باران رحمتاین پست ثابت است
نوشته شده توسط | لینک ثابت |سه شنبه سی ام شهریور 1389| در ساعت 22:52 | آرشیو نظرات


امت بیدار فتنه کوب


نوشته شده توسط | لینک ثابت |پنجشنبه یازدهم شهریور 1389| در ساعت 15:59 | آرشیو نظرات


نمایشگاه نفاق سبز در مسیر راهپیمایی قدس
نمایشگاه نفاق سبز در مسیر راهپیمایی قدس


همزمان با روز جهانی قدس نمایشگاه بزرگ نفاق سبز برگزار می‌شود. //
به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور) این نمایشگاه که بزرگترین نمایشگاه ضد نفاق، بعد از جریانات فتنه پس از انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته است به همت کانون هابیلیان و در مسیر برگزاری راهپیمایی پرشکوه و میلیونی روز جهانی قدس برگزار می‌شود.
برپایه این گزارش،‌ نمایشگاه بزرگ نفاق سبز شامل جریان‌شناسی نفاق در تاریخ انقلاب اسلامی ، واکاوی فتنه سال 88 ، نقش عوامل داخلی و خارجی در اغتشاشات پس از انتخابات ریاست‌ جمهوری، نقش منافقین و سایر گروه‌های تروریستی در فتنه مذکور و نیز تبیین نمادهای نفاق سبز در جریانات پس از انتخابات در قالب بروشور، پوستر و لوح فشرده در معرض دید شرکت‌کنندگان قرار می‌گیرد.
همچنین در پایان راهپیمایی روز جهانی قدس طومار محکومیت سران فتنه سبز و تقاضای مردمی برای محاکمه سران این فتنه، به منظور ارائه به قوه قضائیه به امضای عموم شرکت‌کنندگان خواهد رسید.


نوشته شده توسط | لینک ثابت |چهارشنبه دهم شهریور 1389| در ساعت 14:13 | نظر بدهید


هراس "فتنه گران" از روز قدس
هراس "فتنه گران" از روز قدس
یک روز پس از اظهارات محتشمی پور در تخطئه تلویحی شعار «نه غزه، نه لبنان»، سیدمحمد خاتمی دیگر عضو مجمع روحانیون مبارز نیز در ادبیاتی مشابه به تخطئه تلویحی این شعار پرداخت. وی یک سال پس از افتضاح فتنه گران در حاشیه راهپیمایی روز قدس، گفت مسئله یا ایران، یا فسطین، برداشت غلطی است و از نظر حقوقی و اخلاقی باید با اشغال فلسطین مقابله کرد.
اظهارات هماهنگ دو عضو مجمع روحانیون نشان می دهد پیش از این بر سر شکستن سکوت- و بلکه جانبداری یک سال پیش از پیاده نظام رژیم صهیونستی در روز قدس- هماهنگی هایی صورت گرفته است. مجمع روحانیون که یکی از ارکان فتنه سال 88 بود، پس از اعلام انزجار ملت ایران از سران فتنه در دو یوم الله 9 دی و 22 بهمن 1388، نگران است که یوم الله امسال روز قدس نیز تبدیل به صحنه نمایش ابراز خشم و انزجار ملی نسبت به فتنه گران شود و به همین دلیل با پیش دستی می کوشد حساب خود را از ستون پنجم و مزدوران رژیم صهیونیستی که به تحریک سران فتنه به خیابان آمده بودند، جدا کند.
خاتمی روز گذشته در دیدار کمیته دانشجویی سابق دبیرخانه حمایت از فلسطین اظهار داشت: مسئله یا ایران یا فلسطین برداشت غلطی است. روز قدس نماد حمایت از حق و مبارزه با ظلم، تجاوز و اشغال است.
وی افزود: باید دید چگونه می توان به وحدت رسید و از خنثی شدن نیروها و انرژی هایی که متأسفانه در جامعه ما بد مصرف می شود بهتر استفاده کرد. واقعا می شود با وجود اختلاف سلایقی که وجود دارد نسبت به بسیاری از مسائل از جمله روز قدس به تفاهمی رسید و در جامعه جوان ما به نوعی شاهد وحدت بود.
وی همچنین گفت: آنچه در فلسطین می گذرد فاجعه بزرگ بشری و تاریخی است و طبیعی است ملت ما که نسبت به سرنوشت خود و سرنوشت بشر دغدغه فراوانی داشته و انقلاب بزرگی کرده، نمی تواند نسبت به این امر بسیار مهم بی تفاوت باشد. آنچه در فلسطین رخ می دهد یک فاجعه بی نظیر است.
خاتمی گفت: روز قدس به تشخیص و اعلام حضرت امام خمینی و قبول ملت به عنوان نماد حمایت از حق و مبارزه با ظلم، تجاوز و اشغال و سرکوب و آوارگی در آخرین روزهای ماه مبارک رمضان تعیین شده است. بنابراین جانبداری از فلسطین برای ما یک اصل اسلامی، انسانی و حقوق بشری است.
خاتمی اضافه کرد: ایران به خاطر آزادی خواهی و استقلال طلبی بهترین و والاترین مدافع مردم فلسطین است.
مسئله «یا ایران یا فلسطین» برداشت غلط یا القاء خطرناکی است که از سوی دیگران مطرح می شود. مسئله قرار گرفتن ایران و فلسطین مسئله ای نیست که در ذهن و وجدان جامعه ما وجود داشته باشد و همه مردم ایران از رنج این ملت مظلوم رنج می کشند.
البته سخنان خاتمی درباره ملت ایران اعتراف دیرهنگام به هویت اسلامی و انسانی این ملت بزرگ است اما آنچه جای سؤال دارد این است که اولا چرا موضع گیری علیه تحرک ناکام به نفع رژیم صهیونیستی با یک سال تأخیر و آن هم ناتلویح؟ ثانیا چرا همان اجیرشدگان رژیم صهیونیستی که در آن روز به گرد کسانی چون کروبی و موسوی حلقه زده بودند، همان هایی بودند که با افتخار خود را اصلاح طلب و سبز معرفی می کردند و از سوی خاتمی و کروبی و موسوی مورد حمایت قرار داشتند؟ آیا اینها همین وابستگان به گروهک ها نبودند که زیر عبا و قبای کسانی چون خاتمی توانستند آشوب به راه بیندازند، آتش سوزی درست کنند، به نفع آمریکا و اسرائیل شعار دهند، روی جمهوری اسلامی خط بکشند، عکس حضرت امام خمینی و پرچم عزاداران حسینی را به آتش بکشند و به امام و رهبری و ولایت فقیه و قانون اساسی اهانت کنند؟ ثالثا آقای خاتمی و دیگر بازیگران فتنه در مجمع روحانیون پاسخ دهند که به نام اصلاح طلبی و جنبش سبز کدام خیانت ها را در همین یک سال و نیم گذشته مرتکب شده اند که نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونستی می گوید اصلاح طلبان و سبزها بزرگ ترین سرمایه اسرائیل هستند و شیمون پرز رئیس کودک کش رژیم صهیونستی و جلاد اصلی جنایت در غزه می گوید آنها به نیابت از ما با جمهوری اسلامی می جنگند؟!
اکنون هم فرمول بسیار ساده ای وجود دارد. اگر خاتمی و عناصر همسو با وی در مجمع روحانیون در ادعای خود صادقند که مخالف رژیم صهیونستی و همراه جمهوری اسلامی و امام و رهبری هستند، حداقل در لفظ از فتنه گرانی چون موسوی و کروبی و عملکرد عوامل میدانی فتنه در 8 ماهه پس از انتخابات اعلام برائت و انزجار کنند و به یقین نخواهند کرد چون خود بخشی از این فتنه بلکه کارگردان آن بوده اند.

نوشته شده توسط | لینک ثابت |چهارشنبه دهم شهریور 1389| در ساعت 13:51 | نظر بدهید


تخیلات یک سایت سبز
تخیلات یک سایت سبز
برگزاری گرامیداشت کشته شدگان روز قدس سال گذشته
یکی از نویسندگان رسانه های سبز در مطلب خود آورده است: «با توجه به کشته شدن تعدادی از هموطنانمان توسط دولت کودتا در روز قدس سال گذشته اینبار در سالگرد شهدای روز قدس سبز سال 1388 با حرکت نمادین یاد جان باختگان این روز را گرامی می داریم.»
به گزارش خبرنگار جنبش سرخ حسینی اخیراً یکی از سایت های سبز باز هم در تخیلاتی جدید (که از مدل های جین شارپ در انقلاب های مخملی می باشد) مدعی شده که در روز قدس سال گذشته تعدادی از هواداران فتنه سبز کشته شده اند لذا از تمام طرفداران خود دعوت نموده تا در مراسم روز قدس با لباس مشکی و سبز و حضور یافته و یاد کشته شدگان تخیلی آن روز را گرامی بدارند.
این سایت همچنین از طرفدارن خود خواسته است در صورتی که نمی توانند در مراسم روز قدس شرکت کنند در شب قبل از روز قدس الله اکبر  بگویند و به یاد کشته شدگان روز قدس و در اظهار همدردی با خانواده های آنها در مقابل پنجره های خانه خود شمع روشن نمایند. در ادامه این سایت نوشته اگر هم نمی توانید این کار را انجام دهید در ساعت 9 شب هر جا که هستید به یاد جانباختگان روز قدس سال گذشته در هر حالتی که هستید حتی در ماشین در حال رانندگی و یا اینکه پیاده مشغول حرکت می باشند یک دقیقه ایستاده و به احترام آنان سکوت نمایید.


برگزاری مراسم روز قدر ویژه جنبش سبز
یکی از رسانه های فتنه سبز طی در خواستی از هواداران خود خواسته است: «امروز شنبه 17 رمضان دوشنبه 19 رمضان و چهارشنبه 21 ماه رمضان به طور مستقل در حسینه ها و مساجدی که خارج از تسلط دولت کودتا می باشد مراسم شب های قدر را برگزار کنید.»
به گزارش خبرنگار جنبش سرخ حسینی یکی از سایتهای فتنه سبز حماقت را تا آنجا پیش برده که در اظهاراتی مضحک از هواداران خود درخواست نموده است به دلیل اینکه دولت از حضور مردم در مراسمات مختلف  استفاده سیاسی می نماید و آن را به عنوان تأیید مشروعیت و مقبولیت خود می داند لذا از هواداران جنبش سبز می خواهد که به جای برگزاری مراسم احیا در شب های 19، 21 و 23 ماه مبارک رمضان در روز شنبه 17 رمضان دوشنبه 19 رمضان و چهارشنبه 21 ماه رمضان به طور مستقل در حسینه ها و مساجدی که خارج از تسلط دولت کودتا می باشد مراسم شب های قدر را برگزار نمایند.
این سایت در ادامه مطلب خود از هواداران خود خواسته است ضمن برگزاری مراسم دعا و احیا در این روزها برای آزادی زندانیان سبز که دربند اسارت رژیم می باشند دعا نمایند و از خدا بخواهند هر چه زودتر جنبش به پیروزی برسد.
همچنین این سایت از طرفداران خود درخواست نموده در این روزها با حضور در بیوت مراجع عالیقدر از جمله حضرات ایات عظام صانعی، بیات زنجانی، دستغیب و آیت الله کروبی برای اقامه مراسم شب های قدر حضور بهم رسانند.

 


نوشته شده توسط | لینک ثابت |چهارشنبه دهم شهریور 1389| در ساعت 13:50 | نظر بدهید


همسر کروبی سخنان پسرش را رد کرد
همسر کروبی سخنان پسرش را رد کرد
"فاطمه کروبی" در مصاحبه با تلویزیون دولتی انگلیس، صحبت‌های پسرش درباره تجمع آرام مردم علیه مهدی کروبی را رد کرد.
به نقل از شبکه ایران، یکی از سران فتنه 88 برای چندمین بار شاهد تجمع و اعتراض مردم علیه اقدامات و مواضع ساختارشکن خود در مقابل منزلش بود.

شب گذشته، جمعی از مردم، دانشجویان و خانواده‌های شهدا به صورت خودجوش در برابر منزل مهدی کروبی تجمع کردند و نسبت به مواضع ضد نظام او اعتراض کردند.

بر همین اساس تجمع‌کنندگان با شعارهایی از جمله "کروبی بی سواد عامل دست موساد"، "کروبی فتنه‌گر"، "مرگ بر منافق" اعتراض خود را نسبت به شیخ اصلاحات اعلام کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع آرام همچنین به عزاداری و نوحه‌سرایی به مناسبت ایام شهادت حضرت علی(ع) پرداختند.

البته این موضوع با واکنش‌های مختلفی از سوی اعضای خانواده آقای کروبی روبرو شده است.

"حسین کروبی" یکی از فرزندان شیخ اصلاحات در یک فایل صوتی که در اینترنت منتشر شده، پس از توهین به تجمع‌کنندگان، اذعان کرده که مردم معترض تنها به سردادن شعار و اعتراض به پدرش پرداخته و یک تجمع آرام را ترتیب داده اند.

با این حال، "فاطمه کروبی" همسر مهدی کروبی در مصاحبه با تلویزیون دولتی انگلیس، در سخنانی گفته های پسرش را رد کرده است.

وی با تلاش برای خشونت آمیز نشان دادن این تجمع اعتراضی، در ادعایی جالب مدعی شده که مردم تجمع‌کننده به "سلاح" و "گاز اشک‌آور" مجهز بوده‌اند!

گفتنی است تجمعات اعتراضی مردم علیه شیخ اصلاحات رویدادی است که پس از آغاز همسویی کروبی با بیگانگان و موضع گیری وی علیه نظام کلید خورد.

این موضوع باعث شد تا آقای کروبی علاوه بر خودداری از حضور در اماکن عمومی، برای دور شدن از اعتراضات مردمی محل سکونت خود را از "نیاوران" به "دیباجی شمالی" تغییر بدهد ولی این مساله هم باعث نشد تا این تجمعات خاتمه پیدا کند.

 

نوشته شده توسط | لینک ثابت |چهارشنبه دهم شهریور 1389| در ساعت 13:49 | نظر بدهید


موسوی شاگرد وفادار جین شارپ
موسوی شاگرد وفادار جین شارپ
شنیده شده آقای میر حسین موسوی در پاسخ به انتقاد یکی از نزدیکان در ارتباط با بی حرمتی نسبت به سپاه و بسیج و ایراد اتهامات ساختگی و دروغ پراکنی گفته است ، "ما مامور به ملاحظه کاری نیستیم ،
جنبش به فضای مانور احتیاج دارد و این فضا که انتظاری قانونی و برای احقاق حقوق و عدالت است از ما سلب شده است ، سپاه در مقابل ما و مانع تحقق آرمان های جنبش بوده است "
ملاحظه : آنچه این روزها آقایان موسوی وکروبی و به تبع آنها عوامل وابسته علیه سپاه و بسیج در سخنرانی ها ، مصاحبه ها و بیانیه هایشان تکرار می کنند ، در واقع اجرایی از دستورات نعل به نعل جین شارب در باب جنگ نرم و براندازی و جنبه های مصداقی و اثباتی طرح تحریم سپاه توسط آمریکا می باشد
گفته می شود ، آمریکایی ها در خواست میرحسین را برای قرار دادن سپاه در لیست تحریم های بین المللی را پذیرفته است و آنرا اجرایی نموده ولی در حقیقت ، به این شکل بدنبال تضعیف سپاه و حذف این قدرت از معادلات دفاعی ایران بوده است و در این راه وظیفه تضعیف داخلی سپاه و بسیج و فرماندهان غیرت مند این نهاد مقدس برعهده سران فتنه به پیشتازی میرحسین موسوی گذاشته شده است .
 

نوشته شده توسط | لینک ثابت |چهارشنبه دهم شهریور 1389| در ساعت 13:49 | نظر بدهید


نباید از ریزش بعضی ها ترسید
نباید از ریزش بعضی ها ترسید
...همین آقای کروبی زمانی که امام آن برخورد را با منتظری کرد نامه ای به منتظری نوشت و گفت: همین که BBC از تو حمایت می کند دلیل باطل بودن مسیر توست!
حجت الاسلام رسایی شب گذشته با حضور در نشست تحلیلی کنکاش حقیقت به واکاوی ابعاد مختلف فتنه سال گذشته پرداخت. به گزارش خبرنگار گروه سیاسی «شبکه خبر دانشجو» عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری ماجرای طلحه و زبیر، علت تقابل نهایی آنان با امیرالمومنین(ع) را آلودگی های اقتصادی و تحریک فرزندان و اولادشان ارزیابی کرد.

رسایی با اشاره به آیه 54 سوره مائده که اگر عده ای از دین رویگردان شوند خداوند قوم دیگری را بر می گزیند افزود: بعضی ها در فتنه سال گذشته عنوان کردند خطبه های نماز جمعه ما راهکارهای حل بحران است! تا زمانی که رهبری به خطبه های نماز جمعه ما بی توجهی کند حرف گوش نمی کنیم و سکوت می کنیم!

اینها رویگردان شدند و در حالی که برخی از نسل اولی های ما قهر کرده بودند خدا قوم دیگری را برای کمک به انقلاب آورد! 9 دی و 22 بهمن چه کسانی به خیابانها آمدند؟! بسیاری شان از نسل سوم و چهارم انقلاب بودند!

مردم باید سابقه این آقایان را بدانند

نماینده مردم تهران در ادامه اظهاراتش افزود: هر ریزشی به دنبال خود رویشهایی به همراه دارد. نباید از ریزش بعضی ها ترسید! امام فرمود معیار، وضعیت حال افراد است. این بیان یک جمله صرف سیاسی یا دینی نیست بلکه بیانی عقلی است. شیطان سابقه شش هزار سال عبادت خدا را دارد! اگر میزان وضعیت حال افراد نباشد چرا باید شیطان را لعن کرد؟! اگر میزان، وضعیت فعلی افراد نبود حتی توبه هم بی معنا بود!

رسایی در ادامه عنوان داشت: برخی می گویند ما با این بیان قصد از میدان به در کردن آنها را داریم و مدام هم سابقه خود را متذکر می شوند که نماینده و نخست وزیر امام بوده اند و در صحیفه هر ده صفحه یکبار اسم آنها آمده است! اتفاقا ما قصد فراموش کردن سابقه این آقایان را نداریم و پیشنهاد می کنیم تصاویر همراهی موسوی و کروبی با امام یا مقالات سابق آقای خاتمی در کیهان را در همین نمایشگاه قرآن قرار دهید!

مردم باید بدانند که این افراد چنان سابقه ای داشته اند ولی اکنون به جایی رسیده اند که BBC و VOA و منافقین و سلطنت طلبها و رقاصه ها و مطربان برایشان کف می زنند! همین آقای کروبی زمانی که امام آن برخورد را با منتظری کرد نامه ای نوشت و در آن متذکر شد همین که BBC از تو حمایت می کند دلیل باطل بودن مسیر توست!

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس با یادآوری ماجرای طلحه و زبیر، علت تقابل نهایی آنان با امیرالمومنین(ع) را آلودگی های اقتصادی و تحریک فرزندان و اولادشان دانست و در ادامه عنوان داشت: هرچند این دسته ازخواص که از اصحاب نزدیک پیامبر هم بودند مردود شدند اما خداوند افرادی نظیر مالک و میثم را کنار علی(ع) قرار داد.

مالک، فرمانده ارشد سپاه امیرالمومنین(ع) حتی پیامبر(ص) را از نزدیک ندیده بود! میثم برده ای بود که به دست حضرت آزاده شده بود! دل رهبری هم به همین پابرهنه ها و بسیجیان خوش است. این بیان ایشان از عمق وجود است که برخی از نسل سومی ها بهتر از انقلاب دفاع می کنند!

 

رسایی در پاسخ به شبهه برخی که چرا انقلاب ریزش دارد عنوان گفت: غیرممکن است یک انقلاب متکی به ارزشهای دینی و انسانی ریزش نداشته باشد! ریزش نشانه سلامت انقلاب است. البته ریزش صرف نشانه بحران است اما اگر ریزشها همراه با رویشها بود نشانه صحت و سلامت آن انقلاب است.

انقلاب باید هم جاذبه داشته باشد و هم دافعه! اگر دافعه نداشته باشد منحرف می شود. چرا انقلابهای الجزائر و فرانسه منحرف شدند؟! انقلاب اسلامی در درون خود با ریزشهایی همراه است اما می بینیم سی سال بعد از انقلاب در نه دی 88،  چهل میلیون نفر در حمایت از آن به خیابانها می ریزند. اینها رویشهای انقلاب است که ریزشها در برابر آن بسیار ناچیز است.

فتنه ها آزمون ولایت پذیری افراد است

نماینده مردم تهران با اشاره به دیدار محرمانه بهمن ماه سال گذشته برخی نمایندگان با مقام معظم رهبری و انتقاد از بعضی بزرگان اصولگرا به سبب اتخاذ مواضع دو پهلو عنوان داشت: ایشان فرمودند همیشه انتظار این را داشته باشید که بعضی ها کم بگذارند!

