مطبوعاتی شهرداری روبرو شده است.

روزنامه جام جم در شماره دیروز خود در گزارشی، از عزم جدی آقای قالیباف برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و تشکیل ستادهای انتخاباتی وی در استان ها خبر داده و اعلام کرده که شهرداری تهران به رسانه ملی فشار می آورد تا فعالیت های قالیباف را از شبکه های مختلف پخش کند.

روزنامه همشهری در شماره امروز خود، انتقاد جام‌جم از فشارهای شهرداری برای تبلیغ تلویزیونی فعالیت های محمدباقر قالیباف را "شلیک توپخانه صدا و سیما" علیه شهرداری نامیده است.

این روزنامه در سرمقاله خود همچنین با استفاده از ادبیاتی خاص، مطلب روز گذشته جام‌جم را "سخیف" نامیده و آن را "گروکشی سیاسی" دانسته است.

این مطلب درحالی از سوی همشهری منتشر شده که جام‌جم در گزارش روز گذشته خود اعلام کرده بود علت موضع گیری ارگان های مطبوعاتی و اینترنتی شهرداری علیه رسانه ملی، پاسخ منفی مدیران صدا و سیما به درخواست‌های سیاسی و انتخاباتی شهردار تهران است.

همشهری در پایان سرمقاله خود رسما رسانه ملی را به مبارزه در میدانی جدید فراخوانده و نوشته است: کلاه شعور و آگاهی مردم را قاضی می‌کنیم تا در یک نظرسنجی از سوی یک مرکز مطالعاتی که مورد تأیید رسانه ملی باشد عملکرد مدیریت شهری و سازمان صداوسیما با هم مقایسه شود تا برای یک‌بار هم که شده مسئولان این دستگاه عریض و طویل متوجه شوند وضعیت افکار و اعتماد عمومی نسبت به آنها چگونه است.

علاوه بر سرمقاله، صفحات داخلی شماره امروز همشهری هم به محلی برای موضع گیری علیه رسانه ملی تبدیل شده است؛ به طوری که این روزنامه در صفحات 6 و 27 خود دو گزارش علیه صدا و سیما منتشر کرده است.

مهمترین ارگان مطبوعاتی شهرداری در صفحه شش با دو نفر از نمایندگان مجلس مصاحبه کرده و انتقاد آنان را از رسانه ملی با تیتر "انتقاد نمایندگان مجلس از رسانه ملی" منتشر کرده است.

همشهری به نقل از "بهروز جعفری"، یکی از نمایندگان مجلس نوشته است که صدا و سیما باید عملکرد و اقدامات شهرداری‌ها را بدون دریافت هزینه معرفی کند.

این روزنامه در گزارش دیگر خود، مطلب منتشر شده در روزنامه جام‌جم را انتقاد مخرب نامیده و نوشته است: به‌نظر می‌رسد رسانه ملی نه در حمایت از اشخاص و سازمان‌ها منصفانه و متوازن رفتار می‌کند و نه در انتقاد کردن. گویی قاعده‌ای برای این سازمان رسانه‌ای ترسیم شده که بر مبنای آن همواره اشخاص و دستگاه‌هایی ولو با عملکرد منفی و غیرقابل دفاع باید مورد حمایت و احسنت گویی قرار گیرند و یک دسته دیگر از اشخاص ولو با بهترین عملکرد بایستی مدام در معرض نقد مخرب باشند.

همچنین روند کاریکاتورهای این روزنامه علیه صدا و سیما در این شماره هم ادامه پیدا کرده است.

 

 

البته واکنش تند شهرداری تهران به افشاگری روزنامه جام‌جم به همین جا ختم نشده و دیگر ارگان‌های شهرداری هم نسبت به افشاگری جام جم رویکردی تهاجمی اتخاذ کرده‌اند.

به طور مثال، روزنامه تهران امروز که منتسب به شهرداری تهران است، در شماره امروز خود دست به تدوین گزارشی علیه رسانه ملی زده است.


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 13:26 |  نظر بدهید
سه سند خیانت نهضت آزادی در روزهای پایانی جنگ

در ویژه نامه امروز روزنامه ایران با عنوان «قطعنامه 598» سه سند از اسناد خیانت نهضت آزادی در روزهای پایانی جنگ تحمیلی منتشر شده است.

