نویسنده : سهیل ; ساعت ۱٠:۴٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۴/٢٩

حدود 1 سال پیش و در چنین روزهایی یعنی دقیقاً پس از برگزاری انتخابات دهمین دوره ریاست‌جمهوری و پس از شکست موسوی در این انتخابات اغتشاشاتی در کشور ایجاد شد که بسیاری از افراد صاحب‌نظر در عرصه سیاسی کشور مهدی هاشمی را یکی از عاملان ساماندهی آن معرفی می‌کردند.

 
مهدی هاشمی کیست؟

مهدی هاشمی رفسنجانی بهرمانی تحصیلات خود را در رشته مخابرات در دانشگاه تهران به پایان رساند و کارشناسی ارشد مهندسی انرژی را از دانشگاه صنعتی شریف و دکترای مهندسی منابع انرژی را از دانشگاه آزاد دریافت کرده‌ است و در گذشته مسئولیت‌هایی را در وزارت نفت از جمله ریاست سازمان بهینه سازی مصرف سوخت بر عهده داشت.

مادر وی عفت مرعشی و پدرش اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است. فائزه و فاطمه دو خواهر و محسن و یاسر برادران او هستند.
مهدی با دخترعموی خود فرشته هاشمی ازدواج کرده و دو پسر به نام‌های فؤاد و یاسین دارد.

وی که در انتخابات ریاست جمهوری سال 1384 در ستاد انتخاباتی پدرش اکبر هاشمی رفسنجانی فعالیت می‌کرد در انتخابات ریاست جمهوری سال 1388 نیز از حامیان میرحسین موسوی بود و در دانشگاه آزاد ستادی را برای کنترل صحت انتخابات! ایجاد کرده‌بود.
اما پس از انتخابات و شکست موسوی چند تن از متهمین در دادگاه متهمان پرونده کودتای مخملی اتهاماتی را علیه او مطرح کردند.

 

نویسنده : سهیل ; ساعت ۱٠:۴۳ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۴/٢٩

کدیور پس از نامه نگاری سرگشاده به سیدحسن خمینی و طرح این توقع که وی سیره امام خمینی و حاج سیداحمدآقا- رضوان الله تعالی علیهما- را نقد و رد کند، نامه سرگشاده ای هم به هاشمی و علیه رهبری منتشر کرد.

علاقه افراطی آقای دوربینی حلقه لندن به خودنمایی و نامه پراکنی باعث حرف و حدیث هایی درباره او شده است.
کدیور پس از نامه نگاری سرگشاده به سیدحسن خمینی و طرح این توقع که وی سیره امام خمینی و حاج سیداحمدآقا- رضوان الله تعالی علیهما- را نقد و رد کند، نامه سرگشاده ای هم به هاشمی و علیه رهبری منتشر کرد.
هرچند که با توجه به سوابق قلم به مزدی برادرزن مهاجرانی، سفارشی و رپرتاژ بودن نامه های اخیر از سوی محافل آمریکایی دور از ذهن نیست و از طرفی نمی توان سفر اخیر وی به تل آویو را در این میان نادیده گرفت، اما شهرت طلبی زیاده از حد و میل افراطی کدیور به هر قیمت گمانه دیگری است که اتفاقا مورد توجه سایت ضدانقلابی خودنویس قرار گرفته است.

 