رسایی در ادامه گفت: همانگونه که غیبت کبری به یکباره اتفاق نیفتاد و غیبت صغری مقدمه آن بود، ظهور هم یکباره اتفاق نخواهد افتاد بلکه ظهور صغرایی هم وجود خواهد داشت که مقدمه ظهور کبری محسوب می شود.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس دوره ظهور صغری را دوره تمرین ولایت پذیری افراد دانست و فتنه هایی از این دست را آزمونی از جانب خداوند ارزیابی کرد تا مشخص شود که افراد از بین ولی خدا یا عده ای از خواص کدام یک را بر می گزینند و اگر جامعه از این مرحله به سلامت گذر کند ظهور کبری اتفاق خواهد افتاد.

وی با یادآوری حدیث ثقلین، ولایت را قرآن ناطق دانست چرا که قرآن کتابی صامت است و هر فردی می تواند تفسیری خاص از آن داشته باشد چنانکه حکام سعودی هم تفسیر خاص خود را دارند!

امام زمانی که ولایت در برابرش کم رنگ باشد فتنه است

رسایی در پاسخ به سوال یکی از حاضرین راجع به برخورد قضایی با سران فتنه عنوان داشت: وضعیت امروز این افراد مشابه وضعیت سلمان رشدی است! آنها همین الان هم در زندان هستند با این تفاوت که مردم زندانبان آنهایند! ما این قضیه را با مقام معظم رهبری هم در میان گذاشتیم . ایشان فرمودند سران فتنه در دسترس هستند و هر زمان لازم باشد با آنها برخورد لازم صورت خواهد گرفت.

وی در پاسخ به سوال یکی دیگر از حضار که خواستار شفاف کردن ابعاد فتنه بعدی شد افزود: هر خط و جریان و امام زمانی که ولایت فقیه در برابر آن کم رنگ باشد و رسانه های بیگانه از آن حمایت می کنند یک فتنه است.

وی در ادامه با اشاره به برخی حواشی دولت گفت: اگر احمدی نژاد از خدمت به مردم وارد مسائل دیگری شود و وقت خود را به آنها اختصاص دهد موجب ناخرسندی و رویگردانی مردم را فراهم آورده است چرا که از مسائل اصلی و خدمت به مردم دور شده است.

وی وحدت با سران فتنه را نیز منتفی دانست و مصداق وحدت را برخی اصولگراهای و معتقدان به اصول انقلاب و ولایت دانست که در فتنه سال گذشته عملکرد نامطلوبی داشته و با برخی مواضع دوپهلو بر ابهام آلود شدن فضا افزودند.

رسایی در ادامه اظهاراتش فتنه سال قبل را ارزشمند توصیف کرد و آن را برکتی برای انقلاب دانست که اگر اتفاق نمی افتاد تا مدتها امکان نشان دادن چهره واقعی برخی خواص به مردم امکان پذیر نبود. وی کارکرد این فتنه را حساس شدن مردم و ایجاد بصیرت دانست.

نماینده مردم تهران در ابتدای این نشست از مدیریت نمایشگاه قرآن به سبب برپایی غرفه بصیرت و روشن کردن ابعاد فتنه 88 تشکر کرد. شایان ذکر است این نشست که در محل نمایشگاه بین المللی قرآن کریم و در غرفه بصیرت برگزار شده بود در ساعت 10 دقیقه بامداد به پایان رسیدنوشته شده توسط | لینک ثابت |چهارشنبه دهم شهریور 1389| در ساعت 13:47 | نظر بدهید


آمریکایی‌ها صدها میلیون دلاردر یک سال اخیر و فقط در فضای مجازی هزینه کردند..
وزیر اطلاعات:
حوزه عملیاتی وزارت اطلاعات برخورد با گروه‌هاى مخاطره‌انداز امنیت مردم است


آرشیو

وزیر اطلاعات گفت: حوزه عملیاتی کانون توجه وزارت اطلاعات برخورد با مهره‌ها، گروه‌ها و جریاناتی بوده است که به عنوان مزدور بیگانگان، منافع ملت ایران را مورد مخاطره قرار داده بودند که با طراحی مناسب و تهاجم به سرشاخه‌های اصلی و با تدبیر و طراحی مدل‌های کارآمد توانسته‌ایم ظرف یک سال گذشته به توفیقات بسیار زیادی برسیم.

 حیدر مصلحی درباره عملکرد یک ساله وزارت اطلاعات در دولت دهم گفت: وظیفه وزارت اطلاعات حراست از امنیت ملی است که شامل امنیت نظام، مردم، صیانت از ارزش‌های حیاتی ملت و صیانت از سرمایه‌های انسانی، مادی و معنوی جامعه و مقابله با توطئه‌های دشمنان در همه ابعاد سخت و نرم اس

بقیه در ادامه مطلب.....


:. ادامه مطلب .:
نوشته شده توسط | لینک ثابت |سه شنبه نهم شهریور 1389| در ساعت 21:59 | نظر بدهید


فراخوان جریان فتنه از هواداران خود جهت حضور در راه پیمایی روز قدس
 

سران فتنه در حال برنامه ریزی برای دعوت هواداران خود به اغتشاش در روز قدس می باشند.
در چند روز اخیر سران فتنه از طریق هواداران خود در آستانه فرا رسیدن روز جهانی قدس به منظور نیل به اهداف سوء و به چالش کشیدن برگزاری راهپیمایی این روز ، طی فراخوانی از طریق فضای مجازی از هواداران خود خواسته اند در ساعت 2200 تاریخ روز پنج شنبه شب قبل از روز قدس با حضور بر پشت بام منازل خود اقدام به سر دادن شعار « ا... اکبر» نمایند و در روز قدس با نماد سبز در این مراسم شرکت نمایند و شعارهای سال گذشته را سر دهند.
همچنینی از حدود یک هفته قبل شبکه های ضد انقلاب و خصوصاً  شبکه تلویزیونی منافقین« سیمای آزادی و شبکه سلطنت طلبان کانال 1 هواداران خود و فتنه گران را به تجمع و راهپیمایی بر ضد نظام در روز قدس  فرا خوانده و از آنان  درخواست نموده تا با فیلم برداری از تجمعات مستند سازی نموده و آن را به این شبکه ها جهت پخش ارسال نمایند.
البته این اقدامات پس از آن صورت گرفت که مهدی کروبی از سران فتنه اعلام نمود که در مراسم روز قدس شرکت می نماید و در حال برنامه ریزی برای حضور سازمان یافته در این روز می باشد.
 همچنین حامیان این جریان انحرافی درصدد تغییر نام این روز از « روز قدس » به « روز ایران » و ثبت آن در تقویم های منسوب به خود می باشند.


نوشته شده توسط | لینک ثابت |سه شنبه نهم شهریور 1389| در ساعت 21:45 | نظر بدهید


امریکایی‌ها صدها میلیون دلار در یک سال اخیر خرج کرده اند
امریکایی‌ها صدها میلیون دلار در یک سال اخیر خرج کرده اند
امریکایی‌ها صدها میلیون دلار فقط در یک سال اخیر و فقط در فضای مجازی هزینه کردند. همان گونه که گفتم، جمع‌آوری اطلاعات استراتژیک می‌نمودند، شبکه‌سازی‌های وسیعی انجام دادند.

 سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات در طول دوران تأسیس خود، تأمین امنیت کشور را در عرصه‌های مختلف محقق کرده و با عملیات‌ها و برنامه‌های متعدد و دقیق، حد نصاب جدیدی از فعالیت‌های امنیتی را بر جای گذاشته‌اند. به گفته کارشناسان، اکنون دستگاه اطلاعاتی کشور همه سازمان‌های امنیتی مدعی در منطقه و جهان را پشت سر گذاشته و توانسته قدرت ایران اسلامی را درعرصه اطلاعاتی به رخ مدعیان بکشد. وزارت اطلاعات همچنین سالی پرکار و سخت را در سال 88 گذراند. خنثی سازی و مقابله با توطئه‌های داخلی و خارجی و حرکت در عرصه جنگ نرم، روزهای سختی را برای این وزارتخانه رقم زد. در باره اقدامات مهم وزارت اطلاعات با حجت الاسلام و‌المسلمین حیدر مصلحی وزیر اطلاعات به گفت‌و‌گو پرداختیم.

ارزیابی شما از عملکرد یک ساله وزارت اطلاعات در دولت دهم چیست؟

با سلام به محضر حضرت بقیه‌الله الاعظم(عج) و سلام به روح پرفتوح بنیانگذار نظام مقدس جمهوری اسلامی و شهیدان گلگون کفن و با سلام و عرض ارادت به محضر ولایت امر، رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای و با آرزوی توفیق برای همه خادمان اسلام و ملت عزیز و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه مؤمنین و شما عزیزان.

وظیفه وزارت اطلاعات حراست از امنیت ملی است که شامل امنیت نظام، مردم، صیانت از ارزش‌های حیاتی ملت و صیانت از سرمایه‌های انسانی، مادی و معنوی جامعه و مقابله با توطئه‌های دشمنان در همه ابعاد سخت و نرم است.

مأموریت وزارت فقط مبارزه با اقدامات مسلحانه و تروریستی ضدانقلاب و ایادی بیگانگان نیست، بلکه تنها بخشی از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان(عج) به این امر اختصاص دارد. به منظور ارزیابی عملکرد یک ساله برخی از اقدامات را برمی‌شمارم:

1-‌ در حوزه پیشگیری تلاش‌های بنیادینی را‌ آغاز کرده‌ایم. یعنی ضمن رصد اهداف و استراتژی‌های دشمنان در حوزه قدرت هوشمند (سخت و نرم)، با طراحی استراتژی‌های مناسب روند اقدامات پیچیده دشمنان را با انسداد مواجه ساخته‌ایم و از پیشبرد اهداف و از اقدامات آنها پیشگیری نموده‌ایم. سعی ما این است که هیچ مسئله و پدیده‌ای امنیتی نشود که بعد مجبور شویم علی‌رغم خواست قلبی خود، به راه‌حل‌های امنیتی بیندیشیم.

صیانت از افراد و آحاد جامعه، مبارزه با مفاسد اداری و اقتصادی، اطلاع‌رسانی و هشداردهی به مسئولان و ارائه مشورت‌های اطلاعاتی را در همین راستا انجام می‌دهیم و یا مثلاً جایی دیدیم که دشمن برای کسی یا جریانی تله گذاشته یا در حال نزدیک شدن است منتظر نمی‌شویم تا فرایند را تکمیل کنند، بلافاصله یا راساً ارتباط را به صورت نامحسوس قطع می‌کنیم و یا در صورت لزوم به نحوی محترمانه و با رعایت‌ شأن و منزلت شهروند ایرانی او را آگاه می‌سازیم لذا بسیاری از تلاش‌های سربازان گمنام هیچگاه به اطلاع مردم نمی‌رسد چون به خاطر حفظ آبروی آن اشخاص مجاز به اطلاع‌رسانی عام نیستیم وانگهی در موارد بسیاری نگذاشتیم جرمی رخ دهد و طبعاً نباید منعکس شود.

همچنین فراوان است طرح‌های دشمن که همکاران من، دشمن را ناکام می‌گذارند یعنی به عنوان اقدامی پیشگیرانه توطئه را خنثی می‌کنند لیکن به دلایل مختلف نمی‌توانیم و نباید آشکار شود مثلاً در پرونده هسته‌ای که به فضل الهی با راهبری‌های رهبر فرزانه و شجاع و مدیریت رئیس جمهوری به نتایج بسیار شایسته رسیده است، وزارت اطلاعات طراحی‌های اطلاعاتی متعدد دشمن را چه برای جاسوسی و جمع‌آوری اطلاعات، چه با هدف عملیات خرابکاری، خنثی کرده است. این روش در همه حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و غیره راهبرد تغییرناپذیر ماست.

2-‌ در حوزه عملیاتی کانون توجه وزارت اطلاعات برخورد با مهره‌ها، گروه‌ها و جریاناتی بوده است که به عنوان مزدور بیگانگان، منافع ملت ایران را مورد مخاطره قرار داده بودند که با طراحی مناسب و تهاجم به سرشاخه‌های اصلی و با تدبیر و طراحی مدل‌های کارآمد توانسته‌ایم ظرف یک سال گذشته به توفیقات بسیار زیادی برسیم. مهار فتنه، دستگیری عبدالمالک ریگی، برخورد با اشرار و مقابله با جریاناتی که امنیت اجتماعی جامعه را به مخاطره می‌انداختند از جمله اقدامات عملیاتی بوده که ظرف یک سال گذشته به خوبی مدیریت شده است.

3-‌ در حوزه‌های راهبردی توجه وزارت طی یک سال گذشته بر بازشناسی، تحلیل و طراحی الگوی راهبردی متمرکز بوده است، یعنی در مقابل تهدیدات و بحران‌هایی که دشمنان در عرصه‌های گوناگون برای کشور تدارک دیدند، حضور جدی داریم.

همان طور که می‌دانید امروزه امنیت اقتصادی بعد مهمی از ابعاد امنیت ملی را تشکیل می‌دهد. در این بخش از سخنانم به این بعد از مجاهدت‌های خاموش همکارانم می‌پردازم:

در عرصه اقتصادی دو رویکرد را در برخورد با مسائل مد نظر داشته و در حوزه نرم آن بیشتر درصدد برآمد تا با آسیب‌شناسی تهدیدات احتمالی و فرصت‌های پیش روی نظام، اطلاع‌رسانی بموقع و کارشناسی شده را به مسئولان تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر نظام داشته باشد تا از بروز مشکلات و احیاناً تهدیدات احتمالی متصور جلوگیری شود. در کنار این امر با تهیه گزارش‌های راهبردی درخصوص دیدگاه بازار درباره مالیات سال 1389 و رخدادهای مربوط به آن، قاچاق کالا، بحران مالی غرب، ... اطلاع‌رسانی خوبی به مراکز ذیربط انجام شده است.

یکی از پرونده‌های مهم که در یکسال اخیر به خوبی و با موفقیت پیگیری شد، شرکت‌های هرمی بود. این پرونده با اقتدار اطلاعاتی و با همکاری نهادهای دیگر به پایان رسید.

النهایه عملکرد وزارت اطلاعات در یک سال گذشته از چند منظر قابل بررسی و ارزیابی است. اعتراف دشمنان جمهوری اسلامی ایران به موفقیت‌های وزارت اطلاعات در مدیریت اطلاعاتی جریان فتنه، دستگیری ریگی و آزادی عطارزاده و امثالهم برکسی پوشیده نیست.

نقطه قوت وزارت اطلاعات را در یک سال اخیر چه می‌دانید؟

نقاط قوت وزارت فراوانند. البته مهمترین آنها اتکال به عنایات خداوندی و تفضل فرمانده اصلی ما حضرت بقیة‌الله الاعظم(عج) است. اخلاص، ایمان، شهادت‌طلبی و ایثارگری همکاران ما، عشق به ولایت و همچنین اعتماد رهبر معظم انقلاب به مجموعه از بزرگترین نقاط قوت و سرمایه پایان‌ناپذیر ماست، ناگفته نماند انسان‌های روشن، تحصیلکرده، تحلیلگر، هوشمند، دشمن‌شناس و مبتکر در این مجموعه فراوانند. در واقع تعهد و تخصص، هر دو در بدنه تشکیلات اطلاعاتی چشمگیر است.

1-‌ نگاه راهبردی به پدیدارهای امنیتی

2- تلفیق نگاه راهبردی و نگاه عملیاتی در برخورد با پدیدارهای امنیتی

3- بازنگری بنیادین در مسائل امنیتی و تمرکز بر مسائل و اولویت‌های راهبردی

از طرفی در یک سال گذشته هر جا رصد کردیم و دیدیم دشمن قصد حضور یافتن دارد و یا نفوذ و یا اقدام تروریستی را برنامه‌ریزی کرده، دست او را قطع کردیم.

در حوزه فرهنگ، ادب، هنر، تاریخ، صنعت، تجارت، سیاست خارجی، دانشگاه‌ها و مدارس دشمنان طرح دارند و برنامه‌ریزی کرده‌اند. در یک سال اخیر هم با قوت و قدرت برنامه‌ها و طرح‌های دشمن را رصد، تحلیل و با آنها مقابله کردیم.

همکاری و تعامل با اعضای جامعه اطلاعاتی کشور با قوت بیشتر دنبال شد چون قانوناً وزارت اطلاعات نهاد اصلی، حامی و راهبری‌کننده واحدهای اطلاعاتی کشور می‌باشد وظیفه برقراری ارتباط برادرانه به منظور ارائه تحلیل، اطلاعات و مباحث توجیهی برعهده دارد این مهم به خوبی مورد پیگیری قرار گرفت.

از نقطه قوت‌های بزرگ ما حسن اعتماد و  حسن نظر ریاست محترم جمهوری درباره مجموعه، همکاران و بدنه وزارت است. ایشان بی‌دریغ از مجموعه حمایت کرده‌اند و در رفع موانع و مشکلات مساعدت می‌فرمایند. چنین حمایت همه جانبه بی‌نظیر است.

نقطه قوت دیگر ما اقتدار در حوزه فضای مجازی است.

در یک سال اخیر سربازان گمنام امام زمان (عج) طرح‌های پیچیده و استراتژیک امریکا و ... را در فضای سایبری خنثی کردند. این نقطه قوت برجسته‌ای است. صلاح نیست همه طرح‌ها و برنامه‌ها را بگوییم ولی اشاره‌ای کوتاه خواهم نمود.

دشمنان با راه‌اندازی رسانه‌های مختلف ماهواره‌ای و اینترنتی و تشکیل شبکه‌های اجتماعی قصد ایجاد دگرگونی‌های اجتماعی زیربنایی داشتند و با حجم بالای سرمایه‌گذاری‌ها کار را تمام شده می‌دانستند. آنها با امکانات سایبری حیرت‌انگیز خود هم جریان‌سازی می‌کردند، سازماندهی می‌نمودند. هم فیدبک می‌گرفتند هم جمع‌آوری اطلاعات استراتژیک می‌کردند برای نفوذ در دستگاه‌های مختلف طرح‌های دقیق تدوین کرده بودند و هم اینکه در جریان فتنه بخش عمده‌ای از مدیریت راهبردی و عملیاتی را به عهده داشتند. گزارش رسمی اوباما به کنگره را بخوانید که متأسفانه رسانه‌های ما به راحتی و با اغماض از آن گذشتند. او به کنگره گزارش می‌دهد که چقدر هزینه کردند «شورای مدیران پخش» تشکیل دادند تا رسانه‌های دیداری و شنیداری (مجازی و حقیقی) را مدیریت کنند. این اقدامات در حمایت از جریان فتنه و مدعیان اصلاحات صورت گرفت.

اوباما بارها به این واقعیت اذعان کرده است. البته این گزارش یکصدم کارهایی که آنها صورت دادند نیست.

چه بجاست که رسانه‌های ما مجدداً لااقل گزارش اوباما به کنگره را تحلیل و موشکافی کنند.

می‌دانید که جمهوری اسلامی با هدف پیشرفت کشور به گسترش و سرمایه‌گذاری در عرصه اینترنت و زیرساخت‌های IT پرداخت اما دشمنان از این امکانات سوء استفاده کردند. شبکه‌های اجتماعی بسیار گسترده‌ای برای براندازی فرهنگی وسیاسی سازماندهی کردند.

علی‌ ایحال امریکایی‌ها صدها میلیون دلار فقط در یک سال اخیر و فقط در فضای مجازی هزینه کردند. همان گونه که گفتم، جمع‌آوری اطلاعات استراتژیک می‌نمودند، شبکه‌سازی‌های وسیعی انجام دادند.

اما سربازان امام زمان (عج) با مجاهدت‌های خاموش، هوشمندانه ابتکار و ابداع به خرج دادند و در جنگ هوش پیروز شدند و شبکه‌های آنها را به هم زدند، اقدامات جمع‌آوری آنها را ناکام گذاشته، اقدامات فیدبکی آنان را با ناکامی دچار ساختند، اطلاعات غلط برای آنها فرستادند، عده‌ای از عناصر این شبکه‌ها را جلب همکاری نمودند و در کل فرآیندهای آنها اختلال اساسی ایجاد کردند. شبکه‌های کلیدی آنها را شناسایی کردیم و ضربه زدیم.

شبکه‌هایی که آنها تشکیل داده بودند و به کف خیابان می‌آمدند و اغتشاش می‌کردند را به روش‌های مختلف دچار اضمحلال کردیم و البته با رأفت و عطوفت مثال زدنی اعضای شبکه‌ها را ارشاد، نصیحت و توجیه نمودیم که تقریباً همه آنها اظهار ندامت و پشیمانی کردند و عده‌ای از آنها پس از آگاهی یافتن از دام دشمنان حاضر شدند با ما همکاری کنند. اکنون امنیت فضای مجازی مرهون مجاهدت‌های خاموش همکاران اینجانب در وزارت است. حضور مقتدرانه سربازان ولایت به اندازه‌ای حساب شده، مؤثر و عالمانه بود که اعتراف دشمنان علنی شد و سخن از ارتش سایبری نظام به زبان آوردند.