هرگاه نامه‌های نهضت آزادی در سه سال آخر جنگ تحمیلی منتشر می‌شد و در آن از خستگی مردم از وضعیت کشور سخن می‌رفت، صدام برای تحقق چنین تحلیلی، حملاتش را به شهرها گسترش می‌داد.

در نامه شماره (1) نهضت آزادی به امام(ره) می‌نویسد که پیام‌رسان اعتراضات میلیون‌ها نفر از هموطنان و همسایگان زیر ترس و اختناق است! در این نامه از صدا و سیما به عنوان رسانه دروغ‌پرداز نام برده می‌شود و امام امت(ره) متهم به کفر، لجبازی، یک‌دندگی، دیکتاتوری، بی‌تقوایی و به پرتگاه بردن کشور می‌شود!ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 13:25 |  نظر بدهید
در پی شکایت 102 شهروند عراقی

انگلیس خودش را به نقض حقوق بشر متهم کرد!
انگلیس به رغم ادعاهای گسترده حقوق بشری و اتهام به کشورهای جهان سوم مبنی بر نقض حقوق انسانی در این کشورها، برای اولین بار مدارک ارائه شده درخصوص شکنجه علیه مردم عراق را تایید کرد.

به نقل از خبرگزاری العراقیه، بیش از 102 شهروند عراقی در شکایتی از دولت انگلیس تاکید کردند که در بین سال‌های 2003 تا 2008، توسط سربازان انگلیسی مورد شکنجه قرار گرفته‌اند.

 

 

این شهروندان عراقی موفق شده‌اند دادگاه عالی انگلیس را برای گشودن پرونده تحقیق پیرامون شکنجه آنها توسط سربازان انگلیسی متقاعد کنند.

وکلای این زندانیان با ارائه شواهد و مدارک قابل توجهی به دادگاه عالی انگلیس، از وزارت دفاع این کشور شکایت کرده‌اند و دادگاه انگلیس نیز با بررسی مدارک این وکلا، این مدارک را "به اندازه کافی قانع‌کننده" دانسته است.
قاضی دادگاه عالی انگلیس گفت: مدارک نشان می‌دهد که بدرفتاری در بازداشت‌های این کشور در عراق وجود داشته است و باید پیگیری شود که آیا به این سربازان اجازه شکنجه داده شده است یا نه؟
به گفته عراقی‌ها، این اولین پیروزی برای آنان در مقابل انگلیس است که توانسته‌اند یک پرونده در دستگاه قضایی انگلیس به اتهام جنایات این کشور در عراق باز کنند.
این 102 شهروند عراقی در شکایت خود یادآور شده‌اند که نظامیان انگلیسی با شکنجه‌های سختی از جمله شکنجه توسط برق، محرومیت از خواب و نگهداری طولانی‌مدت آنها در سلول‌های انفرادی، آنها را در زندان‌های جنوب عراق مورد آزار و اذیت شدید فیزیکی قرار داده‌اند.
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 13:23 |  نظر بدهید
نقش منفی دولت موسوی چشمگیر بود

"آقای موسوی برای این که مجدداً در پست نخست وزیری بماند دست به یک تحرکاتی زد و این تحرکات در جبهه‌ها آثار بسیار منفی از خودش باقی گذاشت. رزمندگان ما از تحرکاتی که در جبهه اتفاق افتاده بود راضی نبودند و معتقد بودند که باید دستاوردهای بیشتری برای جنگ داشته باشیم."

رایزنی‌ها و رفت‌وآمدهای مکرر دکتر محمدجواد لاریجانی، معاون بین الملل وزارت امور خارجه در سال 1367 به ژنو و نیویورک، یکی از عوامل اصلی پذیرش حداقلی درخواست‌های ایران برای پایان جنگ بود. لاریجانی که با علی اکبر ولایتی وزیر امور خارجه وقت اختلافات عمده‌ای داشت در گفت‌وگو با «ایران» به زمینه‌های دیپلماتیک پذیرش قطعنامه 598 می‌پردازد.