خودنویس در تحلیل خودنمایی حجت الامسال هرمنوتیک نوشت: آیا نامه به نوه امام خمینی مبنی بر رد نظریه ولایت فقیه، که پدربزرگش با آن جمهوری اسلامی را بنیانگذاری کرد و پدربزرگ و پدرش برای حفظ آن هر تلاشی انجام دادند، تا آنجا که پدربزرگ گفت حفظ نظام از اوجب واجبات است، انتظاری واقعی را دنبال می کرد؟ آیا حسن خمینی، که هرچه دارد ناشی از پدر و پدربزرگش هست، می تواند به کل به میراث آن دو پشت پا بزند و همه آنها را رد کند؟ اگر سیدحسن خمینی با ولایت فقیه مخالف باشد، آیا در شرایط کنونی کشور رد علنی آن رکن اساسی قانون اساسی برای او مقدور است؟ اگر نیست، متن نامه دال بر چه چیزی است؟ وقتی هدف اصلی نگارش نامه محقق شدنی نباشد، نامه چه دستاوردی خواهد داشت؟ نویسنده می تواند دهها مقاله و کتاب بنویسد و در آنها ولایت فقیه را رد کند. اما نامه و درخواست از دیگری چیز دیگری است. متن نامه سرگشاده کدیور به هاشمی رفسنجانی هم همین مشکل را دارد. اگر یک درهزارم هم برای هاشمی رفسنجانی و دیگر اعضای مجلس خبرگان چنان درخواستی امکان طرح ندارد، این متن چه دستاوردی دارد؟ کدیور آن قدر هوشیار است که تند تند نامه های بدون رسیدن به هدف اصلی و تصریح شده ننویسد. برخی مدعی هستند که چون هاشمی رفسنجانی از طریق مهدی هاشمی هزینه مالی جرس را تامین می کند (گفته می شود آقای کدیور به یکی از روشنفکران دینی که از او پرسیده بود منابع مالی شما از کجا تامین می شود؟ گفته بود که از یکی از بزرگان از طریق فرزندش که در خارج از کشور است هزینه های جرس را می پردازد) حجت الاسلام کدیور باید هوای هاشمی رفسنجانی را داشته باشد و نه تنها در جرس انتقادی از او نشود، بلکه او را مخاطب درخواست های حل بحران های جمهوری اسلامی قلمداد کنند. اما رسیدن به این هدف بدون نگارش این نامه هم قابل دستیابی است. این نامه یک در میلیون امکان تحقق ندارد. پس متن نامه چه مقصودی را برآورده خواهد کرد؟

 


این سایت ضدانقلابی می افزاید: «نامه هایی که به هیچ وجه به اهداف تصریح شده نمی رسند، به چه چیز می رسند؟ نامه تک نفره، با درخواست هایی ناممکن از نظر تجربی، چه نتیجه ای دارد؟ شاید تنها نتیجه عملی این نوع نامه ها، خود نامه تک نفره باشد؟ مگر این کم نتیجه ای است که حجت الاسلامی وجود دارد که نامه های تک امضایی بدون نتیجه می نویسد؟ به جای آنکه به محال تجربی بودن اهداف مصرح توجه کنید، به خود نامه بنگرید که نویسنده ای دارد که از موضع بالا نامه می نویسد. درست است که سیاست محل کارهای شدنی و نتیجه بخش است. اما اگر خواننده نامه به این نکته بیندیشد که نویسنده در آمریکا نشسته و از فلوشیپ های آمریکایی استفاده می کند و بدون ترس از پرداخت کمترین هزینه این نامه ها را می نویسد، باز هم نگاه نادرستی به متن دارد و خوانش او به تفسیری درست منتهی نمی شود. نامه ای داریم و نویسنده ای. نویسنده ای که شعارهای معترضان پس از انتخابات را عوض می کند. نویسنده ای که حد و مرز جنبش سبز را تعیین می کند که چه کسانی عضو آنند و چه کسانی بیرون آن؟ نویسنده ای که به همه نامه می نویسد و برای آنها تعیین تکلیف می کند. نویسنده مهم است، نه نامه. نتیجه مهم است، اما نتیجه آنی نیست که به عنوان هدف تصریح شده، نتیجه این است که نویسنده بسیار مهم است»(!)

 


شایان ذکر است کدیور اخیرا در گفت وگو با صدای آمریکا مدعی شد آشوبگران در تظاهرات روز قدس شعار «هم غزه هم لبنان سر می دادند» و نه شعار «نه غزه، نه لبنان».
این ادعا باعث هو شدن وی از سوی ضدانقلاب و رد کردن انبوه فیلم های تظاهرات آن روز شد.
کدیور در پوشش لباس آخوندی پیش از این ارتباطاتی با بیت منتظری از یک سو و برخی حلقه های بهایی در خارج از طرف دیگر داشت و از این طریق مورد عنایت محافل اطلاعاتی آمریکا بود. اما گویا با درگذشت آقای منتظری و سرآمد عمر فتنه سبز با پوشش دین، تاریخ انقضای مزدوری او هم رسیده است. شاید به همین دلیل هم هست که او می کوشد با انکار واقعیات از طرفی و قلمبه گویی و موج سازی از طرف دیگر، به اربابان خود چنین القا کند که هنوز هم به درد می خورد.
نویسنده : سهیل ; ساعت ۱٠:۴۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۴/٢٩

مقامات کاخ سفید پیامی به‌ شورای رهبری حزب کارگران کردستان ارسال کرده‌اند و از مقامات پ.ک.ک خواسته‌اند‌ تا اجازه‌ دهند اعضای گروهک منافقین در کوهای قندیل واقع در مرز ایران مستقر شوند.