از نقطه قوت‌های دیگر تعامل همدلانه و صمیمانه با همه قوا و نهادهای کشور می‌باشد.

تعامل با همه قوا، نهادها و دستگاه‌های تصمیم‌ساز و تصمیم‌گیر نظام در یک سال اخیر با رویکردی جدیدتر را در دستور کار قرار دادیم. اکنون بهترین تعاملات برقرار است. هدف اول ارائه مشورت و کمک به مدیران عالی و مساعدت برای سلامت بیشتر دستگاه‌هاست برای مثال آسیب‌شناسی روابط قوا (مقننه و مجریه) را انجام دادیم و به مدیران عالی دو قوه ارائه نمودیم. در اینجا لازم است مجدداً به توانمندی‌های وزارت در حوزه امنیت اقتصادی اشاره نمایم که عبارتند از:

ـ اشراف اطلاعاتی بر کانون‌های حساس و مراکز مهم اقتصادی کشور (تأثیرگذار در امنیت اقتصادی و ملی) به منظور بی اثر و یا کم اثر کردن تحریم و ...

مجدداً تأکید می‌کنم که از نظر بنده نقطه قوت مهم وزارت اطلاعات، ولایتمداری آن است که با تکیه بر آن و با انعطاف‌پذیری و خودترمیمی شایسته و بایسته توانست پس از جریان فتنه 88 متناسب با حجم توطئه‌های دشمنان خارجی و داخلی ملت ایران، خود را بازسازی نموده و با اقتدار کامل و با کمک سایر نهادها و سازمان‌های نظام آن فتنه را خنثی نماید این توفیقات برای ناظران بهت‌آور می‌باشد.

حضرتعالی به هنگام اعلام برنامه مهمترین سیاست راهبردی خود را تحقق بخشیدن به گفتمان امام راحل و رهبر انقلاب و سند چشم‌انداز - به عنوان منشور و مانیفست وزارت اطلاعات - عنوان کردید. چه کاری و چه برنامه‌ای برای تحقق اهدافتان انجام دادید؟

- در هدف‌گذاری‌ها، سیاست‌پردازی و برنامه‌نویسی در داخل وزارت به دغدغه‌های رهبر کبیرا نقلاب (ره) و رهبر معظم انقلاب توجه جدی کرده‌ایم.

- برای تقویت و ارتقای آگاهی‌های همکاران هم اهتمام اصولی داشته‌ایم. البته معرفت نسبت به امام (ره) و عشق به راه ایشان و اعتقاد به ولایت در بدنه وزارت موج می‌زند.

- طرح‌های دیگر آموزشی در دست تدوین هست که در صورت لزوم درآینده اعلام خواهد شد.

- گفتمان رهبر معظم انقلاب که جانشین برحق امام (ره) می‌باشند، در وزارت اصل و مبنای همه امور است. درواقع همه مسائل، پدیده‌ها، روندها و امور مستحدث را با این معیار سنجیده و براساس آن عمل می‌کنیم.

در سالیان اخیر وزارت اطلاعات به طور جدی وارد موضوع مبارزه با مفاسد اقتصادی و مالی شده است. لطفاً در این مورد توضیح دهید و در صورت امکان آماری در این باره ارائه دهید.

وزارت اطلاعات در مبارزه با فساد اقتصادی تلاش کرده تا رعایت اصل پیشگیری قبل از وقوع را مد نظر داشته باشد که این رویکرد دستاوردهای خوبی را برای نظام اقتصادی کشور دربرداشته است. برای مثال اقدامات وزارت در حوزه شرکت‌های هرمی، مبارزه با قاچاق کالا، اصل 44 و ... مثال‌زدنی است.

در ضمن وزارت اطلاعات با سیاست‌های درون سازمانی قصد ورود به پرونده‌های کلان فساد اقتصادی را دارد تا با عوامل و عناصر دخیل در امر فساد برخورد نماید که این امر ضمن کمک به تأمین فضای امن برای سرمایه‌گذاری و ... فعالیت عناصر ناسالم را در اقتصاد کاهش خواهد داد. در اینجا هم برای مزید اطلاع مواردی را برمی‌شمارم:

- شناسایی و اشراف اطلاعاتی بر بسترها و زمینه‌های گسترش فساد در حوزه‌های مرتبط با فساد اقتصادی در تمامی عرصه‌های اقتصادی

- تسلط اطلاعاتی بر مراکز و کانون‌های اقتصادی مهم (روند فساد، کانون‌های مستعد فساد، ریشه‌ها و بسترها و آثار و پیامدها و...)

- اطلاع‌رسانی به مدیران و مسئولان محترم با رویکرد توصیفی و تحلیلی

- سرنخ‌یابی جریان فتنه در حوزه‌های بروز و ظهور فساد اقتصادی

- شناخت بسترها و زمینه‌های تأخیر، توقف و اجرای طرح‌ها و تخلفات و سوء‌استفاده مالی و فساد در طرح‌ها و پروژه‌های ملی و استانی

- شناسایی خلأ‌ها و مفرهای تشدید فساد اقتصادی کشور

- اشراف و تسلط اطلاعاتی بر عوامل و عناصری درصدد نفوذ و اخذ انحصارات و رانت‌ها و امتیازات در کانون‌ها و مراکز مهم اقتصادی دارند.

آسیب‌هایی که فضای کشور را به لحاظ امنیتی تهدید می‌کند، چیست و چه برنامه‌ای برای تبدیل آن به فرصت داشته و دارید؟

گرچه اهداف ما به گونه‌ای طراحی شده است که آسیب‌ها را قبل از تعمیق به درستی بررسی و تدبیر نماییم، اما دشمنان اعم از داخلی و خارجی تلاش دارند با طراحی و تحلیل برنامه‌های خود، آسیب‌هایی را در عرصه‌های متفاوت به‌وجود آورند.

بزرگترین آسیب‌هایی که هدف دشمنان است در عرصه‌های اندیشه، تفکر و مبانی معرفتی و نسبت به نسل‌های جدید تمرکز یافته است. الگوی جنگ نرم اساساً با همین هدف طراحی و اجرا می‌شود تا انسجام و یگانگی در باورها، ارزش‌ها و مبانی فرهنگی و هویتی را مورد تهاجم قرار دهند. می‌خواهند پیوستگی تاریخی، همدلی و تعهد جمعی را به گسستگی و دوگانگی مبدل سازد. روش‌های متفاوتی برای پیشبرد این اهداف طراحی شده است. شبکه‌های متنوع ماهواره‌ای با رویکردهای مختلف راه‌اندازی کرده‌اند تهاجم به مبانی فرهنگی و دینی جامعه در صدر برنامه‌ها و اهداف این شبکه‌ها قرار گرفته است. همین وضعیت را در فضای مجازی شاهد هستیم. تلاش دارند با شیوه‌های متفاوت و با استعانت از رویکردهای انحرافی، جامعه جوان و پویای کشور را به سوی تفکرات و اندیشه‌های انحرافی سوق دهند. اندیشه‌هایی که در نقطه مقابل باورهای جامعه قرار دارند. جذب ظرفیت‌های داخلی، تجهیز جریانات واداده و مرعوب در داخل از مهمترین تلاش‌های آنها است، حمایت کامل نظری، مالی، سیاسی و بویژه پشتیبانی آموزشی گسترده از این جریانات را علناً اعلام کرده‌اند اطلاعات پنهان ما نیز بر همین نکته دلالت دارد. تغییر در روابط، هنجارها و ارتباطات جامعه، از جمله مهمترین ساز‌و‌کارهایی است که دشمنان در عرصه‌های فرهنگی و اخلاقی و ارتباطی آن را تعقیب می‌کنند.

علی‌رغم تمام برنامه‌ها، اهداف و سیاستگذاری‌های انجام شده هوشیاری جامعه و باورهای عمیق نسل‌های جدید به مبانی دینی و ارزش‌های الهی، بسیاری از توطئه‌های دشمنان را نقش بر آب کرده است، اما ما نیازمند برنامه‌ریزی و بویژه هوشیاری عمیق و گسترده هستیم تا بموقع اهداف و راهبردهای دشمنان را رصد و از غافلگیری احتمالی جداً پیشگیری کنیم.

یکی دیگر از مهم‌ترین آسیب‌های فضای امنیتی کشور، ایجاد اختلافات داخلی میان مسئولان کشور و بزرگنمایی اختلاف سلیقه‌ها است. دشمنان قسم‌خورده خارجی و داخلی تمام همت خود را مصروف راهبرد ایجاد و یا دامن زدن به اختلافات نموده‌اند. همان‌گونه که مقام معظم رهبری اخیراً فرمودند مسئولان کشور با حفظ سلایق و علایق اسلامی و ملی خود با تکیه بر اصول و حکمات نظام برای ناکام گذاردن دشمنان ملت ایران همدلی و همکاری بیشتری از خود نشان دهند، عمل به فرمان رهبر معظم انقلاب برای نظام ایجاد فرصت نموده و تمامی هزینه‌های مادی و جنگ روانی دشمنان را خنثی خواهد نمود. برنامه وزارت اطلاعات ارائه اهداف و اطلاعات دشمنان مبنی بر بزرگنمایی این موضوع و بیان اهمیت هوشیاری در مقابله با آن می‌باشد.

در عرصه‌های مختلف برنامه‌های کارشناسی شده جهت تبدیل آسیب‌ها به فرصت تنظیم شده، اما برای رعایت اختصار در اینجا فقط چند برنامه وزارت برای مدیریت آسیب‌های احتملای در حوزه اقتصاد را نام می‌برم:

- ورود اطلاعاتی در زمینه‌ها و روزنه‌های احتمالی که اقتصاد ملی را تهدید خواهند کرد.

- کمک به ایجاد امنیت اقتصادی برای فعالان در عرصه اقتصادی.

- تنگ نمودن عرصه فعالیت برای عوامل و عناصر مرتبط با کشورهای بیگانه (اپوزیسیون و ضد‌انقلاب و جریان فتنه).

- اولویت حضور اطلاعاتی در حوزه کانون‌های مهم اقتصادی برای کم‌اثر و بی‌اثر کردن تهدیدات.

6- هم‌اکنون وضعیت امنیتی جمهوری اسلامی در سطح ملی و در سطح منطقه‌ای در قیاس با سایرین چگونه است و در چه ترازی قرار دارد؟

کشور ما از امنیت مطلوب برخوردار است. در پاسخ به سؤال شما ملحوظ داشتن چند نکته ضرورت دارد.

یک، حجم بسیار پردامنه تلاش‌های دشمنان برای ایجاد نا‌امنی عینی و ذهنی در کشور و دوم کینه عمیق آنها و بدخواهان داخلی ملت و سوم نا‌امنی‌های حاصل از سه جنگ در اطراف ماست. جنگ عراق و افغانستان (وضعیت این دو کشور در 30 سال اخیر منبع نا‌امنی بوده است) که می‌دانیم یکی از هدف‌های اصلی در این دو جنگ مهار یا تضعیف و کنترل از نزدیک جمهوری اسلامی و جلوگیری از بسط نفوذ فکر امام‌(ره) بوده، همچنین درگیری‌های داخلی پاکستان و طالبان محلی و همین‌طور عملیات‌های مداوم ارتش امریکا در خاک پاکستان منبع مهمی برای گسترش نا‌امنی در منطقه است.

نکته دیگر گروهک‌های تروریستی مورد حمایت امریکا و صهیونیست‌ها هستند که علیه نظام دست به هر کاری می‌زنند. در اینجا لازم می‌دانم واقعیتی را متذکر شوم.

در حقیقت چندین سال است که درگیر یک دفاع مقدس دیگر هستیم. این جنگ را امریکایی‌ها به ما تحمیل کرده‌اند. اما این جنگ یک جنگ نظامی متعارف نیست، بلکه بسیار پیچیده‌تر و سخت‌تر از آن است. فقط هم درگیر جنگ نرم نیستیم. درگیر نبردی چندوجهی و ترکیبی شده‌ایم. درست است که عمده آن جنگ در عرصه اطلاعاتی تعریف می‌شود، اما منحصر به این وجه هم نمی‌باشد. ناظران و کارشناسان منصف خارجی هم به آغاز چنین پیکاری اذعان داشته‌اند.

در اکثر کشورهای اطراف ما امریکایی‌ها حضور نظامی دارند و پایگاه‌های تسلیحاتی و اطلاعاتی و تروریست‌پروری امریکا فعال است، با این وجود دشمن در ایجاد نا‌امنی ناکام مانده است مگر در برخی موارد در بعضی نقاط مرزی دزدانه و ناجوانمردانه دست به جنایتی می‌زنند، لیکن مجموعاً وضعیت امنیتی قابل قبولی داریم. مهمترین گواه صادق مدعای ما احساس امنیت روانی ملی ما می‌باشد که در سطح عالی قرار دارد. امنیت موجود را تلاش‌های شبانه‌روزی همه نهادها و دستگاه‌های امنیتی، انتظامی و نظامی و بویژه سربازان گمنام امام زمان‌(عج) برای ملت عزیز به ارمغان می‌آورد.

در اینجا لازم می‌دانم به توطئه براندازی نرم اشاره کنم که جریان فتنه سال گذشته اجرای آن را به عهده داشت. این طرح در هر کشوری غیر از جمهوری اسلامی اجرا می‌شد، به نتیجه می‌رسید و اگر بگویم چنین طرحی برای براندازی چند کشور کفایت می‌کرد، اغراق نکرده‌ام اما چه شد پس از چند ماه ناآرامی‌های پراکنده، مهار شد؟

ضروری می‌دانم از قدرت نرم نظام مقدس جمهوری اسلامی و اسلام عزیز سخن بگویم و از رهبری‌های کم‌نظیر مقام معظم رهبری که مهم‌ترین عامل امنیت ملی ماست.

تکیه به توان مردم، ‌اتکا به آگاهی، هوشمندی، دشمن شناسی و اسلام‌خواهی ملت، ایمان، باورها، ارزش‌های دینی، شهادت‌طلبی، عاشورا و زندگی حسینی، اطاعت از رهبری، چسبندگی ولایت امر با امت و بالعکس، رابطه قلبی مردم و رهبری از مؤلفه‌های قدرت نرم نظام است. احساس مالکیت و تعلق مردم در مورد انقلاب، نظام و کشور، برخاستن تمامی مدیران و کارکنان قوای سه‌گانه از بطن مردم از عناصر قدرت نرم کشور است عنایات ویژه حق‌تعالی و تفضلات حضرت بقیه‌الله(عج) از منابع مهم و بنیادین قدرت نرم ماست. شهدای ما، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان و رزمندگان تاریخ دفاع مقدس و... اینها منابع و مؤلفه قدرت نرم نظام است. مردمی بودن نظام که فتنه‌گران به آن خرده می‌گیرند و آن را پوپولیسم می‌نامند و به قصد ناسزاگویی ما را پوپولیست خطاب می‌کنند، مؤلفه قدرت نرم کشور ماست.

به هر حال جمهوری اسلامی بر منابع تمام نشدنی قدرت نرم تکیه دارد و دشمنان نخواهند توانست خدشه‌ای و لطمه‌ای به این شجره طیبه وارد سازند. از همین روست که با وجود همه برنامه‌ریزی‌های دشمنان، امنیت در کشور ما در سطح مطلوبی قرار دارد.

شاخصه‌هایی هم می‌توان ذکر کرد؛ مانند این که سرعت پیشرفت و آبادانی کشور، حجم عمران و طرح‌های در دست اجرا، رشد جهشی علمی، تکنولوژیک، پیشرفت در رشته‌ها و قلمروهای مختلف، شکفتن استعدادهای لایزال جوانان فرهیخته و دانشمند ایران، تولید علوم گوناگون همه و همه در پرتو امنیت مقدور و ممکن شده است.

وزارت اطلاعات چه برنامه‌ای برای نهادینه کردن امنیت در شرق کشور و بویژه سیستان و بلوچستان دارد؟

ایجاد امنیت در شرق کشور مستلزم اقدامات گسترده و بویژه همکاری تمامی نهادهای امنیتی است. از سوی دیگر، مقتضی هماهنگی و تعاون دیگر سازمان‌های مسئول است. امنیت در شرق کشور یک مسئله پیچیده و چندسویه است. باید به طور همزمان به تمامی آنها توجه و طرح دقیقی تعریف و نقشه راه طراحی و ارائه شود. متغیرهای متفاوتی در این منطقه در روندهای امنیت و ثبات و ایجاد انسجام و پیوندهای عمیق بویژه امنیت نرم مداخله دارد که هر نوع بی‌توجهی و عدم دقت به هر یک از این عوامل و متغیرها می‌تواند روند مهندسی امنیتی این منطقه را با اختلال و اشکال مواجه سازد. بخشی از امنیت این منطقه به کشورهای همسایه و ساختار و شرایط امنیتی حاکم بر این کشورها بستگی دارد. باید این نکات در طراحی مهندسی امنیتی این منطقه مدنظر قرار گیرد.

هدف اولیه نظام، ارتقای شاخص‌های پیشرفت این منطقه و ایجاد عدالت، برخورداری مردم از شاخص‌های رفاه اجتماعی، اشتغال، رفع بیکاری و... است، منتها این مهم بدون مشارکت، همراهی و همکاری خود مردم و مقابله جدی با جریانات و کسانی که تحت حمایت بیگانگان درصدد برهم زدن این اهداف هستند، امکان‌پذیر نیست. مردم سیستان و بلوچستان امروزه به خوبی می‌دانند که بخشی از مشکلات این منطقه ناشی از شرارت گروه‌ها و جریاناتی است که تحت لوای ایدئولوژی‌ها و گرایش‌های منحرفانه، اما با هدایت و سازماندهی بیگانگان حادث گردیده است. استراتژی‌های دقیقی برای ابعاد و سطوح و عرصه‌های متفاوت تعریف شده است که بخشی از آنها در حال اجراست و برخی نیز در آینده‌ای نزدیک اجرا خواهد شد تا بتوانیم ان‌شاءالله این منطقه که برای ما یک منطقه بسیار حساس و حیاتی محسوب می‌شود را به سوی پیشرفت، رفاه و امنیت بیشتر و مطلوب‌تر سوق دهیم.

رابطه مردم و وزارت اطلاعات چگونه است؟ میزان تماس‌های مردمی چگونه است؟

اساس دستگاه اطلاعاتی ایران بر روابط و مشارکت و مداخله مردم در عرصه‌های امنیتی و اطلاعاتی بنیان نهاده شده است. همان طوری که حضرت امام(ره) فرمودند، مردم ایران و جامعه ایران از اطلاعات 36 میلیونی برخوردارند و اساساً بدون مشارکت دقیق مردم در نقش‌ها و مسئولیت‌های متفاوت، امکان تحقق اهداف امنیتی و اطلاعاتی منتفی می‌گردد. جامعه ایران، جامعه‌ای متعهد با احساس مسئولیت قوی و بویژه مسئول در پیشگاه خداوند و دارای اخلاق فردی و اجتماعی است و نسبت به شرایط نظم و ثبات خود هیچ گاه دچار انفعال و یا عقب‌نشینی و احساس تردید نمی‌شود. مردم هر جا احساس کنند منافع ملی، امنیت عمومی و ملی و ارزش‌ها و اهداف جمعی و ملی آنها با مخاطره مواجه شده است، خود وارد میدان می‌شوند. همان طوری که ملاحظه گردید، در فتنه 88 عینیت داشت. خود مردم آن گاه که مشاهده کردند دشمنان با حربه‌های جدید وارد شده و با استفاده از تکنیک‌های نوین همان اهداف قبلی را برای ضربه زدن به مبانی جامعه که فرهنگ و ساختار سیاسی کشور می‌باشد، تعقیب می‌کند، خود به عرصه میدان آمده و با شناخت کانون‌های توطئه، توطئه‌گران و راهبردهای آنان، دستگاه اطلاعاتی کشور را یاری داده‌اند. روزانه هزاران تماس تلفنی، نامه، ایمیل، پیامک و... ارتباط مردم با وزارت را برقرار می‌سازد. مسائل امنیتی و اطلاعات بسیار دقیقی اعلام می‌کنند. بخش قابل توجهی از موفقیت دستگاه اطلاعاتی کشور مرهون دقت نظر، تعهد و احساس مسئولیت، مشارکت و انتقال اطلاعات آنان به دستگاه‌های امنیتی است. این روند نه تنها نسبت به گذشته دچار افت و افول نشده است، بلکه بعد از حوادث 88 شدت گسترده‌ای یافته است. کیفیت گزارش‌ها، تحلیل‌ها و اخباری که توسط مردم برای دستگاه اطلاعاتی ارسال می‌شود، حکایت از آن دارد که امروزه بخش وسیعی از جامعه حساسیت اطلاعاتی پیدا کرده و خود را در فرآیندهای اطلاعاتی سهیم و شریک می‌دانند.