شما در زمان پذیرش قطعنامه  598 چه مسئولیتی داشتید؟
بنده در زمان تصویب قطعنامه 598 معاونت بین‌الملل وزارت امور خارجه را به عهده داشتم و مسئول مذاکرات مربوط به قطعنامه بودم البته تیمی از کارشناسان خبره دیپلماسی نظام با من در این زمینه همکاری داشتند.


ادامه مطلب
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در یکشنبه بیست و هفتم تیر 1389 و ساعت 13:22 |  نظر بدهید
درخواست‌های BBC از سفارت انگلیس در تهران
درخواست‌های BBC از سفارت انگلیس در تهران

کارگزاران دستگاه امنیتی انگلیس و بی‌بی‌سی دست نیاز خود را به سوی وزارت امور خارجه انگلیس دراز کرده و از سفارت خود در تهران تقاضاهایی داشته اند.

 با افشای نیت سوء دولت تونی بلر در خصوص اخبار دروغ مرتبط با ایران توسط سفیر سابق این کشور در تهران و همچنین کمبود اخبار ضد جمهودی اسلامی ایران در بنگاه شایعه پراکنی بی‌بی‌سی و شکست مأموریت‌های این رسانه‌ها در جنگ نرم علیه ایران، کارگزاران دستگاه امنیتی انگلیس و بی‌بی‌سی وادار شدند دست نیاز به سوی وزارت امور خارجه انگلیس دراز کرده و از سفارت خود در تهران بخواهند با جمع آوری اخبار اجتماعی و فرهنگی ایران دور تازه‌ای از خبرسازی و رخنه فرهنگی و ساختارشکنانه را در جامعه ایران بویژه جوانان و نوجوانان فراهم سازند.

در تقاضانامه‌ای که از سوی بی‌بی‌سی به وزارت امور خارجه انگلیس ارسال شده، پیگیری در بازار نشر ایران بویژه ترجمه، اخبار تئاتر و سینما بخصوص سیاه نمایی جامعه ایران پس از انقلاب، آسیب‌های اجتماعی، چالش های اقتصادی و حتی پوشش و رفتارشناسی نسل جوان ایران بصورت جدی مورد توجه قرار گرفته است.

حمایت از گروههای موسیقی زیرزمینی
بر اساس گزارش جهان، در این درخواست همچنین جمع آوری اخبار در خصوص گرایش به موسیقی و اشاعه فرهنگ غربی در ایران و خوانندگان جوان زیرزمینی نیز موزد توجه قرار گرفته و از سفارت خانه‌های انگلیس در کشورهای همسایه ایران بویژه کشورهای حوزه خلیج فارس خواسته شده است از ایرانیان مسافر و مقیم این کشورها بیشتر در خصوص بافت ها فرهنگی و اجتماعی ایران اطلاعات جمع آوری شود.

رخنه در دانشگاهها و نشریات دانشجویی
رخنه هرچه بیشتر به دانشگاه‌های ایران، توجه به نشریات دانشجویی و شکار اطلاعات از طریق اینترنت با حیله‌های تازه و فراتر از آن بدست آوردن فیلم‌های کوتاه جوانان ایرانی و فیلم‌های مستند از دیگر تقاضاهای بی‌بی‌سی از دستگاه دیپلماسی انگلیس در ایران است.
اخیراً بی‌بی‌سی فارسی با افزایش نگاه خود به مسایل فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ایران فصل تازه‌ای از تخریب و توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران را آغاز کرده است.
شایان ذکر است، در جریان فتنه پس از انتخابات یکی از مسؤولین مهم سفارت انگلیس در تهران در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی ایران بشدت فعال بوده و در این راه گروهی از اتباع ایران را به استخدام خود درآورده بود. با این وجود با تنگ شدن حلقه‌های جاسوسی مرتبط با انگلیس و در هم شکستن جریان فتنه، فرافکنی دستگاه شایعه پراکنی لندن اکنون به اوهام و خیالات منتهی شده است.


|+| نوشته شده توسط بیست و سی در شنبه بیست و ششم تیر 1389 و ساعت 19:11 |  نظر بدهید
صحنه هایی از دموکراسی آمریکایی