 

همزمان با نزدیک شدن زمان خروج نظامیان آمریکایی از خاک عراق و تصمیم قاطع دولت این کشور برای دستگیری و اخراج گروهک منافقین از عراق، مقامات آمریکایی از هم اکنون به‌ تکاپو افتاده‌اند تا قبل از خروج خود، گروهک تروریستی منافقین را در کوهها هم مرز با ایران مستقر کنند.

 

منبعی موثق از شورای رهبری حزب کارگران کردستان موسوم به‌ پ.ک.ک در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری فارس در اربیل، معامله‌ مقامات آمریکایی با شورشیان "پ.ک.ک " را فاش کرد.
وی اظهار داشت:‌ روز شنبه‌ پیامی از طرف مقامات کاخ سفید به‌ شورای رهبری شورشیان پ.ک.ک ارسال شده‌ که‌ در این پیام از مقامات پ.ک.ک خواسته‌ شده‌ ، اجازه‌ دهند اعضای گروهک منافقین در کوهای قندیل واقع در مرز ایران مستقر شوند.
وی در پاسخ به‌ این سوال که‌ مقامات آمریکایی در مقابل، چه‌ چیزی را به‌ شما پیشنهاد کرده‌اند؟ گفت: آنها به‌ ما قول داده‌اند که‌ در صورت قبول این شرط ، حملات ارتش ترکیه‌ علیه‌ ما را متوقف خواهند کرد.

 


این مقام بلند پایه‌ شورای رهبری شورشیان پ.ک.ک با بیان اینکه‌ هم اکنون این پیشنهاد در حال بررسی است به‌ پاسخ این نیروها به‌ درخواست مقامات آمریکایی اشاره‌ای نکرد.
سلسله‌ کوهای قندیل مناطق صعب العبوری هستند که‌ هم اکنون محل استقرار شورشیان پ.ک.ک و گروهک تروریستی پژاک است.
این مناطق هم مرز با ایران و ترکیه‌ است.
خبرگزاری فارس در آینده‌ای نزدیک جزئیات این پیشنهاد و پاسخ شورشیان پ.ک.ک را به‌ اطلاع خواهد رساند.
نویسنده : سهیل ; ساعت ۱٠:۴٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۴/٢٩

در روزهای اخیر جلسه ای در دفتر تهران آیت الله موسوی اردبیلی و با حضور چهره های شاخص سیاسی در منطقه جماران برگزار شده است.

 

 

 

 

 

این جلسه با دو دستور کار برگزار شده است. دستور کار اول مربوط به بررسی و تحلیل آخرین مسایل سیاسی روز بود که تعدادی از حاضران ارزیابی خود را از آخرین تحولات کشور به ویژه در زمینه عملکرد دولت دهم در زمینه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و بین الملل ارائه کردند.
دستور کار دوم مربوط به دانشگاه آزاد بود. ابتدا هاشمی رفسنجانی با ارائه گزارشی از آخرین اقدامات انجام شده در ارتباط با دانشگاه آزاد از تشکیل کمیته ای زیر نظر رئیس قوه قضائیه خبر داد که قرار است این کمیته به زودی نظر خود را درباره مبانی فقهی و حقوقی وقف دانشگاه آزاد به آیت الله لاریجانی گزارش نمایند.
حاضران در جلسه سپس به ارزیابی مبانی فقهی آیت الله صادق لاریجانی که مخالف با وقف دانشگاه آزاد است پرداخته و یکی از حاضران پیشنهاد کرد هاشمی رفسنجانی در حاشیه جلسه مجمع تشخیص مصلحت دیداری ددر این خصوص با صادق لاریجانی داشته باشد.

 

این گزارش می افزاید؛ یکی دیگر از افراد حاضر پیشنهاد کرد با افراد کمیته منصوب توسط رئیس قوه قضائیه ارتباط برقرار شود تا موضوع صحت وقف دانشگاه آزاد در گزارش کمیته اعمال شود.
همچنین پیشنهاد شد از برخی محققان و پژوهشگران همچون محقق داماد و طیفی از اساتید دانشگاه مفید قم برای تائید موضوع وقف دانشگاه آزاد در قالب تهیه مقالات پژوهشی و برپایی جلسات تخصصی استفاده شود.
در پایان جلسه ، تعدادی از حاضران خواستار اصلاح روابط خاتمی و کروبی و انعکاس آن در رسانه های کشور شدند.
این گزارش می افزاید جلسه با حضور چهره هایی چون هاشمی رفسنجانی، محمد خاتمی، سید حسن خمینی، کروبی، میرحسین موسوی و تعدادی از اعضای حزب مشارکت و سازمان مجاهدین که در ماه های گذشته از زندان آزاد شدند برگزار شده است.
تاکنون رسانه های وابسته به افراد حاضر در جلسه از انتشار هر گونه خبر و گزارشی درباره این نشست خودداری کرده اند.
نویسنده : سهیل ; ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۴/٢٩