حضرتعالی اخیراً از هزینه 17 میلیارد دلاری فتنه‌گران برای براندازی و همچنین سرمایه‌گذاری آنها روی مدارس خبر دادید. در این باره توضیح بیشتری بدهید. این هزینه‌ها از کجا تأمین و در کجا هزینه می‌شد؟

فقط بخشی از سرمایه‌گذاری‌های امریکا در جنگ نرم علیه ایران و براندازی نرم طی سال‌های 1991 تا 2010 بالغ بر 17 میلیارد و 700 میلیون دلار است. عمده این ارقام را خود آنها اعلام کرده‌اند. فقط قسمتی از رقم یاد شده در کیس‌های اطلاعاتی به دست آمده است.

- مبالغی که تحت عنوان جایزه به افراد مختلف داده‌اند را در رقم یادشده لحاظ نکرده‌ایم.

- میلیاردها دلاری که سرویس‌های اطلاعاتی آنها در اقدامات پنهان هزینه می‌کنند، نیاورده‌ایم.

- کمک‌هایی که به گروهک‌های تروریستی کرده‌اند را نگفته‌ایم.

- میلیاردها دلار در مؤسسات مختلف مطالعاتی هزینه می‌کنند و بخش عظیمی از مطالعات و بررسی‌های آنها مربوط به ایران می‌باشد را نگفته‌ایم. صدها مؤسسه و مرکز مطالعاتی در امریکا فعالیت دارند که البته همه آنها ایران را موضوع بررسی‌های خود نمی‌دانند اما از آنجا که کمیته خطر امریکا و اسناد امنیت ملی سال‌های اخیر امریکا، ایران را اولویت اول و خطر نخست اعلام داشته‌اند، می‌توان فهمید که سهم ایران در آن مراکز چه اندازه است.

مراکز گوناگونی تحت پوشش شناخت ایران مشغول مطالعه‌اند که در واقع ادامه همان سنت کلاسیک شرق‌شناسی و با همان اهداف استعماری است. هزینه‌های این مراکز و دست کم آن بخش‌هایی که به ایران اختصاص می‌دهند، محاسبه دیگری می‌طلبد. هدف اساسی آنها این است که همبستگی جامعه را دچار خدشه کنند. جامعه ما را از درون با فروپاشی اجتماعی مواجه سازند، باورهای مردم را تخریب کنند، جدایی دین از سیاست را تئوریزه کنند. شبهه‌سازی و شبهه‌پراکنی کنند. جوانان و اعتقادات آنها را مورد هدف قرار دهند، جمهوری اسلامی را ناموفق جلوه دهند. فرقه‌های رنگارنگ طراحی و در اجتماع اشاعه دهند. با مهدویت و شهادت‌طلبی مبارزه کنند. راه‌های دستیابی ما به علوم پیشرفته را سد کنند. مردم را ناامید سازند.

در اینجا اندکی بیشتر شرح می‌دهم: چند سفارتخانه اروپایی در تهران، یکی دو حزب اروپایی، پارلمان یک کشور اروپایی، وزارت خارجه چند کشور غربی، چند شرکت اقتصادی و نفتی غربی، دفاتر امور ایرانیان وابسته به امریکا در چند کشور و ده‌ها بنیاد و مؤسسه غربی کانال تأمین و یا انتقال بخشی از وجوه و کمک‌ها بوده است.

برخی از محورهایی که موضوع مبالغی از هزینه‌ها بوده عبارتند از:

- برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای تعلیم آخرین روش‌های براندازی و جنگ نرم که محل برگزاری آنها در داخل و خارج بوده است. مثلاً آموزش تجربیات جنبش‌های غیرخشونت‌آمیز کشورهای اروپای شرقی به ایرانیان یکی از محورهای آموزش بود.

- ترویج تفکر سکولاریسم (جدایی دین از سیاست) با حمایت‌های همه جانبه از تشکل‌ها، افراد، مراکز و رسانه‌های مروج سکولاریسم.

- ترویج تفکر انحرافی فمینیسم با حمایت‌های بی‌دریغ از تشکل‌های فمینیست

- تأمین هزینه دوره‌های توانمندسازی و توجیه ده‌ها تشکل که با موضوعاتی مانند تغییرات جامعه ایران و نقش تشکل‌های مردم نهاد، مشکلات اجتماعی ایران و یک انقلاب بدون حقوق زنان سازماندهی شد.

- آموزش خبرنگاران افتخاری ایرانی توسط بنگاه خبرپراکنی‌ انگلیس در ترکیه

- تأمین هزینه‌های نشریات الکترونیکی دو زبانه مروج دموکراسی‌سازی از نوع امریکایی

- حمایت از چاپ و نشر گسترده محصولات مختلف فرهنگی، سیاسی ، تاریخی و ... علیه مبانی نظام و هویت ملت

- تأمین هزینه پروژه‌های مربوط به آموزش برخی خبرنگاران، تورهای تحقیقاتی، اصلاحات در قوانین، حقوق زنان و کودکان

- تأمین هزینه‌های تشکل‌های مروج پیشبرد دموکراسی امریکایی در ایران

- تأمین هزینه پروژه‌هایی که به نام ارتقای جامعه مدنی و آزادی مطبوعات فعالیت داشتند

- حمایت از سازمان‌های غیردولتی، خبرنگاران و کسانی که مروج حقوق بشر غربی می‌باشند

- تأمین هزینه‌های نفوذ در ایران، آموزش الکترونیکی و مقابله با تمهیدات نظام در فضای مجازی

- حمایت از جریان‌های سرنگونی طلب و کارگزاران و عوامل جنگ نرم

- حمایت از فعال شدن رسانه‌های مجازی و حقیقی علیه نظام

- تأمین هزینه پروژه‌های فعالیت سایبری علیه نظام

- حمایت از شماری از اعضای تشکلی معروف در حوزه دانشجویی به نام ادوار...

- تأمین هزینه‌های دفاتر امور ایرانیان دولت امریکا در باکو، فرانکفورت، لندن، استانبول، دبی و ... که وظیفه ارتباط‌گیری با ایرانیان، آموزش، تبادل تجربه و اطلاعات و فعال‌سازی افراد علیه نظام را به عهده دارند

- تأمین هزینه‌های آموزش نظامی به برخی ایرانیان در یکی از دانشگاه‌های امریکایی در یک کشور آسیای میانه از 2006 به بعد

- پرداخت به برخی افراد به دلیل انتشار داستان‌های دروغین و یا غلو‌آمیز و نشر اکاذیب علیه نظام مثلاً در مورد قتل‌های زنجیره‌ای (یکی از این افراد هم‌اکنون بازداشت می‌باشد)

- حمایت از تشکل‌هایی که به دنبال تشنج‌آفرینی، تفرقه‌افکنی و ناراضی‌سازی اقشار و طبقات مختلف هستند

- پرداخت به یک نماینده فراری مجلس (از سال 84 تا 86)

- تأمین هزینه‌‌ تبلیغات وسیع رسانه‌ای علیه نظام در مورد قتل یک زن جوان که خودشان در آشوب‌های سال گذشته او را به قتل رساندند

- تأمین هزینه‌های شبکه‌سازی‌های اجتماعی که توسط شبکه‌های ماهواره‌ای، دفاتر رسانه‌های معروف غربی و یا از طریق فضای مجازی صورت می‌گرفت

- و...

آیا اعمال تحریم‌ها علیه ایران با اقدامات فتنه‌گران مرتبط بود؟

بله تحریم‌ها به جریان فتنه مربوط می‌شود.

پاسخ من دو بخش دارد:

یکی گفته‌های رؤسای جمهور و سایر مسئولان امریکایی است و یکی هم اسناد مربوط به جریان فتنه و اظهارات پنهان آنها در سخنان بوش، رایس، اوباما، هیلاری‌کلینتون، مک‌کین و ... بارها تصریحاتی به این مقوله دیده می‌شود. آنها جدیداً مدتی است از تحریم‌های هوشمند سخن گفته‌اند یعنی آرزوی آنها فلج کردن نظام و تغییر نظام است. بدین‌معنا که مایلند تحریم‌ها نارضایتی مردم علیه نظام را سبب شده و از سوی دیگر با حمایت از جریان فتنه نظام از درون دچار تغییر شود. البته ریاکارانه ترجیع‌بندی را تکرار می‌کنند که نمی‌خواهند به مردم آسیب برسد. ولی ما می‌دانیم که هدف آنها تضعیف روح ضد امریکایی ملت قهرمان است، حتی به همین گزاره دروغ هم پایبند نیستند چون تحریم‌ها زندگی روزمره مردم یا آرمان‌ها و اهداف بلند مدت مثل ممانعت از رشد فناوری و تولید علم دانشمندان کشور را هدف قرار داده و معلوم است ملت هدف است. اساساً ملت از نظام جدا نیست. دو نکته در شماری از اسناد دولتی و اسناد اتاق فکرهای امریکایی و مؤسسات دیگر مکرر در مکرر (در بیشتر آنها) آمده یکی ادامه حمایت از جریان فتنه و یکی تحریم. البته راهکارهای دیگری هم گفته‌اند مانند لزوم ایراد فشارهای حقوق بشری، دیپلماسی سیاه، دیپلماسی عمومی به همراه ترفند نیرنگ‌آمیز مذاکره و امثال آن، لیکن تحریم‌ و همزمان حمایت از جریان فتنه توصیه مشترک آنهاست. همزمانی صدور قطعنامه چهارم با سالروز اقدامات ضد انقلابی جریان فتنه، خود گویاست. برای مثال مک کین در گردهمایی بنیاد ملی دموکراسی ضمن حمایت از تصمیم این بنیاد برای اعطای جایزه سالانه به جریان فتنه سؤالی به این قرار طرح کرد که هدف از اعمال تحریم‌ها بر ایران چیست؟ گفت: ما باید از جریان فتنه حمایت کنیم تا بتوانند در ایران تغییر ایجاد کنند و متحدان خود در کشورهای مختلف را نیز تجهیز کنیم تا حقانیت رژیم ایران را به چالش بکشند.

اما بخش دوم پاسخ. ببینید اسنادی از اینها به دست آمده که در آن تصریح کرده‌اند از بحران‌هایی که کل سیستم سیاسی را تهدید می‌کند بهره‌برداری کنند و گفته‌اند که نباید بگذاریم رقیب از بحران گذر کند و خود را تثبت کند. این اسناد نشان می‌هد که هم به استفاده از امکانات خارجی معتقدند و هم به هدایت اعتراض‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، قومی و... این گزاره‌ها یعنی ماکیاولیسم. یعنی هر اتفاقی رخ دهد باید استقبال کرد، مهم این است که به هدف برسند راه و روش آن هم اهمیتی ندارد.

یک نفر در دوره دولت نهم مستقیماً به سفرای خارجی گفتند هر چه زودتر قطعنامه تحریم را صادر کنید که همان زمان آقای رئیس‌جمهور این خیانت را به اطلاع مردم رساندند.

در حالی که آن بخش از جریان فتنه که ادعای طرفداری از امام(ره) داشتند اکنون کاملاً از فکر و گفتمان امام(ره) عدول کرده و اصول و آرمان‌ها و میراث ایشان را زیر پا نهاده‌اند. بنابراین توصیه به تحریم و یا استقبال از تحریم درمیان عموم اینها مباح بلکه ضروری تلقی می‌شود. گرچه ظاهراً چیز دیگری بگویند.

حزب مشارکت سند تأملات راهبردی خود را در کنگره 1387 تصویب نمود. نسخه اصلی آن توسط ع. ت تدوین شد اما چون بسیار ضدانقلابی و افتضاح بود گروهی آن را ویراش و به کنگره حزب ارائه دادند. با اینکه خواستند تلطیف کنند و عبارات را سربسته و دو پهلو بنویسند لیکن همین متن ویرایش شده هم حکایت از نیات سوء اینها دارد.

در مبحث «الزام گام اول»، بند 4 در ص 8 چنین تصویر کرده‌اند: [باید از بحران‌هایی که کل سیستم سیاسی را تهدید می‌کند استفاده کرد.]

در بند 3 همین مبحث تصریح کرده‌اند که: [باید از فشارهای توده‌ای بهره برد.]

این گزاره‌ها گرا دادن و پالس فرستادن رسمی ومکتوب است. آیا معنایی غیر از این دارد که آقای بوش آقای اوباما ما منتظریم تا شما بحرانی درست کنید و از آن بهره ببریم؟

در سند دیگر که از یک آقازاده به دست آمد و معلوم شد حاصل کار جمعی مشاوران یک کاندیدا بوده فرازهای عجیبی آورده‌اند که شبیه همان نگاه حزب مشارکت است.

در ص 17 این سند عنوانی نوشته‌اند که عبارت است از: «در این چارچوب چه باید کرد و چه نباید کرد.»

در بند 13 همین مبحث آورده‌اند: نباید از امکانات و مقدورات انسانی و غیرانسانی خارج از کشور غافل شد. در بند 17 چنین نوشته‌اند: نباید از هدایت اعتراض‌های مختلف اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، قومی و... غافل شد.

چرا به این نقطه رسیده‌اند؟ چه اتفاقی در تفکر اینها روی داده که حاضرند دست به هر کاری بزنند. باز به اسناد مراجعه می‌کنیم.

در ص 4 سند تأملات حزب یاد شده می‌گویند: باید میان انقلاب ایران (دقت فرمایید نمی‌گویند انقلاب اسلامی) و پیامدهای پس از آن فرق گذاشت. ما از جلسات پنهان و سخنان و افکار آنها مطلعیم و می‌دانیم منظورشان چیست. پیامدهای پس از انقلاب یعنی تأسیس جمهوری اسلامی، تصویب قانون اساسی حاوی ولایت مطلقه فقیه یعنی اجرای احکام شریعت یعنی حاکمیت دینی.

این همان حرف ضدانقلاب است که می‌گویند امام(ره) آمد و انقلاب را به نفع خود مصادره کرد و حاکمیت اسلام را تأسیس کرد. این تعبیر با رجوع به بند ت-6 در ص 21 سند کاملاً روشن می‌شود که با اجرای احکام شریعت مخالفت کرده‌اند و در بند ت-9 در ص 22 سخن از سکولاریسم گفته‌اند، با تعبیر ضرورت «استقلال نهادهای دینی از نهاد قدرت».

در سند به دست آمده از آن آقازاده در مبحث تاکتیک‌ها در ذیل عنوان استراتژی‌های معین در ص11 آورده‌اند که: «باید از گذر رقیب از شرایط گذار بحرانی و تثبیت خود ممانعت به عمل آوریم».

آیا این عبارت عین خواسته‌ها و سیاست‌های امریکا نیست. آیا اعلام آمادگی صریح برای استقبال از فشاهای امریکا به نظام نیست.

در همان سند درباره تغییر چنین نوشته‌اند: «فردایی که در آن باید انتظار تغییر در کارکردهای حفظ، تداوم و بقای نظام را داشت.»

«فردایی که باید در آن انتظار تغییر ژرف و گسترده در فراماسیون سیاسی جامعه را داشت.»

دقت فرمایید چنین گزاره‌هایی را در کنار بیانیه‌های اخیر چند تن از آقایان بویژه مفاد منشور این جریان یا بیانیه 18 موسوی بگذارید کاملاً روشن است که چگونه می‌اندیشند.

کسانی که به تغییر اساسی نظام ولایی می‌اندیشند و حکومت لیبرالی با دموکراسی غربی را جایگزین آن می‌خواهند و اعلام وفاداری به امریکا می‌کنند آیا می‌توانند مدعی شوند که از تحریم‌ها خوشحال نیستند؟ آیا می‌توانند مدعی شوند که امریکایی‌ها به خاطر حمایت از آنها نیست که تحریم‌ها را تشدید کرده‌اند؟

در کتابی که یکی از مشاوران عالی اینها در سال 1383 نوشت به نام دهه سوم، تدبیرها در ص 112 می‌گوید: «تنها راه مبارزه با نظام نرم‌افزاری و درون پرورده» است آیا این جمله به معنا و با هدف اعلام آمادگی به غرب برای براندازی و فروپاشی از درون نیست.

اتفاقاً در بیانیه 13، آقای موسوی به این جمله بسنده شده: «از ملت‌ها می‌خواهیم به تحریم‌ها نپیوندند.» یعنی حتی حاضر نشد به صورت زبانی هم امریکا را از صدور قطعنامه تحریم نهی و یا این سیاست را محکوم کند. شایان ذکر است ایشان در این بیانیه ابتدا از حمایت‌های خارجی تشکر کرده لیکن اظهار می‌دارد که از ملت‌هایی که از ما حمایت کردند تشکر می‌کنیم. فی‌الواقع تشکری بود از دولت‌های غربی. خارج‌نشینان عضو و یا طرفدار جریان فتنه نیز از تحریم‌های امریکا حمایت کرده‌اند لیکن با تأکید بر تاکتیک عوام فریب یاد شده یعنی تحریم کنید اما نمی‌خواهیم به مردم فشار وارد شود. تحقیق بیشتر در این مورد را نیز به شما واگذار می‌کنم.

این جریان یک اصل را مبنا قرار داده است. می‌گویند حمایت خارجی و ضد انقلاب خارج‌نشین سبب خروج فتنه‌گران داخلی از انزوا می‌شود و افکار عمومی را می‌تواند به دست گیرد و مجدداً به عرصه سیاست بازگردد.

فتنه‌گران داخل کشور در خفا خوشحالند و در جلسات خصوصی ابراز مسرت می‌کنند، فقط چند نمونه در اینجا ذکر می‌نمایم:

1- در جلسه مشترک زیرمجموعه دو گروه افراطی در تیرماه سال‌جاری از اعمال محدودیت‌ها علیه ایران و حتی از درخواست برخی‌ها از امریکا برای حمله به تأسیسات هسته‌ای ایران اظهار خوشحالی کردند و اعمال فشار به نظام را به نفع جریان فتنه توصیف کردند.

2- در جلسه‌ای یکی از اعضای یک سازمان افراطی از صدور قطعنامه چهارم سازمان ملل علیه نظام و ایجاد فشارهای جدید اظهار سرور کرد و اظهار داشت خوشبختانه نتایج خوبی در پی خواهد داشت.

3- در خردادماه امسال در یک جلسه‌ای خبر تحریم را با شادی و لبخند به همدیگر می‌گفتند.

4- یکی دو نفر از طرفداران فتنه در یک شهرک صنعتی در امر ورود و خروج کالا به شهرک کارشکنی می‌کردند تا موجب نارضایتی کارگران شوند و از طرفی در بین کارگران تبلیغات منفی راه انداختند که تحریم عامل اصلی عدم وجود کالاها و مواد اولیه است و...

5- برخی فرقه، گروه‌ها و جریانات ضد انقلاب طرفدار فتنه نیز از تحریم‌ها استقبال و ابراز خوشحالی کرده‌اند. اینها تحریم را مایه تضعیف ایران و پیشرفت جریان فتنه دانسته‌اند.نوشته شده توسط | لینک ثابت |سه شنبه نهم شهریور 1389| در ساعت 16:24 | نظر بدهید


برنامه ریزی بسیج برای سایت‌های اینترنتی

رئیس سازمان بسیج مستضعفین از افزایش 2 تا 3 برابری قدرت ایران در فضای مجازی و سایت‌های اینترنتی تا پایان سال جاری خبر داد.

 
مهمترین بخش های گفت و گوی سردار محمدرضا نقدی در حاشیه سفر به استان کردستان در گفت‌وگو با شبکه استانی و خبرگزاری فارس را در ادامه بخوانید:

*
آموزش یک شبکه بزرگ از نیروهای بسیج به منظور تقویت، گسترش و ایجاد سایت‌های اینترنتی این شبکه تا پایان امسال محقق می‌شود و این مهم قدرت ایران در این زمینه را تا 3 برابر افزایش می‌دهد.

*
توسعه این موضوع، هدایت بسیجیان به صورت خوشه‌ای در کشور است.

*
با توجه به اینکه برنامه‌ها و موضوعات ما بر اساس اصول اسلامی و آموزه‌های دینی است، بدون شک با مخاطب بی‌شماری مواجه هستیم.

*
مصوبه آمریکا در زمینه اختیاردار شدن رئیس جمهور آن کشور برای تعطیلی 4 ماهه اینترنت در رابطه با ایران است. این مسئله نشان از قدرت ورود حزب‌اللهی‌ها به عرصه فضای مجازی است.

*
برنامه‌های ارزنده‌ای برای تحول سازمان بسیج مستضعفین تدبیر شده که اجرا و تحقق آن نیازمند همت و کار مضاعف است. تعالی و ارتقای کمی و کیفی بسیج یکی از این برنامه‌ها است.