بر اثرانفجار مقابل مسجد جامع زاهدان شماری از هموطنانمان شهید و زخمی شدند.گروه جندالله مسئولیت انفجارهای شهر زاهدان، که منجر به کشته شدن دست‌کم ۲۱ نفر شد را بر عهده گرفت. این گروه در تماس با شبکه‌ تلویزیونی العربیه در دوبی اعلام کرد که این انفجارها در پاسخ به اعدام عبدالمالک ریگی رهبر این گروه است.در بیانیه‌ گروهک جندالله آمده است که دو تن از بستگان رهبر این گروه به نام‌های عبدالباسط و محمد ریگی عامل دو انفجار انتحاری در شهر زاهدان بودند.

عبدالمالک ریگی ۳۰ خرداد ماه اعدام شد.

انفجار اول در محل ورودی مسجد بوقوع پیوست و انفجار دوم نیز هنگام تجمع آمبولانس ها و خدمت رسانی بـه زخمی ها در خیابـان آزادی جنب مسجد جامع اتفاق افتاد .هنگام وقوع دو انفجار مراسم دعای کمیل به مناسبت میلاد امام حسین (ع) در مسجد جامع زاهدان برپا بود .

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 
|+| نوشته شده توسط بیست و سی در شنبه بیست و ششم تیر 1389 و ساعت 16:56 |  نظر بدهید
تصاویر کسانی که مردم را در زاهدان به خاک و خون کشیدند
گروهک جندالشیطان، عکس های دو عامل انتخاری که با انفجار مسجد زاهدان ده ها نفر از هموطنان بیگناهمان را به شهادت رساندند را در سایت خود منتشر کرد.
، این گروهک  مدعی شده است که این افراد به نام‌های «عبدالباسط ریگی» معروف به اسلام جان و« محمد ریگی» معروف به جنیدجان عملیات تروریستی انتحاری خود را در مقابل مسجد جامع زاهدان انجام داده‌‌ و به هلاکت رسیده‌اند.
گفتنی است عبدالمالک ریگی سرکرده معدوم گروهک جندالشیطان، در اعترافات خود گفته بود که عملیاتهای این گروهک توسط نیروهای امنیتی آمریکا هدایت می شده و عوامل گروهک جندالشیطان، در حین عملیات تروریستی خود با تهیه فیلم و عکس و ارسال این اسناد برای نیروهای آمریکایی، از آنها پول دریافت می کرده است.


 

 

 

 


|+| نوشته شده توسط بیست و سی در شنبه بیست و ششم تیر 1389 و ساعت 16:55 |  نظر بدهید
در فرودگاه و در جمع خبرنگاران مطرح شد: پروژه آمریکایی - صهیونیستی برای ربایش شهرام امیری

شهرام امیری دانشمند ایرانی پس از 14 ماه اسارت در دست نیروهای امنیتی آمریکا صبح امروز (پنجشنبه) به کشور بازگشت.

 شهرام امیری دانشمند ایرانی صبح امروز (پنجشنبه) پس از 14 ماه اسارت در دست ماموران امنیتی آمریکا، وارد کشور شد و در فرودگاه امام خمینی (ره) مورد استقبال حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه، ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم، همسر و فرزند و خانواده‌اش قرار گرفت.

وی در نشستی خبری به تشریح جزییات ربوده شدنش پرداخت.
رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز گذشته (چهارشنبه) از عزیمت شهرام امیری به کشور خبر داد و گفت: با تلاش‌های انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران و همکاری موثر سفارت پاکستان در واشنگتن شهرام امیری با بدرقه رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن، خاک آمریکا را از طریق کشور ثالث به مقصد جمهوری اسلامی ایران ترک کرد.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین تأکید کرد که این وزارتخانه همچنان پیگیری‌های خود را در رابطه با مسئولیت‌های دولت آمریکا در ربایش امیری از طریق کانال‌های مختلف حقوقی و دیپلماتیک ادامه خواهد داد.
شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر سال گذشته در مدینه منوره در عملیاتی هماهنگ از سوی سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و آمریکا ربوده و مستقیما به ایالت متحده آمریکا منتقل شد.