شبکه تلویزیونی ای بی سی آمریکا گزارش تهیه شده از سوی گزارشگران این شبکه درباره وضعیت اپوزیسیون در ایران را منتشر کرد.
جم اسکوتو و برونو رابر که اخیرا از سوی این شبکه تلویزیونی به ایران سفر کرده بودند پس از بازگشت در گزارشی وضعیت اپوزیسیون در ایران را وخیم توصیف کردند.
در گزارش این دو گزارشگر شبکه تلویزیونی آمریکا آمده در سالگرد انتخابات به طور پنهانی با برخی اعضای اپوزیسیون ایران گفتگو کردیم. آنها دنبال پنهان شدن هستند و گیج به نظر می رسند. ترس عمیقی در آنها دیده می شود و روحیه آنها تضعیف و به هم ریخته به نظر می رسد.
گزارشگران شبکه “ای بی سی” گفته اند یکی از فعالان اپوزیسیون به ما گفت: دیگر از انقلاب خبری نیست و ما باید به دنبال تغییر تدریجی باشیم که ممکن است10  سال طول بکشد.
نویسنده : سهیل ; ساعت ۱٠:۳۴ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۴/٢٩

مهدی هاشمی که در انتخابات ریاست جمهوری نهم رئیس ستاد انتخاباتی پدرش را بر عهده داشت پس از مناظره تلویزیونی پدرش در شبکه جام‌جم، حمله نظامیان آمریکایی به ایران را پیش‌بینی کرده بود.

محمد حسین فرهنگی، عضو هیئت رئیسه مجلس،‌ در جلسه هفتگی جامعه انجمن‌های اسلامی و اصناف بازار به تبیین سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران پرداخت و اظهار داشت: قطعنامه شورای امنیت علیه ملت ایران با فشار و لابی آمریکا به تصویب رسیده است؛ چرا که نفس تصویب قطعنامه برای فشار سیاسی از محتوای اقتصادی برای آمریکایی‌ها بیشتر اهمیت داشت.

نماینده مردم تبریز در ادامه گفت: مساله قطعنامه و تحریم‌ها علیه ملت ایران از سال‌های قبل نیز وجود داشته به طوری که در انتخابات دوره نهم ریاست جمهوری بنده به اتفاق فرزند آقای هاشمی که ریاست ستاد انتخاباتی او را نیز به عهده داشت، بعد از مناظره تلویزیونی در شبکه جام‌جم و هنگامی که در دفتر مدیر شبکه بودیم، فرزند هاشمی به صورت جدی اذعان داشت که حتی اگر آقای هاشمی هم رای بیاورد، باز هم صدور قطعنامه و تحریم پابرجا است.

بر پایه گزارش فارس، عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: فرزند آقای هاشمی حتی حمله نظامی علیه ایران را در آن زمان پیش‌بینی می‌کرد ولی عنایت الهی و حضور مردم قهرمان ایران در صحنه و هدایت‌های ارزشمند و بسیار سنجیده مقام معظم رهبری مجموعاً مانع از اجرای کامل این نوع قطعنامه‌ها و به تعویق افتادن آنها شد.

فرهنگی با اشاره به رویکرد برخی از نیروهای انقلاب که در برابر مواضع به حق جمهوری اسلامی علیه غرب ایراد می‌گیرند، افزود: دوستان انقلاب با ایراد به این موضوع که چرا در برابر دشمنان مواضع تند گرفته و نظام اسلامی با شدت در صحنه‌های بین‌المللی ظاهر می‌شوید، موجب خوشحالی مخالفان جمهوری اسلامی می‌شوند.
نویسنده : سهیل ; ساعت ۱٠:۳٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٩/۴/٢٩

دختر هاشمی رفسنجانی سخنان عمویش درباره شغل فرزندان رئیس مجمع تشخیص را رد کرد.

شبکه ایران نوشت: درحالی که چندی پیش برادر هاشمی اعلام کرده بود که برادرزاده‌هایش فقط کشاورزی می‌کنند، دختر رئیس مجمع تشخیص مصلحت در جدیدترین مصاحبه خود تنها منبع تامین زندگی خود را درآمد شوهرش دانسته و اعلام کرده که با وجود مسئولیت‌های مختلف، از هیچ جا حقوق دریافت نمی&zwn

/ 0 نظر / 34 بازدید