*
با تلاش‌های موثری که در پایگاه‌های بسیج انجام می‌شود، جذب بیشتر جوانان و نوجوانان در اولویت قرار دارد و با تحقق این مهم، ایمنی خانواده‌ها در برابر توطئه انحراف و آلودگی دشمنان بیشتر می‌شود که این امر یک دستاورد بزرگ است.

*
توجه بیشتر به راهیان نور و عمق بخشی به آن در جبهه‌های شمالغرب و به ویژه کردستان، دیگر برنامه بسیج جدای از سایر برنامه‌های آن است که گنجینه ارزشمند و کتاب قطور و ارزشی دفاع مقدس با این عمل برای جوانان و نوجوانان گشوده می‌شود.

*
علاوه بر دفاع مقدس، در کردستان نیز عملیات‌های برون‌مرزی و مقابله با ضد انقلاب در داخل در اوایل انقلاب روی داد که بازگویی هر کدام از آنان چهره خبیث دشمن و ایثارگری رزمندگان در قالب انصار و مجاهد در این استان را نمایان می‌سازد.

*
اگر چه بستر راهیان نور در این منطقه به اندازه جنوب فراهم نیست اما با همت مسئولان و پشتیبانی مردم این امکان در شمالغرب نیز فراهم می‌شود.


نوشته شده توسط | لینک ثابت |سه شنبه نهم شهریور 1389| در ساعت 12:10 | نظر بدهید


دو شعار بسیجیان در روز قدس

دو شعار بسیجیان در روز قدس

سازمان بسیج مستضعفین با صدور بیانیه‌ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، این روز را روز تقویت فرهنگ مبارزه بی امان با صهیونیسم جهانی دانست و از مردم قهرمان و روزه دار ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضور پرشکوه و پرشور خود این روز را گرامی داشته و حمایت خود را از قیام مردم مظلوم فلسطین و انتفاضه آنان اعلام کنند.
  در این بیانیه آمده است: بسیجیان همچنان با اعتقاد به آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و پیروی از ولی امر مسلمین جهان حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای (مدظله العالی) بر این باور هستند که اسرائیل این غده سرطانی منطقه باید از صفحه روزگار محو شود و بر این اساس همواره به وظیفه و رسالت اسلامی خود در حمایت از مبارزات حق طلبانه مردم فلسطین ادامه داده و همگام با امت سلحشور ایران اسلامی در روز جهانی قدس در راهپیمایی سراسری ضد اسرائیلی شرکت کرده و فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را سرخواهند داد.


نوشته شده توسط | لینک ثابت |سه شنبه نهم شهریور 1389| در ساعت 11:30 | نظر بدهید


جدیدترین برنامه فتنه گران برای روزهای پایانی ماه رمضان

جدیدترین برنامه فتنه گران برای روزهای پایانی ماه رمضان

جریان فتنه برنامه ریزی های جدیدی را برای روزهای پایانی ماه مبارک مضان در نظر گرفته است.

جریان فتنه برنامه ریزی های جدیدی را برای روزهای پایانی ماه مبارک مضان در نظر گرفته است.
پس از بروز ناکامی های جدید فتنه و عدم اقبال عمومی از سوی مردم، فتنه گران دور جدیدی از تحرکات سیاسی خود را از مرداد ماه بصورت برنامه ریزی شده ای آغاز نمودند که از جمله آنها اعتصاب غذای زندانیان ، تجمعات خانواده های زندانی در بند بخصوص در مقابل زندان اوین ، بیانیه های این خانواده ها، مصاحبه های افراد شاخص جریان فتنه موسوی خوئینی ها ، زهرا رهنورد، محتشمی پور و تاج زاده و شکایت علیه نهادهای اطلاعاتی و امنیتی از سوی فتنه گران و مانور صورت گرفته بر روی آن از سوی عوامل آنان در داخل و خارج شروع نموده، تا بتواند در بستر این مناسبت های از حالت انفعال خارج و جریان رو به موت فتنه را نجات دهند و همچنین بار دیگر سعی کنند که شبکه اجتماعی خود را باز سازی نموده و هواداران جدید را جذب و سازماندهی نمایند ولی این برنامه های جریان فتنه بازهم با عدم استقبال مردم و شکست مواجه شد.
جریان فتنه با توجه به وضعیت بحرانی پیش روی خود در سال جاری، قصد دارد با استفاده از فضای بوجود آمده در ماه مبارک رمضان ، طرفداران خود را در قالب مراسمات مذهبی گرد هم آورد تا بتواند یک وحدت رویه در کارهایی خود ایجاد نماید و راهکارهایی چگونگی ارتباط با یکدیگر را در بستر شبکه ای اجتماعی به آنها گوشزد نمایند .
بر همین اساس جریان فتنه برنامه ریزی جدیدی را برای ماه مبارک رمضان انجام داد و قصد دارد با استفاده از فضای نورانی این ماه به خصوص شب های پر برکت قدر از این روزها در جهت اهداف سیاسی خود استفاده کند. فتنه گران قرار است برنامه های خود را در شب های قدر در حسینیه الزهرا(س) در ولنجک برگزار کنند البته در طول ماه مبارک این برنامه در پوشش برگزاری کلاسهای تفسیر نهج البلاغه ادامه داشته است. از جمله مکان های دیگر فتنه گران حسینیه ارشاد می باشد که توسط عناصر ملی مذهبی و گروه های التقاطی برنامه اجرا می گردد، همچنین موسسه الهادی توسط هادی غفاری، مسجد امیرالمومنین بلوار مرزداران ، دفاتر برخی از مراجع تقلید وابسته به جریان فتنه از جمله دفتر صانعی، دستغیب در شیراز ، مدارس غیرانتفاعی ، سالن ها ، کانون ها و خانه های بزرگ وابسته به جریان فتنه مجالسی برگزار می گردد و در این جلسات فتنه گران قصد دارند طرفداران خود در راستای فعالیت در بستر شبکه های اجتماعی ترغیب نمایند.
از دیگر برنامه های اجرا شده توسط فتنه گران دیدار با خانواده های زندانیان سیاسی و برگزاری تجمع به همراه دادن افطار مقابل زندان اوین از سوی خانواده های بازداشت شدگان ، جهت تهیه فیلم و عکس برای ارسال به شبکه های ماهواره ی خارج از کشور می باشد.
همچنین زنان فتنه گر نیز در این ماه فعال شده اند از می توان به رهنورد و محتشمی پور اشاره نمود که فعالیت خود را برای کمک به فتنه گران تشدید نموده اند و بر همین اساس برگزاری جلسات قرآن با حضور زنان و خانواده های زندانیان سیاسی با محوریت فخرالسادات محتشمی(همسر تاج زاده ) از دیگر برنامه های جریان فتنه در این ماه است.
لازم به ذکر است با نزدیک شدن به شب های قدر اخیراً سایت جرس و کلمه باز هم استراتژی شکست خورده سال قبل را تکرار نموده و از هواداران اندک خود خواسته در شب های قدر فریاد الله اکبر سر دهند.


نوشته شده توسط | لینک ثابت |دوشنبه هشتم شهریور 1389| در ساعت 16:5 | نظر بدهید


محورهای فتنه به مرز تسویه حساب با یکدیگر رسیدند

محورهای فتنه به مرز تسویه حساب با یکدیگر رسیدند

با توجه به شدت گرفتن اختلافات میان فتنه گران دو محور در این جریان کاملا در برابر یکدیگر قرار گرفته اند.گرچه پیش از این فتنه گران کوشیده بودند طی تقسیم کار نوعی وحدت و شکلی از تکثر مبارزه با نظام را پی گیری نمایند اما بازی بدون هماهنگی خاتمی موجب شده محور موسوی – کروبی در مقابل خاتمی قرار بگیرد.در همین زمینه شنیده می شود این دو محور انتقادات بی شماری را علیه یکدیگر سازمان داده و حتی شرایط را به سوی تسویه حساب با یکدیگر سوق داده اند.از سویی گفته می شود خاتمی موسوی و کروبی را عامل شکست نیرو و پتانسیل بوجود آمده پس از انتخابات معرفی کرده
و اظهارداشته است،عدم مدیریت،تقابل آشکار با نظام،اظهارات و اقدامات رادیکال اصلاح طلبان را به گوشه رینگ هدایت کرده است.
از دیگر سو نیز گفته می شود محور موسوی – کروبی نیز بیکار ننشسته و پاسخ هایی را به تناوب خطاب به خاتمی و درنقد وی مطرح کرده اند.گزارش های دریافتی حاکی از آن است که این دو کاندیدای متوهم دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ،تصریح کرده اند که اگر شما مشکل تمرکز در رهبری فتنه را دلیل می آورید ، ما هم در عوض این ادعا را داریم که سازماندهی و بکارگیری ها تداوم نداشته ومنابع را شما هدر داده اید لذا هر اتفاقی افتاده است جمعی بوده و نباید به پای دیگران نوشته شده است ، ماهم مثل شما برای یک پروسه بسیار کوتاه برنامه ریزی کرده بودیم و دیدید که به هر صورتی حتی تا دوماه هم توانستیم این پتانسیل را با خود همراه نمائیم ، شما بگوئید برای زمان بین 20 الی 30 روزی که پر زمان ما بوده است چگونه می توانستیم به تمرکز بیاندیشیم ، اصولا هر فرصتی به خاطر شتاب کار از ما گرفته شده بود.
به گفته منابع آگاه شدت گرفتن اختلافات میان سران فتنه موجب شده که این افراد در مرز جدایی تشکیلاتی و استراتژیک با یکدیگر قرار گرفته و در این مسیر از حذف و تسویه حساب با یکدیگرنیز ابایی نداشته باشند.


نوشته شده توسط | لینک ثابت |دوشنبه هشتم شهریور 1389| در ساعت 16:3 | نظر بدهید


فعالیت انحرافی شیطان پرستان شاهرودی
فعالیت انحرافی شیطان پرستان شاهرودی
اعضای یک گروه شیطان پرستی در شاهرود که اوایل مردادماه امسال پس از مدتها کار اطلاعاتی توسط ماموران اطلاعات و امنیت عمومی این شهرستان دستگیر شده بودند ،چند روز پیش با سپردن وثیقه و آزادی از زندان دوباره به فعالیتهای انحرافی خود مشغول شده اند.
 
 اعضای این گروه شامل چهار پسر و یک دختر با تشکیل گروهی شیطان پرست به نام «پارکور» اقدام به تبلیغ و ترویج این فرقه در بین جوانان و دانشجویان می‌کردند و با طراحی آرم و علائم این فرقه بر روی بدن و لباس جوانان از آنها مبلغی را دریافت می‌کردند.
اعضای این گروه انحرافی که مسئولیت آن را یکی از دانشجویان دانشگاه سمنان که تنها دانشجوی این گروه هم هست بر عهده داشته و پس از آزادی از زندان از فرصت به دست آمده سوءاستفاده کرده و دوباره فعالیتهای انحرافی خود را از سر گرفته اند.
این افراد با سپردن وثیقه های 25 و 35 میلیون تومانی از زندان آزاد شده اند تا پس از مشخص شدن تاریخ دادگاه رسیدگی کننده به جرم آنها در دادگاه حضور یابند.
بنا به این گزارش نبود قانونی مشخص در خصوص مجازات شیطان پرستان باعث سردرگمی قضات رسیدگی کننده به این گونه پرونده ها برای صدور حکم مجازات این افراد شده است و از طرفی عدم برخورد جدی دستگاه قضایی با اعضای این گونه فرقه های انحرافی دلسردی ضابطین قضایی را که با تلاش فراوان این افراد را به دام می اندازند در پی داشته است.

نوشته شده توسط | لینک ثابت |دوشنبه هشتم شهریور 1389| در ساعت 15:20 | نظر بدهید


فتنه گران به دنبال احیای فتنه در روزهای پایانی ماه رمضان

فتنه گران به دنبال احیای فتنه در روزهای پایانی ماه رمضان !


شنیده شده که اخیراً برخی از عناصر اصلی فتنه به همراه یکی از سران این جریان در جلسات محفلی برنامه ریزی های جدیدی را برای احیاء این جنازه از چندی قبل آغاز نموده اند. به گزارش جوان آنلاین اعضای این جلسات (علی اکبر.الف)، (کیان.الف)، (رسول.م) و (محمد.م)از اعضا کنونی و سابق یک تشکل به ظاهر روحانی (که گویا جلساتش مدتی است تعطیل شده) هستند که دیدارهای را با نفر پنجم انتخابات ۸۸ برگزار نموده و تصمیمات جدیدی را برای احیا فتنه در ماه مبارک رمضان داشتند. گفتنی است این نشست‌ها از قبل از ماه مبارک رمضان به صورت مستمر و ماهانه در منزل کروبی و با محوریت یکی از افرادی که سهم فراوانی در ایجاد توهم تقلب در بین دو تن از کاندیداها داشت برگزار می‌شود. لازم به ذکر است حامیان سنتی مهدی کروبی در این جلسه مقرر کرده‌اند از این پس حسینیه دارالزهرا و ولنجک را برای برخی هماهنگی ها و برنامه های مذهبی خود در طول سال به ویژه ماه مبارک رمضان استفاده نمایند..


نوشته شده توسط | لینک ثابت |دوشنبه هشتم شهریور 1389| در ساعت 15:10 | نظر بدهید


منافقان کمپ اشرف حامیان اصلی خود را از دست می دهند
روزنامه انگلیسی بلفاست تلگراف گزارش داد:
با خروج نیروهای آمریکایی ،منافقان کمپ اشرف حامیان اصلی خود را از دست می دهند
روزنامه انگلیسی "بلفاست تلگراف" امروز در خصوص به خطر افتادن امنیت منافقان کمپ اشرف با خروج حامیان آمریکایی شان از خاک عراق به مقامات واشنگتن هشدار داد.

 روزنامه بلفاست تلگراف؛ "رابرت فیسک" روزنامه نگار مشهور انگلیسی در این گزارش می نویسد؛خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق ،تهدیدی برای امنیت منافقان کمپ اشرف خواهد بود.

وی،از خروج آمریکایی ها از عراق به عنوان پیروزی برای ایران جهت از میان برداشتن منافقان و شکستی برای آمریکا به جهت از دست دادن حمایت یکی از دشمنان اصلی ایران یاد کرد.

به گفته فیسک،آمریکا باید به دنبال جایگزینی برای تأمین امنیت ساکنان این کمپ باشد.

این روزنامه نگار در ادامه گفت:با خروج آمریکا و از میان برداشته شدن تنها حامی ساکنان این کمپ، دولت عراق آن ها را تحویل دولت ایران خواهد داد.

گفتنی است؛آمریکا حامی اصلی منافقان کمپ اشرف و هدایت کننده اهداف تروریستی آن ها استنوشته شده توسط | لینک ثابت |دوشنبه هشتم شهریور 1389| در ساعت 15:1 | نظر بدهید


جدال دوستان اصلاح طلب؛
جدال دوستان اصلاح طلب؛
اعتراف سایت همگام با جریان فتنه: نباید با طناب پوسیده اصلاح طلبان به چاه می رفتیم/ از موسوی و کروبی رو دست خوردیم
یک سایت ضد انقلاب که با سرمایه های یک وزیر دوره اصلاحات و برخی عوامل دیگر اداره می گردد به طور علنی از رو دست خوردن از کسانی که پیشتر برای ضربه زدن به نظام اسلامی با هم قسم شده بودند ،خبر داد.

 سایت خبری نزدیک به جریان فتنه و متعلق به وزیر فرهنگ دوره اصلاحات در گزارشی ضمن رونمایی از شکست فتنه گران و بی توجهی به قول و قرار های گذاشته  از سوی سران جریان فتنه می نویسد: آرام آرام مشخص می‌شود که اصل قضیه چه بود! آن ها که سرد و گرم  روزگار را چشیده بودند به آن ها که جوان‌تر بودند و هنوز کله‌شان بوی قرمه سبزی می‌داد و  هنوز پشت لبشان سبز نشده "سبزاندیش" شده بودند می‌گفتند: با طناب اصلاح‌طلبان به داخل چاه نروید زیرا وقتی به قدرت برسند همه شما را فراموش خواهند کرد! ولی افسوس که آن روزها به اصطلاح سبزاندیشان ما هنوز خیلی داغ بودند و نمی‌دانستند که کروبی و موسوی چه آشی برایشان پخته‌اند.
در ادامه این گزارش با اشاره مستقیم به ناتوانی موسوی و کروبی در مقابله با نظام قدرتمند اسلامی  آمده است: نخست همه به موسوی آویزان شدند و برایش "به به" و "چه چه‌"ها گفتند، ولی بخاری از میرحسین بلند نشد  و فقط درحد همین صدور بیانیه‌های تکراری در سایت ها بوده است.
حالا هم که می‌بینند میرحسین "جواب" نمی‌دهد، آویزان شیخ به اصطلاح شجاع یعنی کروبی شده‌اند. خارج کشوری ها هم که دیدند سرو صداهای داخل خوابیده ماست‌ها را کیسه کردند و به سر کار و زندگی خودشان رفتند. ما ماندیم و  با این جنبش  به اصطلاح سبز  و......چه کلاه گشادی برسرمان رفت.نوشته شده توسط | لینک ثابت |دوشنبه هشتم شهریور 1389| در ساعت 14:57 | نظر بدهید


مروری بر تحرکات جریان فتنه در فضای فعلی کشور
»» سران فتنه خیلی تلاش می کنند تا موج مرده ای را که مدتی است در بستر احتضار افتاده، با شوک درمانی احیا کنند؛ اما گویی کار از کار گذشته و این محتضر رعشه های پیش از مرگ را تجربه می کند.

http://www.duelfa.com/wp-content/uploads/2010/08/emtedad.jpg

ناکامی سران فتنه در بازسازی حوادث انتخابات و آشوب آفرینی مجدد در 22خرداد، آنان را بر آن داشته است تا از تمام پتانسیل خود برای تحرک دوباره بقایای فتنه در روزهای پایانی ماخ مبارک رمضان سود ببرند.
اما نقش آفرینی این تحرکات به میزان اثر بخشی حرکتی است که نعش بی جان فتنه در پاسخ به شلیک تیر خلاص به خود می دهد، اما آیا این تحرک بی هدف نشانه زنده بودن است؟ آیا این آخرین لرزه ها را می توان جنبش به حساب آورد؟
همه انگیزه فتنه گران از اتخاذ مواضع گوناگون برای به اثبات رساندن این رویاست که ما هنوز زنده ایم! ما هستیم!

کروبی در مصاحبه ای با گاردین می گوید: «هم اکنون شاهد هستیم که مدام جراید حکومتی بر علیه این جنبش می نویسند و هنوز دستگیری ها ادامه دارد و دادگاه ها هم همچنان رفتارهای خود را با این متهمان ادامه می دهند، حکومت حتی از یک مراسم ترحیم که برای یک نماینده سابق مجلس برگزار شود، می ترسد و این نشان دهنده زنده بودن این جنبش است.»

امّا چه کسی است که نداند این موجود سبز ِبد فُرم، جاذبه ای برای جاخوش کردن در آغوش ملت ندارد!
چه کسی به صداقت سران فتنه، رهبران اصلاحات و مدعیان هدایت موج سبز!! ایمان دارد؟

اکنون تئوریسین های فتنه خود به از هم گسستگی چیزی که به آن نام جریان را قالب کرده اند، اذعان دارند. خاتمی در جلسه‌ای خطاب به موسوی می گوید: «تو خیلی زود صدای شکست اصلاحات را در آوردی و دیگر کار ما تمام شده است، اکنون برای اینکه نشان دهیم، کم نیاورده‌ایم، مجبور هستیم تا صورت خود را با سیلی سرخ نگه داریم
سایت ضد انقلابی «خودنویس» می نویسد: امروز بر خلاف یک سال پیش، از هم گسیختگی آشکاری در میان جبهه اپوزیسیون دیده می شود، حرکت سال گذشته اکنون در جذب دچار رخوت، ناکارآمدی و انشقاق آشکاری است. کما اینکه در این مدت نه تنها نتوانسته به ریزش آشکار در جریان حاکم دست پیدا کند که به عینه میان صفوف مخالفان حکومت هم اختلاف بارزی ایجاد شده است ما امروز مثل یک تیم فوتبال شده ایم که فرصت های خود را از دست رفته می بیند و صرفاً چشم به از دست دادن امتیاز از سوی حریف دارد.

بازبینی فعالیت های چند ماهه اخیر فتنه گران پس از طی شدن بدون جنجال سالروز 22خرداد موید این حقیقت است که آنها چند شیوه متفاوت ابراز وجود را توامان به کار گرفته اند تا از تلفیق آنها بیشترین نتایج دلخواه را به دست آورند.

اول/ استراتژی تهاجمی
در این شیوه آنها از اهرم های متعددی برای تحت فشار قرار دادن نظام بهره گرفته یا خواهند گرفت:

1- همکاری با عوامل خارجی تحریم
عوامل فتنه با اتخاذ مواضع هماهنگ با عوامل بیرونی فتنه از جمله حمله به سپاه و بسیج به عنوان نیروهای دفاعی کشور و تلاش برای بی اعتبار نمودن آنها در اذهان ملت، همچنین تحت فشار قرار دادن دولت برای انعطاف در سیاست خارجی، گوشه ای از خیانت خود به ملت را ساماندهی می کنند.

2- القای ضعف و بحران در حکومت
«مهره تحریک» اصلاحات در جلسات مختلفی همفکران خود را به اشاعه توهم «نظام در حال پیشروی به سوی سقوط است» ترغیب کرده است. او همچنین از همفکران خود خواسته است به القاء «بحران» در جامعه دامن بزنند تا زمینه حضور اجتماعی برخی چهره های سیاسی متبوع طیف فتنه، برای – به اصطلاح - خروج از بحران فراهم شود.

3- سیاه نمایی علیه دولت
میرحسین در بیانیه ای که به مناسبت سالروز نهضت مشروطه منتشر کرده است برای چندمین بار دولت و حکومت را به هنجارشکنی هایی متهم نموده که خود، نمونه عینی آنهاست:

«امروز مشاهده علائم بازتولید استبداد و خودرایی و گریز آشکار از قانون و حاکمیت روزافزون دروغ نشان می‌دهد که راه طی شده هنوز به اهداف خود نرسیده است. ظلم و جور و خفقان چه در زمان ناصرالدین شاه باشد چه پهلوی‌ها و چه جمهوری اسلامی مردود است و در جمهوری اسلامی ظلم و ستم بدتر و سیاه تر است؛ چرا که زیر پوشش نام اسلام چنین تبهکاری‌هایی صورت می‌گیرد و همه می‌دانیم در همان اوان مشروطیت به شکل‌های مختلف بعضی از علما از جمله علامه نائینی استبداد دینی را بدترین دانستند. تجربه یک‌صد سال اخیر و آنچه در یک سال گذشته اتفاق افتاد نشان می‌دهد در میان مفاهیم کلیدی مربوط به انقلاب مشروطیت از عدالت و آزادی و حکومت قانون، مشروط کردن و مسئول کردن قدرت اهمیت سرنوشت‌سازتری دارد...»

4- بازسازی فتنه در دانشگاه
جریان فتنه قصد دارد مطالبات صنفی و برخی خواسته های مشروع دانشجویان را بهانه ای برای آشوب مجدد در دانشگاه ها در آغاز سال تحصیلی قرار داده و توهم همراهی قشر تحصیل کرده با فرقه سبز را القاء کند. آنچه از آشوب های سال گذشته در اذهان مانده است این است که همواره سردمداران اغتشاشات و اعتراضات دانشگاهی گروهی از دانشجویان اخراجی یا متعلق به گروهک غیر قانونی علامه یا اصولا آنارشیست های غیر دانشجویی بوده اند که حرمت قانون را با وسوسه دلار، معاوضه کرده اند. اکنون، پس از نمایان شدن لایه درونی فتنه، سهم دانشجویان حامی جریان فتنه افت معناداری پیدا کرده است.

5- شکایت نامه 7 نفر از محکومان اغتشاشات از مقامات امنیتی
این شکایت نامه توسط سایت ضد انقلابی جرس و با امضای محسن امین‌زاده، مصطفی تاج زاده، عبداله رمضان زاده، فیض الله عرب سرخی، محسن صفایی فراهانی، محسن میردامادی و بهـزاد نبـوی انتشار یافت.
افشاگری یک مقام امنیتی از وجوه مختلف توطئه ای که اعضای حزب مشارکت و برخی گروه ها، احزاب 2 خردادی، برخی شخصیت های سابق مملکتی و برخی آقازاده ها در صدد انجام آن بوده اند و آشوب های پس از انتخابات 88 پرده کوتاهی از آن بود- که با کمک اراذل و اوباش اجاره ای به اجرا در آمد- انگیزه این شکایت نامه و تلاشی در جهت فرار به جلو و یا به عبارتی دست پیش گرفتن برای پس نیفتادن بود.

6- به چالش کشیدن هدفمندی یارانه ها
هدفمندی یارانه ها- حرکت بزرگی که دولت های پیشین جسارت انجام آن را به خود ندادند- از سوی رهبران و حامیان فتنه سبز به بهانه ای برای زیر سوال بردن تصمیم گیری کارشناسانه دولت و انگیزه ای برای تقابل خصمانه با آن تبدیل شده است.
یک نماینده اصلاح طلب مجلس این طرح را اینگونه تفسیر می کند: «در شرایطی که تورم عارضه کلی اقتصاد است، اقدامی صورت بگیرد که به جای مهار تورم خودش باعث افزایش تورم شود این مانند این است که ما بجای بهبودی بخشیدن به وضعیت بیمار، کاری کنیم که عضو دیگر از بیمار هم از کار بیافتد و این می تواند بیمار را به سمت مرگ سوق دهد. اقتصاد بیمار ما با طرح هدفمند سازی یارانه ها به سمت نابودی و از بین رفتن حرکت می کند.»
برخی از فتنه گران از اجرای این طرح به عنوان فرصت غنیمتی برای احیای جریان مُرده اصلاحات ابراز خرسندی کرده اند.
یکی از سران موثر جبهه دوم خرداد گفته است این فرصت مهم با توجه به تبعاتی که میتواند داشته باشد، زمینه ساز ورود ما به مدیریت عرصه اجتماعی و نارضایتی های احتمالی در این زمینه خواهد بود.

7- ایجاد شکاف بین مراجع و رهبری
عده ای از عناصر وابسته به گروهک ملی-مذهبی در تبانی با گروهی از مجمع محققین و مدرسین تلاش جهت نفوذ به بیوت علما و مراجع جهت ایجاد شکاف میان قم و تهران را آغاز نموده اند.
آنها اعتبار و ارزش مرجعیت و ولایت فقیه را به عنوان موانع تحقق جریانات تجدید نظرطلب برشمرده و در صدد رفع آن برآمده اند.
طیف ملی مذهبی طرحی با عنوان «سیر تحول پایگاه اجتماعی مرجعیت در نیم قرن اخیر در ایران» به تصویب رسانده اند تا در پوشش این طرح مطالعاتی و پژوهشی بتوانند اعضای گروهک را به بیوت مراجع و فضلای حوزه علمیه قم نزدیک کنند و اقدامات تفرقه انگیزانه خود را با نفوذ تدریجی افکار التقاطی به انجام رسانده، مرجعیت را به عنوان اهرم بازدارندگی درمقابل رهبری علم کنند.


دوم/ استراتژی فرصت طلبانه
در این نوع مشی سیاسی
، فتنه گران مترصد چالش هایی می شوند که دولت و حکومت بالاجبار با آنها مواجه شده و به جهت پرهیز از تحمیل هزینه اضافی به نظام، نیازمند اعمال عکس العمل مناسب در مقابله با آنهاست.

1- ذوق زدگی از اظهارات مشایی
محمد نوری زاده–ضد انقلاب فراری و از حامیان قسم خورده سران فتنه- به اظهارت اخیر رحیم مشایی در خصوص اولویت ایرانیت بر اسلام اشاره کرده و گفت: این اظهارات رحیم مشایی، یادآور اظهارات «حسن نزیه» است که گفت من یک ایرانی مسلمانم نه مسلمان ایرانی و همچنین یادآور اظهارات «داریوش فروهر» که گفت ایرانیت برای من اعتباری فراتر از دین دارد. بختیار هم همین نظر را داشت.
وی ادامه داد: نظرات مشایی با این افراد یکی است، ولی مشایی جرأت اظهار نظر صریح در این خصوص را ندارد.
سایت خودنویس نوشت: آنچه قابل اندیشیدن است اعلام استقلال محمود احمدی‌نژاد است. اگر چندی پیش شاهد اعلام استقلال احمدی نژاد با اما و اگر بودیم این بار محمود می‌خواهد فریاد زند که از راست سنتی عبور کرده است چرخش این بار از اسلامیت به ایرانیت است، ... دور نیست که مشایی درهای ایران را باز کند و آمریکا را نه چون دشمن که چون یار گرمابه در آغوش گیرد.

2- سوء استفاده از خبر کذب اعلام آمادگی ولایتی برای مذاکره با آمریکا
بالاترین–سایت حامی فتنه گران- با مانُور بر خبر تحریف شده خبرگزاری فرانسه نوشت: «فلسفه وجودی و تنها هنری که جمهوری اسلامی به زعم خودش دارد مبارزه و دشمنی با آمریکاست و [آیت الله] خامنه ای از زمانی که به قدرت رسیده بود، حاضر نمی شد که حتی کسی فکر مذاکره با آمریکا را به مخیله اش راه بدهد، چون در این صورت جمهوری اسلامی دیگر فلسفه وجودی نداشت و پایگاه ایدئولوژیک خود را از دست می داد. همانطور که می دانید علی اکبر ولایتی یکی از مشاورین ارشد [آیت الله] خامنه ایست که در جریان سفر به سوریه گفت که ایران آماده است درباره برنامه هسته‌ای خود با آمریکا گفت‌وگو کند.»
دفتر مشاورت مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با تکذیب خبر خبرگزاری فرانسه به نقل از علی اکبر ولایتی مبنی بر اینکه «ما آماده هستیم که با امریکا درباره برنامه هسته ای گفت‌و‌گو کنیم» اعلام کرد که این خبر توسط خبرگزاری فرانسه تحریف شده است.
دکتر ولایتی در یک کنفرانس خبری در سوریه در پاسخ به سؤال خبرنگار بی‌بی‌سی عربی در مورد اظهارات وزیر خارجه امریکا مبنی بر آمادگی کشورش برای مذاکره با ایران گفته بود: ما هیچ اعتمادی به دولت امریکا نداریم؛ زیرا این کشور رفتارهای متناقضی را از خود نشان داده است، اقداماتی را در شورای امنیت علیه ایران انجام داده و در داخل قوانینی را بر ضد ایران به تصویب رسانده است.

3- سوءاستفاده از پوشش مذهبی برای اتخاذ رویکرد سیاسی براندازانه
الف) برخی از اعضای انجمن های اسلامی دانشگاه های تهران، علامه و امیرکبیر که در آشوب های پس از انتخابات در دانشگاه های تهران نقش آفرین بودند، اخیرا به بهانه تفسیر نهج البلاغه و دعای کمیل در حسینیه بیت الزهرا گرد هم می آیند و در خصوص آخرین تحولات سیاسی جامعه رایزنی می کنند.
ب) سایت ضد انقلابی خودنویس با انتقاد از تظاهر شبکه رسا به مسلمانی نوشت: آنها از امام راحل می گویند حال آن که عده زیادی در جنبش به واسطه مخالفت با همان آرمان های آیت الله خمینی به خیابان ریختند.
اما سایت صهیونیستی بالاترین موسوی، کروبی و خاتمی را با مسعود رجوی سرکرده منافقین و رضا پهلوی سرکرده سلطنت طلبان مقایسه کرد و نوشت: برخی رسا را رسانه رسمی جنبش سبز ندانسته و پا را فراتر گذاشته و رهبری موسوی و کروبی را درون جنبش نپذیرفته اند. اکنون زمانی نیست که بتوان به نگاه جماعتی که دارای اعتقادات دینی هستند بی توجه بود. باید از مخالفان موسوی در جنبش سبز پرسید به اعتقاد شما چه کسی باید در رأس و تئوریسین جنبش باشد؟ پسر محمدرضا پهلوی یا مسعود رجوی؟ گروه های چپ پیشنهادشان چیست؟ رسانه رسمی اصلاح طلبان چه باشد، شبکه مقاومت ملی مجاهدین (منافقین) یا شبکه پارس یا رنگارنگ؟


سوم/ استراتژی مظلوم نمایانه
در این رویکرد جریان فتنه تلاش کرده است با مظلوم نمایی و القاء ظلم دولت و حکومت به منتقدین
، موج های احساسی در حمایت خود بیافریند و به فریاد استعانت فتنه سبز برای تزریق حیات دوباره، پاسخ مثبت بدهد.

1- بیماری در زندان
فتنه سبز پس از ناکامی در نیرنگ بزرگ کشته سازی و رو شدن شگرد تبلیغاتی اش، اکنون به شیطنت دیگری دست زده و برای نشان دادن چهره مظلوم و معصوم از فتنه سبز و جلب توجه محافل – به اصطلاح – حقوق بشری، از وضعیت وخیم جسمی زندانیان حوادث انتخابات 88 اظهار نگرانی می کند.
جالب اینجاست که دوره بیماری متهمین صرفا محدود به دوران تحمل مجازات است و همه آنها پس از آزادی موقت صحت و سلامت را باز می یابند و برخی از آنان در کمال گستاخی به ارتکاب اتهامات پیش از دوره زندان مشغول می شوند.
هنگامه شهیدی، روزنامه نگاری است که به شش سال زندان محکوم شده است. کمپین بین اللملی حقوق بشر در ایران وضعیت جسمانی وی را اینگونه گزارش می دهد: «هنگامه شهیدی از روزنامه نگارانی که پس از انتخابات دستگیر و راهی زندان شد، هم اکنون در حالی دوران زندان شش ساله خود را در زندان اوین سپری می کند که از بیماری قلبی، ناراحتی معده، دیسک کمر، روماتیسم عصبی و همچنین افت شدید فشار خون رنج می برد.»
کلکسیونی از بیماری ها در مدت کوتاهی گریبانگیر این متهم شده است. کدام عقل سلیمی است که باور نکند این امراض، چیزی جز کانال رهایی از مجازات و ایجاد موج انتقادی علیه جمهوری اسلامی نیستند.
مصطفی تاج زاده، بهزاد نبوی، محسن امین زاده، فیض الله عرب سرخی، حمزه کرمی و بسیاری از زندانیان سیاسی و مطبوعاتی دیگر همه در زندان به بیماری های متعددی دچار شده اند! محمد نوری‌زاد در شش ماهه زندان به عفونت ریه مبتلا شده است.
همسر عبدالله مومنی در گفت‌وگو با ادوار نیوز می گوید: مومنی به‌دلیل شرایط بد بهداشتی زندان به نوعی بیماری پوستی مبتلا شده که امکان مداوای آن در زندان وجود ندارد.
جنبش سبز چه بازوان ضعیف و مریضی را برای احقاق حقوق معطل مانده !! مردم برگزیده است.
باید پرسید این مریض های رو به موت چگونه اعتصاب غذای خشک و تر را تاب آورده اند؟

2- اعتصاب غذا
عده ای از محکومین آشوب های سال88 که نقش تعیین کننده در حوادث تلخ پس از انتخابات داشته اند به درخواست سران فتنه، برای مظلوم نمایی و جلب نظر عمومی دست به اعتصاب غذا زدند. البته از آنجا که فتنه گران در مظلوم نمایی دیگری، اذعان کرده اند که هیچ اطلاعی از درون زندان ها و وضعیت زندانیان ندارند کیفیت اعتصاب، در هاله ای از ابهام قراردارد. از طرفی اخباری از رسانه های سبز مبنی بر اینکه برخی از زندانیان اعتصاب خشک و برخی اعتصاب تر داشته اند به گوش می رسد. به نظر می رسد این فرم اعتصاب غذا بازی تبلیغاتیست که هم عواطف عمومی را جلب می کند و هم خدشه ای بر پیکر نحیف و مریض مجرمین وارد نمی کند. اعتصاب غذایی که صدایش به گوش عموم می رسد اما سند تصویری ندارد.

3- درخواست پایان اعتصاب از سوی سران فتنه
در خیمه شب بازی دیگری سران فتنه به دست و پای اعتصابیون افتاده اند و التماس کرده اند که دست از اعتصاب بردارید که جنبش! به شما نیازمند است و شما سرمایه های این مردمید و باید زنده بمانید که مردم! چشم امید به شما بسته اند و نگران!! حال شما هستند.
پرده دوم که پذیرش این تقاضا و پایان دادن به انهدام ذخیره!! جنبش است بلافاصله به اجرا در آمد و از آنجا که فتنه گران درجه دوم همه در بست غلام سران فتنه اند!! دست از اعتصاب کشیدند.
سایتهای حامی فتنه نوشتند: «پانزده زندانی سیاسی در شانزدهمین روز اعتصاب غذای خود، پس از دریافت پیام های همراهان جنبش سبز، فعالان سیاسی و کنشگران مدنی و دیگر اقشار مردم که نگران سلامت آنها بودند، اعتصاب غذای خود را شکستند.»
میر حسین نقش خود را اینگونه بازی کرده است: «آزاد مردان زندانی! همه آزادی خواهان و حق طلبان پیام شما را شنیدند و استواری شما را بر سر مطالبات انسانی و مشروع مشاهده کردند.
درود بر شما! ایستادگی شما گواه بر آن است که می توان بدن ها را به محبس کشید، اما نمی توان بر جان آن ها چیره شد.
عزیزان ملت و پیشتازان جنبش سبز! اکنون که پیام شما و خانواده های مبارزتان در سطح جهان و داخل کشور منتشر شده است، مردم نگران سلامتی شما به عنوان سرمایه های سبز کشورند. ما از همه شما درخواست می کنیم اعتصاب غذای خود را پایان دهید ...»
مهدی کروبی نیز در پیامی خطاب به اعتصاب کننده ها چنین ادای تکلیف! کرده است: من بسیار نگران تبعات این اعتصاب غذا و سلامت زندانیان هستم و از فرزندانم می‌خواهم که اعتصاب خود را بشکنند و مسئولان هم باید به خواسته‌های آنان توجه و رسیدگی کنند.

4- نامه تظلم خواهی به مراجع
پس از افشاگری آیت الله جنتی در باره یک میلیارد دلار دریافتی برخی از سران فتنه از دولت عربستان و هزینه کردن آن در اغتشاشات خیابانی سال 88، دوتن از فتنه گران با نامه نگاری به مراجع فریاد تظلم سر دادند و خود را در رده مظلومانی قلمداد کردند که برای خدمت به اسلام و انقلاب از جان خود گذشتند:
«اکنون اسوه های انقلاب و یاران صدیق مردم و خمینی و زخم خوردگان مبارزات بی امان با استعمارگران، در نهایت مظلومیت و بی پناهی، هدف تیر جان گداز و زهرآگین شیفتگان قدرت و مکنت و زراندوزان بی مروّت و عاری از همت قرار گرفته اند.»
دروغ های آشکاری که در این نامه به خورد افکار عمومی داده اند بخش اعظم این نامه را تشکیل می دهد. به عبارت دیگر شالوده این نامه دروغپردازی به شیوه ای مظلوم نمایانه است. آنچه بیش از همه مضحک به نظر می رسد اظهار نگرانی فتنه گران از مخدوش شدن چهره اسلام است:
«همانطور که مسبوق هستید، ما به علت همراهی و هم نوائی با مردم ایران در نهایت آرامش و سازش پس از انتخابات مهندسی شده 1388 که در جستجوی رأی گم شده و مخدوش گشته خود بودند، مورد چه هجمه ها، یورش ها، افتراها، تهمت ها و ناسزاها که قرار نگرفتیم. آنچه خواستند و توانستند از منابر تریبون های عمومی بدون امکان اجازه هرگونه دفاعی به ما نسبت دادند و همزمان بر مسند مدعی العموم، قاضی و مجری احکام نشستند و آن کردند که امروز نه تنها چهره نظام بلکه اصل اسلام درکشور و بخصوص در نزد جوانان مظلوم ایران خدشه دار شده است.»
آنها در ادامه گستاخی خود به سرقت هویت بزرگانی دست زده اند که هر کدام گوشه ای از تاریخ افتخارات ایران و اسلام را بر گرده خود تحمل کرده اند:
«ما را پروای آن نیست که چنین آماج ضربات بی امان بی بصیرتان قرار گیریم؛ تاریخ این دیار ستم کشیده مملو است از این نامردمی ها، از قائم مقام تا امیرکبیر که طغیان گرشان گفتند! از سید جمال الدین اسدآبادی که وابسته اش خواندند،تا ثقه الاسلام تبریزی که بر چوبه دار تزاری اش بوسه می زدند، مدرس و نیروهای مذهبی که انگلیسی اش دانستند و خمینی که ارتجاع سیاه قلمدادش کردند و صدها عزیزان دیگر از این نوع هجمه ها و افتراها در امان نبودند. آنان هدف و آماج خشم بیگانگان و دین ستیزان قرار می گرفتند، اما ما را عذاب و درد بیشتر از آن است که آماج کلوخ اندازان نظام و کسی که بیش از سه دهه بر مسند شورای نگهبان تکیه زده است، هستیم!»

5- دروغ مضحک شکنجه زندانیان
مهدی کروبی در مصاحبه اخیر خودبا گاردین آبروی نظام را برای چندمین بار این گونه معامله می کند و خط خیانتش به انقلاب را پر رنگتر می کند:
«افشاگری من در مورد کهریزک باعث شد وضعیت زندان ها خوب شود... جمهوری اسلامی اکنون منحرف شده است و توسط یک جریانی که رای مردم را به اندازه کافی ندارد قوانین زیرپا گذاشته شده است و رفتارهایی با مردم و زندانیان صورت میگیرد که در رژیم گذشته به خاطر فشارهای خارجی و افکارعمومی صورت نمی گرفت مانند این اخباری که اخیرا توسط زندانیان مبنی برفروکردن سرهاشون در توالت به جهت اعتراف گیری منتشرشده است که به خود من هم نامه هایی ارسال شده است.»
هدف از همه این رفتارهای مذبوحانه القا، تنفس دوبااره فتنه است چیزی که با هیچ تدبیر سبزی عملی نخواهد شد.نوشته شده توسط | لینک ثابت |یکشنبه هفتم شهریور 1389| در ساعت 22:27 | نظر بدهید


فتاوای صانعی به مرجعیت و دین اسلام ضربه وارد کرده است
امام جمعه رباط کریم:
فتاوای صانعی به مرجعیت و دین اسلام ضربه وارد کرده است

 امام جمعه رباط کریم گفت: صانعی فتاوایی دارد که مستند به روایات بسیار ضعیف است و اینگونه فتاوا به مرجعیت و دین اسلام ضربه وارد کرده است.

چندی پیش حجت‌الاسلام حسینعلی محمدی‌نژاد  در رباط کریم درباره شرایط مرجعیت شیعه اظهار داشت: بر اساس فتوای بزرگان و اندیشمندان شیعه، یک مرجع باید دارای شرایطی چون مرد، بالغ، عاقل، عالم، شیعه دوازده امامی، حلال‌زاده، زنده و بالاخره عادل باشد.
وی تصریح کرد: همچنین روایت بسیار مستندی از امام حسن عسگری (ع) موجود است که شرایط یک مرجع را اینگونه بیان می‌فرمایند که یک مرجع شیعه باید بتواند نفس خود را کنترل کند، بتواند عزت و جایگاه مرجعیت را حفظ کند، حافظ دین خدا باشد و بالاخره مطیع به اوامر امام زمان خود و ولایت باشد.
این عالم دینی تاکید کرد: متأسفانه در عالم و عادل بودن صانعی به دلیل رفتارها و فتاوایی که دارد، تردید وجود دارد و وی دارای ویژگی‌هایی که امام حسن عسگری (ع) برای یک مرجع شیعه لازم می‌دانند، نیست.
محمدی‌نژاد افزود: صانعی فتاوایی دارند که مستند به روایات بسیار ضعیف است و اینگونه فتاوی به مرجعیت و دین اسلام ضربه وارد کرده است به عنوان نمونه سن 13 سالگی را به عنوان سن بلوغ دختران می‌داند که این فتوا از سوی هیچ یک از معصومین و علمای تشیع تأیید نشده است.
وی ادامه داد: با مراجعه به مجموعه فتاواهای وی به این نتیجه می‌رسیم که نظرات صانعی با آرای علمای بزرگ شیعه همخوانی ندارد.
نماینده ولی فقیه در رباط کریم تاکید کرد: همچنین صانعی دارای سادگی خاصی است که این امر سبب شده عده‌ای بر وی نفوذ پیدا کرده و رفتار وی را کنترل کنند.
محمدی‌نژاد گفت: متاسفانه امروزه عده‌ای ناصالح در بیت یوسف صانعی و بیت وی پناهگاهی برای فتنه‌گران و آشوب‌طلبان شده است که ادامه این روند نه به صلاح وی است و نه به صلاح حکومت اسلامی.
محمدی‌نژاد در پایان اضافه کرد: بنابراین نظر جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مبنی بر اینکه صانعی در جایگاه مرجعیت قرار ندارد، کاملا صحیح، دقیق و بر اساس تعالیم تشیع است.

نوشته شده توسط | لینک ثابت |یکشنبه هفتم شهریور 1389| در ساعت 21:58 | نظر بدهید


سفر مخفیانه دختر هاشمی به استرالیا
سفر مخفیانه دختر هاشمی به استرالیافاطمه هاشمی رفسنجانی چند روز قبل از طریق مرز هوایی قطر به استرالیا سفر کرده است.

فاطمه هاشمی را در این سفر چند نفر همراهی می‌کنند اما وی سعی کرده است که نزدیکانش از این سفر و جزئیات آن مطلع نشوند.

هنوز از علت این مسافرت، برنامه‌های آن، فرد و یا افرادی که فاطمه هاشمی در استرالیا با آن‌ها ملاقات خواهد کرد، گزارشی دریافت نشده است.

سفرهای متعدد فاطمه هاشمی به خارج از کشور از مواردی است که پیش از این نیز رجانیوز به مواردی از آن‌ها اشاره کرده بود. سفر به عربستان و دوبی جزء مهم‌ترین سفرهای وی طی ماه‌های گذشته بوده که در جریان سفر به عربستان وی با ملک عبدالله پادشاه عربستان نیز دیدار کرد.نوشته شده توسط | لینک ثابت |یکشنبه هفتم شهریور 1389| در ساعت 21:45 | نظر بدهید


راهنمای مهمترین مراسم های شب قدر در تهران

تهیه راهنمایی برای مراسم مذهبی در مساجد، هیئات، حسینیه‌ها و مهدیه‌ها، به عکس آنچه به نظر می‌رسد، کار آسانی نیست اما به هر تقدیر سعی کرده‌ایم تا این راهنما، راهنمای کامل و درستی از تمام این برنامه ها باشد.

تهیه راهنمایی برای مراسم مذهبی در مساجد، هیئات، حسینیه‌ها و مهدیه‌ها، به عکس آنچه به نظر می‌رسد، کار آسانی نیست. اولا این مراکز، عمدتا از یک پایگاه اطلاع‌رسانی مناسب و به‌روز بی‌بهره‌اند و عمده اطلاعات را باید با پرس‌وجو به‎دست آورد. ثانیا به دلایل گوناگون، برنامه بسیاری از مراکز مذهبی تا لحظه آخر قطعی و نهایی نمی‌شود.

به هر تقدیر سعی کرده‌ایم این راهنما، راهنمای کامل و درستی باشد. اگر احیانا تغییری در برنامه مراکز زیر ایجاد شد، به بزرگی خودتان ببخشایید و به مراکز دیگر مراجعه کنید. کار هیئتی که می‌گویند همین است دیگر!


مسجد ارکمیدان ارک
آغاز مراسم: 23:30
سخنرانی: حجت‌الاسلام شهاب مرادی
مرثیه سرایی و مراسم احیا: حاج منصور ارضی


66837_167.jpgمهدیه امام حسن مجتبی علیه‌السلام
خیابان آزادی، تقاطع یادگار امام
آغاز مراسم: 22:00
مرثیه‌سرایی و مراسم احیا: حاج سعید حدادیان

66830_288.jpg


حرم حضرت صالح‎بن‎موسی‎الکاظم (امامزاده صالح علیه‌السلام)


میدان تجریش

آغاز مراسم: 22:00 دعای جوشن کبیر: آقای غفاری‏نیا
سخنرانی و مراسم احیا شب نوزدهم:
حجت الاسلام آل‏طه
سخنرانی و مراسم احیا شب بیست و یکم: حجت الاسلام فتحی
سخنرانی و مراسم احیا شب‌ بیست و سوم: حجت الاسلام ادیبیان


66831_378.jpg

مسجد دانشگاه تهران دانشگاه تهران

آغاز مراسم: 24:00
سخنرانی و مراسم احیا: حجت‌الاسلام محسن قرائتی

66832_405.jpg


مسجد امام صادق (علیه‌السلام) میدان فلسطین

آغاز مراسم: 23:00
مراسم احیا: حجت الاسلام صمدی آملی66833_539.jpg

حرم امام‌زاده علی‌اکبر علیه‌السلام
چیذر
آغاز مراسم: ساعت 22:00
مداحی و مرثیه‌سرایی: حاج محمود کریمی
مراسم احیا و سخنرانی: حجج‌ اسلام ریاضت و مؤمنی


66834_269.jpg

مسجد جامع بازار
بازار بزرگ تهران
آغاز مراسم: 24:00
سخنرانی و مراسم احیا: آیت‏ا... حاج‌آقا مجتبی تهرانی

66835_178.jpg

حسینیه و مسجد همدانی‌ها
خیابان ری، نرسیده به سه‌راه آبشار
آغاز مراسم: 23:00
سخنرانی و مراسم احیا (شبهای بیست و یکم و بیست و سوم): حجت‌الاسلام شیخ حسین انصاریان

66839_879.jpg

حسینیه پیروان مهدی (علیه‌السلام)
خیابان 17 شهریور، نرسیده به میدان خراسان
آغاز مراسم: 23:00
مرثیه‌سرایی و مراسم احیا: حاج محمدرضا طاهری
مسجد شهدا


بزرگراه شهید محلاتی، نرسیده به خیابان شهید مخبر

آغاز مراسم: 1:00
مرثیه‌سرایی: حاج مهدی سماواتی
مناجات‌خوانی و مراسم احیا: حاج ماشاءا... عابدی


66836_785.jpg

مسجد دانشگاه امام صادق علیه‌السلام
پل مدیریت
آغاز مراسم: 23:00
سخنرانی و مراسم احیا: آیت‌ا... مهدوی کنیمهدیه تهران
خیابان ولی‌عصر، بعد از چهارراه مولوی
قرائت دعای جوشن کبیر، شب‌های نوزدهم و بیست و یکم: حاج رضا طاهری
قرائت دعای جوشن کبیر، شب بیست و سوم: حاج رضا نبوی
مراسم احیا: حجج اسلام حاج سیدمهدی حائری و حاج سیدحسین مؤمنی


هیئت عشاق الحسین علیه‌السلام (مسجد شهید بهشتی)

خیابان پیروزی، خیابان نبرد

آغاز مراسم: 24:00سخنرانی: حجت‌الاسلام مهدی دانشمند
مرثیه‌سرایی و مراسم احیا: علی حاج قربانی


66838_375.jpg
نوشته شده توسط | لینک ثابت |یکشنبه هفتم شهریور 1389| در ساعت 20:21 | نظر بدهید


سران فتنه از تاریخ‌می‌ترسند
 سران فتنه از تاریخ‌می‌ترسند

هنوز هزار و چهارصد و اندی سال از کربلای 61 نگذشته که موسوی مردان خداجو خواند آتش‌زنندگان خیمه عباس را. هنوز محمد زنده بود که دچار شعب ابوطالب شد. هنوز از ظهور اسلام مگر چند سال گذشته که عده‌ای نوشتند آزادی یعنی راهپیمایی علیه خدا !هنوز نوح زنده بود که پسر نوح با بدان بنشست. هنوز روح خدا زنده بود که نوه‌اش حسین اخراج شد از کشتی انقلاب. هنوز میلیون‌ها سال از آفرینش نگذشته بود که ابلیس خدا را دیکتاتور خواند. هنوز امام زنده بود که به او جام‌زهر دادند. هنوز آدم زنده بود که قابیل سر هابیل را برید. هنوز علی زنده بود که بر صورت زهرا سیلی زدند. هنوز حسن زنده بود که در خانه‌اش جگر سبط‌نبی را آتش زدند. هنوز حسین زنده بود که مدعیان خط پیامبر حکم به ارتدادش دادند. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که فتنه کردند علیه خلف صالحش. نه، از ارتحال امام 20 سال نگذشته، 21 سال گذشته. ظاهرا به شما زیادی خوش گذشته. شما در محاسبه سال‌های بعد از رحلت امام، سال هزار و سیصد و هشتاد و اشک را چرا حساب نکردید؟ مگر چند روز از شهادت شهید حسین‌ غلام‌کبیری گذشته که شما از این یک سال صرف‌نظر کرده‌اید؟ البته حق دارید؛ کارنامه‌تان در این سال، سیاه است. هنوز 28 سال از شهادت بابا اکبر نگذشته که شما لشکر کشیدید علیه انقلابی که محصول خون 300 هزار شهید است. هنوز هزار و چهارصد و اندی سال از کربلای 61 نگذشته که موسوی مردان خداجو خواند آتش‌زنندگان خیمه عباس را. هنوز محمد زنده بود که دچار شعب ابوطالب شد. هنوز از ظهور اسلام مگر چند سال گذشته که عده‌ای نوشتند آزادی یعنی راهپیمایی علیه خدا. هنوز از غیبت مهدی مگر چند سال گذشته که منکر شدند امام زمان را همان‌هایی که با سران فتنه نرد عشق می‌بازند. هنوز از حادثه تلخ کوچه بنی هاشم مگر چند سال گذشته که دعوت کردند از منافقین برای آشوب در خیابان انقلاب. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که سیدحسن فقط برای ما نصرالله است. ما سیدحسن دیگری به جا نمی‌آوریم. ما سیدحسنی که هم پیاله اوباش سیاسی و اراذل فرهنگی است به جا نمی‌آوریم. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که سیدحسن دیگر بوی خمینی نمی‌دهد، بوی سران فتنه می‌دهد. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که علیه اصل ولایت فقیه شعار دادند و موسسه تنظیم خواب بود. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که عکس امام را پاره کردند و سیدحسن خواب بود. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته است که آنهایی که با امام عکس داشتند، بر عکس امام قدم گذاشتند. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که میزان از نظر عده‌ای شد رای مرفهین بی‌درد. هنوز مگر چند سال از وصیت حاج احمد به سیدحسن مبنی بر پیروی از ولایت گذشته است؟ پیروی از ولایت معنایش پشت‌سر آقا نماز خواندن و فردایش با سران فتنه هم آواز شدن نیست. این پیروی از ولایت نیست. یکی به نعل و یکی به میخ زدن است. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که اشتباه گرفته‌اید اداره مملکت را با بچه‌بازی. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که حلقوم‌تان را به جای صدای امام فروختید به صدای آمریکا. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که آمریکا و اسرائیل دارند از شما تعریف می‌کنند. هنوز 21 سال از رحلت امام نگذشته که شما دست‌خط امام را به دستورات جین‌شارپ فروختید. هنوز از شهادت بسیجیان کربلای 5 مگر چند سال گذشته که علیه بسیج شعار توپ و تانک سر دادید؟ آری، اگر قرار بر «هنوز» است باید بگویم؛ هنوز از خلقت آدم هزاران سال بیشتر نگذشته بود که عده‌ای گفتند؛ خدا همین «لات» است. «عزا» را بپرست. محمد شاعر بود. علی نماز نمی‌خواند. فاطمه زیاد گریه می‌کرد. حسین خارجی بود. عباس می‌خواست امان نامه را پاره نکند. علی اکبر چرا اسمش «علی» بود؟ لیلا جرمش این بود که ایرانی بود. حکومت ماه، دیکتاتوری نور است. ندا را جمهوری اسلامی کشت. مروه شروینی تقصیر خودش بود. مریم نصرانی پاک‌دامن نبود. عیسی پسر خدا بود. مسیح، بشارت به محمد(ص) نداد. موسی با خدا سخن نمی‌گفت. ابراهیم از تبر بت ساخته بود. نوح در بیابان، بی‌خود کشتی می‌ساخت. یونس در شکم ماهی داشت قزل‌آلا می‌خورد. قصه زلیخا تقصیر خال لب بود. حق با کاهنان معبد بود. یعقوب کور بود. پیراهن یوسف وصله‌ناجور بود. یحیی از ادب به دور بود. سجده ملائکه به انسان حرف زور بود. حوا مانتویی بود. آدم لباس‌شخصی بود. هبوط از بهشت به خاطر حرف‌های دکتر در مناظره بود. گندم و سیب حرف دهان مردم بود. به شهادت رسیدن حسین در کربلا مقصرش کشتار علی بود در خیبر و بدر. شهادت خشونت‌طلبی است. زیارت عاشورا جعلی است.انتقام بی‌خردی است. انتظار درست نیست. خورشید طلوع نمی‌کند. نور خرافات است. مهدی کجا می‌خواهد بیاید. حسین نباید حج را نیمه‌تمام رها می‌کرد... آری، اگر اینگونه است؛ باکی نیست به ما هم ناسزا بگویید. به ما هم بگویید لشکر عمرسعد. اما نه، اینگونه نیست. این حرف‌ها همه‌اش لاطائلات است. خدا لات نیست. لات، آقازاده فراری است که البته پیش ما شکلات است. بسیجی گنده‌لات‌تر از این حرف‌هاست که در لشکر عمرسعد باشد. دشمن بسیجی، آمریکا و اسرائیل است نه بچه‌های گروهبان قندلی. بسیجی شیربچه حیدر کرار است. کسی که آشوبگران عاشورا را مردان خداجو نامید در لشکر عمرسعد است. شیخ را اما در لشکر عمرسعد هم راه نمی‌دهند. دم به ساعت می‌خواهد بیاید روی مخ عمر سعد و بگوید؛ به شما که عرض می‌کنم من برای حمایت از آشوبگران روز عاشورا کلا چقدر وقت دارم؟ عمر سعد البته خودش مرده است ولی لشکرش همچنان عضو علی‌البدل، عنصر منافق می‌پذیرد. کسانی که ندای آقای ما حسین را به ندای آقا سلطان فروختند و خیمه عباس را آتش زدند در لشکر عمرسعدند. ما سپاهیان ماه هستیم، سران فتنه عضو لشکر عمرسعدند. لعنت خدا بر لشکریان عمرسعد. لعن علی عدوک یا علی، کروبی و موسوی و خاتمی. مرگ بر ضدولایت فقیه. درود بر بسیج. درود بر ما که عضو فعال بسیج هستیم و در روز عاشورا با افتخار کوباندیم بر فرق لشکریان سوسول عمر سعد. بدبخت عمرسعد با این لشکریانش. 2500 ماهواره جاسوسی دارند اما حریف این ماهپاره علوی‌تبار ما، این میثم تمار، این یاسر عمار، این عباس نگهدار، این دلبر و دلدار، این سید و سالار نمی‌شوند. کسی ادعا نمی‌کند خامنه‌ای علی است اما افتخار علی در این زمانه خامنه‌ای است. فرزند زهرا خامنه‌ای است. فاطمه فرزند ویلانشین ندارد. حسین فرزند زهرا بود که تن رها کرد تا محتاج پیراهن نباشد. بچه پرورشگاه BBC که عبایش شکلاتی است، فرزند زهرا نیست. سیدی که به اسم مصر سر از آمریکا و انگلیس درآورد و خانه زهرا را به ویلای جورج سوروس فروخت، پسر نوح است نه فرزند زهرا. میری که اسرائیل را به وجد آورد، نوکر امیر لشکر عمرسعد است نه فرزند زهرا. شیخ به شما که عرض می‌کنم؛ فرزند ننه جون است. علی مطهری هنوز خیلی مانده تا بزرگ شود و فرزند شهید مطهری شود. خاتمی هم اسم پدرش روح‌الله بود؛ با بدان بنشینی خاندان نبوتت گم می‌شود؛ خواه پسر نوح باشی، خواه پسر روح، با سیدعلی نباشی، خواه شیخ باشی خواه سید، خواه کت و شلوار به تنت باشد خواه لخت باشی، مردم در روز 9 دی رسوایت می‌کنند و تاجر ورشکسته خطابت می‌کنند. ما خامنه‌ای را علی نمی‌دانیم اما در طلحه و زبیر بودن سران فتنه شک نداریم. شیخ مصداق کامل ابوموسی اشعری در زمانه ما است. اگر اینگونه نیست، پس چرا وقتی مولای ما این ماهپاره ما از طلحه و زبیر، از مردودین تاریخ سخن می‌گوید، به همه شما برمی‌خورد؟ لابد ریگی از همان جنس ریغوهای کوفه در کفش شماست. امیرالمومنین فقط علی بود. خامنه‌ای خودش را غلام قنبر علی می‌داند اما اتفاقا این یزید بود که ادعا داشت امیرالمومنین است. یزید آقازاده بوزینه‌باز معاویه بود. آقازاده‌های تاریخ کلا به بوزینه علاقه زیادی دارند. BBC بوزینه است. VOA بوزینه است. معاریو که در همین فتنه اخیر از شما دفاع کرد ارگان بوزینه‌هاست. یزید خودش هم بوزینه بود. عمر سعد هم بوزینه بود. لشکریان عمر سعد هم بوزینه بودند. لشکریان عمر سعد همه بوزینه‌اند. من از همه بوزینه‌ها معذرت می‌خواهم. عده‌ای از دانشمندان معتقدند گونه‌ای نادر از بوزینه‌ها روزگاری آدم بودند اما ملاک حال فعلی آدم‌هایی است که دیگر آدم نیستند و بوزینه شده‌اند. مخملباف و اکبر گاف بوزینه‌هایی هستند که دارند شکلک درمی‌آورند برای کاخ سفید. بانوی سرب بوزینه‌ای است که دارد شیرین‌کاری می‌کند برای اسرائیل. سگ اصحاب کهف آدم شد،حتی پینوکیو هم آدم شد اما صهیونیست‌ها دارند مثل سگ دروغ می‌گویند و پارس می‌کنند علیه کشتی آزادی. بانوی سرب همان گلوله‌ای است که کشت کودک ترک را در ساحل آزادگی. اسرائیل دارد لگد به بخت خود می‌زند نه به کشتی آزادی. نتانیاهو دارد خودش را هو می‌کند. تازه دنیا فهمیده که امام چه می‌گفت. تازه دنیا فهمیده «اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود» یعنی چه. تازه دنیا فهمیده «آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند» یعنی چه. 8 ماه جنگ نرم، آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند. ما تازه داریم می‌فهمیم که خمینی چرا گفت «خامنه‌ای لیاقت رهبری دارد». نمایندگان ما ملت در خبرگان، منت خامنه‌ای را کشیدند تا رهبری را قبول کند. رهبر ما مثل بعضی‌ها نبود که هر روز خواب ببیند برای رهبری. پنبه را از گوش خود بیرون کنید. عبای رهبری را خمینی دوخت برای خامنه‌ای. شما شغل دیگری برای خود انتخاب کنید. کسانی که 21 سال است از ساختن یک حرم برای امام عاجزند، لیاقت رهبری ندارند. شما عرضه اداره حرم امام را ندارید. همین؛ به موسسه تنظیم و نشر آثار زهرا اشراقی برسید. 21 سال از رحلت امام گذشته هنوز تکلیف رنگ گنبد امام مشخص نیست. امام ظرف 10 سال رهبری، بنیان نظام ولایت فقیه را به خوبی ترسیم کرد، شما 21 سال است نتوانسته‌اید یک حرم برایش درست کنید. حرمت حرم امام با بی‌عرضگی شماست که دارد از بین می‌رود. شما نه دلتان برای حرم امام سوخته نه برای حریم امام. شما اگر برای‌تان حریم امام مهم بود می‌زدید بر دهان آن یاوه‌سرایی که گفت؛ اندیشه‌های امام باید به موزه منتقل شود. خامنه‌ای اما مثل نیای بزرگوارش علی، ارزش حکومت را حتی از کفش کهنه کمتر می‌داند. علی به اصرار مردم حکومت را پذیرفت و سیدعلی هم به اصرار منتخبان مردم. الگوی رهبری سیدعلی، علی است. معلم سیدعلی در چگونه رهبری کردن علی است. دوره سیدعلی مثل دوره علی است اما اینجا کوفه نیست، صدای علی را از درون چاه نمی‌شنوید. علی تنها نیست. ما اهل کوفه نیستیم. اهل مدینه هستیم؛ کوچه بنی‌هاشم. مقر ما روی دوش عباس است. ما یک لشکر هستیم حائل میان در و دیوار تا اگر کسی دوباره خواست سیلی بزند با علم عباس محکم بکوبانیم بر فرق سرش. ما فرزندان اسدالله غالبیم. علی به سابقه طلحه و زبیر کاری نداشت. ملاک را حال فعلی افراد می‌دانست. همان علی که حکومت را از آب بینی بز بی‌ارزش‌تر می‌دانست برای حفظ حکومتش با ناکثین جنگید. خامنه‌ای معلمش علی است. به اصرار خبرگان، رهبری را پذیرفت اما برای حفظ حکومت که به فرموده امام «اوجب واجبات است» مثل مرد ایستاده است. پای آرای پابرهنگان ایستاده است. میزان رای شمیران نیست. ملاک ملک و املاک سران فتنه نیست. میزان فریاد ملت است که در حرم همه شنیدید آن را. ملاک حال فعلی حنجره هاست. حنجره ما پنجره‌ای است رو به سوی نور ماه و از سران فتنه بیزار است. خامنه‌ای خودش می‌گوید غلام قنبر علی است اما کیست که نداند این از کرامت نور است و ماه نایب بر حق خورشید است؟ مولای ما دو کلام درباره ناکثین حرف می‌زند، به سران فتنه برمی‌خورد! ببخشید؛ مولای ما فکر نمی‌کرد شتر جنگ جمل در خانه سران فتنه هم خوابیده است! طلحه که شاخ نداشت. زبیر که دم نداشت. شما اگر طلحه و زبیر نیستید پس از چه بر‌آشفته‌اید؟ چرا خواب‌تان پریده؟ چرا از تاریخ می‌ترسید؟ شما اگر مثل ناکثین نیستید و از اغیار نیستید چرا از ذوالفقار می‌ترسید؟ چرا وقتی ما می‌گوییم «مرگ بر منافق» به شما بر می‌خورد؟ شما مگر منافق هستید؟ چرا وقتی ما شعار می‌دهیم «مرگ بر ضدولایت فقیه»، شما به خود می‌گیرید؟ مگر شما ضدولایت فقیه هستید؟ ما که اصراری نداریم اما شما اگر دوست دارید ضدولایت فقیه باشید پس مرگ بر شما. لطفا نگران حریم حرم نباشید. ما همه این شعارها را در حسینیه جماران و در حضور خود امام هم سر می‌دادیم. منتها ما وقتی پیش امام می‌گفتیم «مرگ بر ضدولایت فقیه» به آمریکا و اسرائیل بر می‌خورد. ما وقتی می‌گفتیم «روح منی خمینی، بت شکنی خمینی» منظورمان موسسه تنظیم نبود. ما عاشق حاج احمد بودیم چون عاشق امام بود. ما عاشق نواده روح‌الله سیدحسن نصر‌الله هستیم چون عاشق خامنه‌ای است. محبوب‌ترین فرد جهان عرب دستبوس ولی‌امر مسلمین جهان است. عشق که زوری نمی‌شود. تعارف که نداریم؛ نه شما ما را دوست دارید و نه صد البته، ما شما را. شما با سران فتنه صفا می‌کنید ما با نایب بر حق خورشید. شما به قول قزوه میر بی‌بی سی را دوست دارید، ما امیر غافله عشق را. شما شیخ بی‌سواد را دوست دارید، ما سیدحسن نصرالله را. شما 21 سال است دارید برای امام، حرم می‌سازید، ما به فکر ساختن دنیایی با مدل تفکر امام هستیم. شما هنوز حرم را نساخته‌اید اما ما شعار «مرگ بر اسرائیل» را جهانی کرده‌ایم. شما بعد از 21 سال هنوز به فکر داربست حرم امام هستید ما به فکر بسط اندیشه امام هستیم. شما را به صورت دربست با بنز ضدگلوله به حرم امام می‌آورند، ما پول نداریم، با اتوبوس می‌آییم. به شما کوکاکولا می‌دهند، به ما ساندیس. شما از کروبی پذیرایی می‌کنید، ما از پابرهنگان. شما به شکار در مراتع و جنگل‌ها علاقه دارید، ما به آشکار کردن تفکرات امام در آفاق و انفس. متاسفانه یا خوشبختانه کلاس ما به همدیگر نمی‌خورد. البته قبلا می‌خورد. ما قبلا وقتی شما را می‌دیدیم شعار می‌دادیم «صل علی محمد، بوی خمینی آمد». چطور آن موقع، عده‌ای اندک نبودیم، حالا که از شعارهایمان خوشتان نیامد، شدیم عده‌ای اندک؟ نه، ما اندک نیستیم. ما بیشماریم. شما غلط کردید بیشمارید. اندک اندک جمع مستان می‌رسد. همیشه که قرار نیست جمع شما جمع باشد. اینجا اگر حرم امام است همان بهتر جمع پروانه‌ها با شمع جمع باشد. جمع ستاره‌ها با ماه در یک جمعه باشکوه. در تاریخی‌ترین نماز جمعه اسلام. ما وقتی می‌گوییم اهل کوفه نیستیم نشانه‌هایش یکی همین

نماز جمعه هفته پیش بود. تقصیر ما نیست؛ ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم. این کار عشق است. ما خامنه‌ای را زیاد دوست داریم. بیت او یعنی بیت رهبری غزلی زیباست که مصرع قبلی‌اش حسینیه جماران است. خامنه‌ای شمعی است که تا ما پروانه‌ها را دارد غم ندارد. ما هم تا مولای خراسانی‌مان را داریم غم نداریم. این عشق دوطرفه هم حکومتی است. قلب ما حکومتی است و به عشق جمهوری اسلامی می‌تپد. چشم ما حکومتی است و به عشق انقلاب اسلامی می‌بیند. حنجره ما حکومتی است و به عشق سیدعلی فریاد بر می‌آورد. ما مستاجر نیستیم، خانه‌مان بیت رهبری است. بیت‌رهبری فقط خانه سیدعلی نیست. ناشیانه حرف نزنید. اینجا آشیانه ما است. خامنه‌ای 4 پسر ندارد. یک لشکر سرباز دارد. میلیون‌ها میلیون فدایی دارد. تا ما را دارد غم ندارد. بابا اکبر چقدر خمینی را دوست داشت؟ ما از او بیشتر خامنه‌ای را دوست داریم. ما چه کار کنیم؛ خامنه‌ای دل ما را برده است. خامنه‌ای نبود می‌کشت ما را دلتنگی غروب آدینه. خامنه‌ای بوی خورشید می‌دهد. این روزها نگاه به چهره نورانی خامنه‌ای خبر از نزدیکی ظهور می‌دهد. مخالف ماه دشمن خورشید است. اگر ذوالفقار جنگ با ناکثین آخرالزمان دست خامنه‌ای است، شک نکنید؛ دشمن سیدعلی، عدوی علی است. لعن علی عدوک یا علی، کروبی و موسوی و خاتمی.

خامنه‌ای وقتی سخن می‌گوید ما بی‌اختیار اشک می‌ریزیم. چه کسی در نماز آدینه به زیبایی مولای ما سوره جمعه می‌خواند؟ چه کسی جز او می‌توانست فتنه را بخواباند؟ چه حکمتی بود که وصیتنامه امام را خامنه‌ای خواند. چه رازی است در حروف. خدا دارد با همین حروف با


نوشته شده توسط | لینک ثابت |شنبه ششم شهریور 1389| در ساعت 20:50 | نظر بدهید


خداحافظی خاطره ها با شجریان
خداحافظی خاطره‎‎ها با شجریان

بعضی چیز‎ها برای ما آدم‎ها خاطره‎انگیز است. مثل خاطرات دوران کودکی، محله‎ای که در آن زندگی کرده‎ایم یا مدرسه‎ای که در آن درس خوانده‎ایم و... می‎شود جز خاطرات شخصی هر آدمی، اما بعضی از این خاطرات جنبه عمومی دارند و برای یک جمعیت یا یک ملت خاطره می‎سازد، مثلا مثل اذان مرحوم مؤذن‎زاده اردبیلی یا ربنای محمدرضا شجریان. اما همین خاطرات شخصی و یا جمعی که جنبه نوستالوژیک یافته‎اند، می‎توانند با یک اتفاق تلخ، آن اهمیت و جایگاه قبلی خود را از دست بدهند. مثلا این‎که بشنوید خواننده محبوب شما، سفره دلش را پیش دشمنان گشوده و با آن‎‎ها همزبان شده است، آن خاطرات شیرین دیگر به تلخی خواهد گرایید و حس بی‎اعتمادی جای خاطرات و علایق شما را خواهد گرفت.
حالا قصه علاقه ما به صدای آقای شجریان هم این‎طوری است، بعد از این‎که آقای شجریان از خاطرات و علایق هنری مردم سوءاستفاده کرد و آن را به بازی‎های سیاسی آلود و بعد هم نزد رسانه‎‎های دشمن زبان به شماتت ملت خود گشود، بسیاری از علاقه‎مندان او، ترجیح داده‎اند که دیگر او را از بایگانی ذهن‎شان پاک کنند و از همین روست که امسال ماه رمضان، بدون ربنای شجریان، با سال‎های گذشته برای‎مان نداردنوشته شده توسط | لینک ثابت |شنبه ششم شهریور 1389| در ساعت 19:53 | نظر بدهید


پروه هسته ای و تلویزیونی ایران
پروژه هسته‎ای و تلویزیونی ایران

پخش مجموعه تلویزیونی «بشارت منجی» در شبکه‎‎های داخلی لبنان، حساسیت‎‎هایی را در جامعه مسیحی این کشور و البته عمدتا در بین کشیشان کلیسای کاتولیک برانگیخته است. گرچه این حساسیت‎‎ها را باید نوعی قدرت‎نمایی اهالی کلیسا قلمداد کرد، اما باید تأکید کرد این مجموعه تلویزیونی که به‎کارگردانی نادر طالب‎زاده ساخته شده، با استفاده از منابع مسیحی و در یک کار تحقیقی جامع تهیه و آماده شده است و به گفته خود او داستان این سریال جایزه اولین جشنواره دینی واتیکان را در سال 2007 به خود اختصاص داده است. نکته‎ای که در بطن این مخالفت‎‎ها نهفته شده، البته فراتر از ظاهر آن است. سال گذشته و در جریان پخش سریال حضرت یوسف برخی چهره‎‎های سیاسی لبنان گفته بودند ایران دو پروژه اساسی دارد؛ یکی انرژی هسته‎ای و دیگری سریال حضرت یوسف (علیه‎السلام)، حقیقتا باید اعتراف کرد ساخت برخی مجموعه‎‎ها و فیلم‎های دینی تلویزیون ایران تأثیرات غیرقابل‎انکاری بر افکار عمومی مردم منطقه گذاشته است که امیدواریم صدا و سیما و مجموعه فرهنگی کشور از خلاء وجود پیام‎های دینی هدفمند در سطح جهان و به‎ویژه کشور‎های اسلامی نهایت بهره‎مندی را داشته باشند.نوشته شده توسط | لینک ثابت |شنبه ششم شهریور 1389| در ساعت 19:52 | نظر بدهید


بصیرترین یار انقلاب
بصیرترین یار انقلاب


در دوازدهمین سالگرد شهادت حاج اسدا... لاجوردی، کسی که به «دیده‎بان انقلاب» معروف بود، واجب است یادی از آن شهید سعید بکنیم. انسان وارسته و با بصیرتی که در زمره سالم‎ترین و پاک‎ترین یاران امام و انقلاب بود و ذره‎ای از موضع حق کوتاه نیامد. آن شهید بزرگوار ماجرای منافقین را در دهه 60 به‎درستی و با قدرت مدیریت کرد و سالیانی دور نسبت به منافقین جدید هشدار داد و در وصیت نامه‎اش صراحتا خطر آنان را گوشزد کرد.
شهید لاجوردی در وصیتنامه خود که در سال 1366 نگاشته تصریح کرده است: «به مسئولین گوشزد کرده‎ام، که خطر اینان - منافقین انقلاب - به‎مراتب زیادتر از خطر منافقین خلق است، چراکه علاوه‎بر همه شیوه‎‎های منافقانه منافقین، سالوسانه در صف حزب‎اللهیان قرار گرفته، صفوف مقدم را غاصبانه به تصرف خود درآورده‎اند به‎گونه‎ای که عملا عقل و اراده منفصل برخی تصمیم‎گیرندگان قرار گرفتند.»
سعید حجاریان در مصاحبه‎ای گفته است: «شهید لاجوردی بار‎ها به من گفت که شما (سازمان مجاهدین انقلاب) از منافقین بدترید.»
حوادث سال گذشته و میدان‎داری اعضای سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشارکت در بحران سازی برای کشور حقیقت کلام شهید لاجوردی را پس از 20 سال برای همگان روشن کرد. روحش شاد.نوشته شده توسط | لینک ثابت |شنبه ششم شهریور 1389| در ساعت 19:51 | نظر بدهید


رویارویی موسوی و هاشمی
رویارویی موسوی و هاشمی

اتهام‎زنی برخی مسئولان سابق درباره دلایل خاتمه جنگ که هر از چند گاهی در رسانه‎‎ها منعکس می‎شود، مایه تأسف و نگرانی افکار عمومی است. بعد از اظهارنظر‎هایی که آقای هاشمی رفسنجانی و محسن رضایی درباره دلایل پذیرش قطعنامه مطرح کردند، به‎تازگی میرحسین موسوی، آقای هاشمی را متهم به ناکارآمدی در اداره جنگ کرده و گفته است: «اشتباهات آقای هاشمی بود که نمی‎توانست جنگ را به‎خوبی اداره کند.»
موسوی گفته است: «این‎‎ها به هیچ‎کس رحم نمی‎کنند و به‎دنبال این هستند که اشتباهات خود را درباره مدیریت جنگ به گردن دیگران بیاندازند. میرحسین موسوی همچنین تهدید کرده که درباره جنگ ناگفته‎‎هایی دارد که صبر می‎کند تا دیگران هرچه دارند رو کنند و آن‎وقت او ناگفته‎هایش را بازگو می‎کند! واقعا چقدر تفاوت است بین امام راحل عظیم‎الشأن و مدعیان پیروی از او که آن محبوب قلب‎های ملت برای این‎که عده‎ای متهم نشوند، خود همه مسئولیت جنگ را پذیرفت و جام زهر را نوشید و این مدعیان که هر از گاهی انگشت اتهام به‎سوی یکدیگر دراز می‎کنند!»نوشته شده توسط | لینک ثابت |شنبه ششم شهریور 1389| در ساعت 19:49 | نظر بدهید


سوء استفاده ایکه کار ساز نیفتاد
سوءاستفاده‎ای که کارساز نیفتاد

با اعلام نظر هیئت فقهی بررسی وقف اموال دانشگاه آزاد، غیرکارشناسی و غیرشرعی بودن این اقدام هیئت مؤسس دانشگاه آزاد، معلوم و مسجل شد.
گرچه برخی از اعضای مؤثر هیئت مؤسس و نیز رییس دانشگاه آزاد، چندین بار تلاش کردند با سوءاستفاده از نام مقام معظم رهبری، اقدام غیرقانونی خود را به ایشان نسبت دهند، اما دفتر مقام معظم رهبری در تاریخ 10 شهریور سال 1388 طی اطلاعیه‎ای صراحتا اعلام کرد که «موافقتی از ناحیه رهبر معظم انقلاب درخصوص وقف اموال دانشگاه آزاد اسلامی اعلام نشده است.» با این وجود، این سوءاستفاده مسئولان دانشگاه آزاد پس از اطلاعیه دفتر مقام معظم رهبری نیز چندین‎بار تکرار شد.
البته اصل ماجرا از این قرار بود که رهبر معظم انقلاب در پاسخ به درخواست و سئوال آقای هاشمی رفسنجانی برای وقف دانشگاه آزاد، فرموده بودند بنده در این‎باره نمی‎توانم نظر بدهم و این موضوع باید توسط هیئتی بررسی کارشناسی بشود و حالا این هیئت پس از ماه‎‎ها بررسی، وقف اموال دانشگاه آزاد، را غیرشرعی دانسته است. پیش از این هم کارشناسان امور وقف و حقوقدانان بسیاری گفته بودند که وقف اموال دانشگاه آزاد ممکن نیست، چراکه اموال عمومی قابل‎وقف نیست و اساسا واقف باید مالک مالی باشد که وقف می‎کند.
به‎هرحال جای امیدواری است هیئت مؤسس با تمکین از این نظر کارشناسی، اجازه دهند دانشگاه آزاد با تغییرات جدید، دوره بحرانی را پشت سر بگذارد و در سایه آرامش به رشد و شکوفایی علمی کشور کمک کند.نوشته شده توسط | لینک ثابت |شنبه ششم شهریور 1389| در ساعت 19:47 | نظر بدهید


منتجب نیا و خواب 50ساله اصلاح طلبان

   منتجب‎نیاو خواب 50 ساله اصلاح‎طلبان

رسول منتجب‎نیا، از چهره‎‎های اصلاح‎طلب نزدیک به مهدی کروبی، در یک مصاحبه پر تناقض به بیان دلایل سکوت اصلاح‎طلبان در شرایط سیاسی کنونی پرداخته و گفته است جریان اصلاح‎طلبی بدون تکیه بر قدرت و ثروت! روند طبیعی خود را ادامه می‎دهد. (آیا حزب اعتماد ملی و حزب مشارکت واقعا بدون اتکا به قدرت و ثروت شکل گرفت؟!).
وی در این مصاحبه جریان اصلاح‎طلب را یک جریان زنده و پویا معرفی می‎کند، اما در ادامه تصریح می‎کند که تاکنون هیچ تعریف مشخصی از اصلاحات نشده است و این جریان فاقد استراتژی مشخصی است! منتجب‎نیا تصریح می‎کند که به‎دلیل نبود همین تعریف مشخص از اصلاحات، هرکسی اصلاحات را براساس شناخت خود تعریف کرده است. با این وجود قائم‎مقام حزب سابق کروبی، مدعی است اگر در دوران اصلاحات به مسائل تئوریک توجه بیشتر می‎شد و برای اصلاحات برنامه‎ریزی و تبیین استراتژی می‎کردیم، اصلاحات تا 50 سال حاکم بر فضای سیاسی کشور بود!
منتجب‎نیا در لابه‎لای سخنانش از نقشه همفکرانش پرده بر می‎دارد و می‎گوید: «سران اصلاح‎طلب درحال برنامه‎ریزی برای حال و آینده این جریان هستند.»